Makaron „Tracks & dubs”

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

maka-jpegZgodnie z zapowiedziami do naszych rąk trafiło nowe wydawnictwo Makarona. Wiele kontrowersji wzbudziła okładka, faktem jest bowiem, że nie należy do szczególnie estetycznych, nie jest to jednak najważniejsze – skupmy się na muzyce. Materiał, który znajduje się na płycie, pochodzi z okresu 2010-2011, kilka kawałków można było także odsłuchać w Internecie. Album można uznać na spójny brzmieniowo, pomimo iż każdy kawałek różni się od siebie, a Makaron ukazuje różne oblicza wykorzystywania techniki dubowej. Żongluje stylami i zgrabnie je miksuje pod wspólnym mianownikiem dubu. Każdy kawałek zasługuje na pochwałę, nam spodobały się szczególnie „Educational Dub”,  który wprowadza w stan uspokojenia i oczekiwania na dalszy rozwój sytuacji, „Krishna” – nadaje się świetnie do medytacji oraz kawałki z gościnnym udziałem Sammy Golda, Symeona Ruty oraz Basi. Po utworze z Symeonem Rutą zamarzyła mi się cała płyta w takim klimacie, podobnie było po wysłuchaniu Basi.  “Burning Land” to piękna harmonia i idealne połączenie, do jakiego może dojść pomiędzy kobietą  a mężczyzną. Godny uwagi jest także „Dub It and Step It”, w którym to Makaron przedstawia swoje podejście do dubstepu – jakże to inne spojrzenie na ten gatunek.
Podsumowując i puszczając oko w kierunku okładki, Makaron, przedstawiony tam przed konsoletą lekko rozmyty, wie co za nią robi i stoi za nią pewnie tworząc Dub w swoim niepowtarzalnym stylu. Samą płytę można nabyć w Polsce dzięki serpent.pl.
Z ciekawostek – sam Makaron zapowiedział nowe wydawnictwo. Tym razem ma być to „Gedeon Jeruubbal…In Dub” na którym znajda się utwory zespołu skomponowane w latach 80-tych, ale nagrane i zaaranżowane jeszcze raz w Maka Home Studio-Montreal”.

Bedi&King DuBear