Alpha & Omega – „The Half That’s Never Been Told” (LP)

the-half-1-562x562Długo zastanawiałem się, czy powinienem pisać recenzję tego albumu. Recenzja, przynajmniej w założeniu, zakłada jakieś krytyczne podejście ale ja nie jestem fanem Alphy&Omegi – jestem ich wyznawcą i błogosławię dzień, w którym poznałem ich muzykę. Dlatego też raczej ciężko będzie z jakąś bardziej obiektywną opinią…

„The Half That’s Never Been Told” nie jeste reedycją, nie jest represem, nie jest też tyle co skomponowanym od zera albumem. Utwory na to wydawnictwo powstały między 1989 a 1995 rokiem i zostały zremasterowane i wydane dzięki Steppas Records. I dzięki Steppas Records dostałem wiecej Alphy&Omegi z mojego ulubionego brzmieniowo okresu lat 90. Pierwsze przesłuchanie i po „What About the Half” byłem już pod urokiem dubowej magii, otoczony gęstą mgłą basu, zahipnotyzowany echem i pogłosem roznoszącym się po tym muzycznym krajobrazie. Wielokrotnie słuchając różnych utworów Alphy&Omegi mam wrażenie podróży po jakiejś baśniowej, muzycznej krainie pełnej hipnotycznych wibracji i tak jest też z tą płytą.

Wydaje mi się, że ten album byłby dobry dla kogoś nowego, kto chciałby poznać Alpha&Omegę. Ale i zatwardziali fani znajdą tu jakieś nowe smaczki (zwłaszcza na rozszerzonej wersji CD).

Podsumowując: więcej, więcej Alphy&Omegi!

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted