Dub Center #6 – Violinbwoy, Pass The Chalice, Jah Love Sound System // 10.04.2015 // Warszawa

DUBCENTER6-1 netPo udanych pięciu poprzednich edycjach nie zwalniamy tempa. Dub Center to autorski cykl imprez z muzyką reggae i dub, stawiający na najlepszą winylową selekcję i potężną dawkę basu.
Rezygnujemy z klubowych rygorów, pogoni za zyskiem i wszechobecnego uwielbienia konsumpcji. Stawiamy na własne siły, własną energię i idee D.I.Y. Jah Love sound system wraca do swoich korzeni organizując imprezę na jednym z warszawskich skłotów – Przychodnia. Głównym gościem tej edycji będzie Violinbwoy , który zagra, specjalnie przygotowany na tę okazję, dubowy set składający się z jego własnych produkcji i dogrywanych na żywo skrzypiec. Lokalne wsparcie zapewni znany i lubiany Praski kolektyw Pass The Chailce. U boku gospodarzy będziecie mogli zobaczyć kilkoro gości których ogłosimy niebawem.

Kiedy: 10.04.2015
Start: 22:05
Gdzie: Przychodnia Skłot / Skorupki 6a
Wjazd: 10 pln
Nagłośnienie: JahLove Soundsystem
Na miejscu znajdziecie, oprócz wszelkiej maści napojów, pyszne i co najważniejsze zdrowe wegańskie jedzenie, z którego zysk będzie przeznaczony na działalność Food Not Bombs Warszawa.

Czym jest skłot? To dom, zajęty pustostan, będący także miejscem wydarzeń społeczno-kulturalnych. Oparty jest o anarchistyczne idee wolności i wspólnotowości. Wyraża sprzeciw wobec prywatyzacji i komercjalizacji publicznej przestrzeni. Prowadząc działalność nie nastawioną na zysk, stara się stanowić alternatywę wobec opartej o rynkowe relacje otaczającej rzeczywistości. …Jest też po prostu miejscem dobrej zabawy!

Info o artystach:
VIOLINBWOY
Violinbwoy to producent muzyczny i skrzypek, głęboko zainspirowany angielską sceną dub oraz roots & culture, wprowadzający subtelne i oryginalne rozwiązania muzyki klasycznej do swoich głębokich i energetycznych produkcji muzycznych.

Klasycznie wykształcony multi-instrumentalista. W 2002 roku ukończył szkołę muzyczną we Wrocławiu w klasie skrzypiec w międzyczasie pobierając lekcje kilku dodatkowych instrumentów, między innymi wiolonczeli i fortepianu. W 2006 roku rozpoczął studia na angielskim University of Derby na wydziale produkcji muzyki, by po krótkim czasie stworzy swoje pierwsze muzyczne projekty. Swoim unikalnym stylem produkcji szybko zainteresował angielski światek dubu w efekcie nawiązując współpracę z Young Warriorem, którego ojcem jest legenda sound systemów – Jah Shaka. Pierwsze dubplaty od Violinbwoya trafiły w ręce właśnie Young Warriora by po kilku latach dotrzeć na sesje największych postaci sceny dub, takich jak Jah Shaka czy King Earhquake.

Pierwsze winylowe wydawnictwo to remake klasyka Joy White pod tytułem “Dread Out Deh”. Po sukcesie tego singla pojawiły się pierwsze propozycje z polskiej wytwórni dubowej Moonshine Recordings w ktorej ukazały się kolejne wydawnictwa na wosku: remixy Radikala Guru, Madplate Sound i oryginalny numer “Echo Park” na dwuczęściowym albumie “Steppin’ Forward”. W grudniu 2014 roku francuska wytwórnia Archetype Records wydała jego kolejny winylowy singiel “Shiver Shashamane”. Znakomite przyjęcie muzyki wydawanej pod szyldem Violinbwoy zaowocowało zwiększonym zainteresowaniem ze strony promotorów i organizatorów dubowych sessji w całej Europie, a także samych sound systemów. Dzięki temu po kilkuletniej muzycznej współpracy studyjnej, Dan I – legendarny wokalista sceny dubwoej – zaprosił go do wstąpienia na stałe w szeregi najlepszego włoskiego sound systemu Imperial Sound Army.

Emocjonalne sesje dubowe z udziałem Violinbwoya, przy dziwękach żywego instrumentu wydobywającego się z poteżnych sound systemowych głośników, na stałe zaczęły intrygować, a z czasem przyciągać publiczność do jego występów dzięki niesamowitemu połączenieniu mrocznych i ciężkich produkcji z akompaniamentem skrzypiec, pełnych matowych melodii i prostoty akustycznego piękna.

Na rok 2015 Violinbwoy ma zaplanowanych kilka wydawnictw w najróżniejszych wytworniach: Moonshine Recordings, Lion’s Den, Dub Invasion Records, Imperial Roots Records, Tribe 84, Black Redemption Record Label. Co ważne, głównym nośnikiem na którym ukażą się produkcje w wyżej wymienionych wytwórniach jest płyta winylowa.

Violinbwoy Facebook: https://www.facebook.com/violinbwoy

Violinbwoy Soundcloud: https://soundcloud.com/violinbwoy
————————–——–
PASS THE CHALICE
Pierwsze nasze imprezy to rok 2009 i klub Dobra Karma. Przez kilka lat naszej działalności mielismy okazję grać w wielu warszawskich klubach, obok wielu świetnych ekip i selektorów. Współtworzyliśmy cykl Rootsmen Corner a nasza selekcja to 100% Roots & Culture.
Siła!
————————–——-
JAH LOVE SOUNDSYSTEM
Roots & Culture.
Mistyczne opowieści zapisane w dźwiękach.

Zapraszamy Wszystkich bez względu na płeć, kolor skóry, czy przynależność narodową!

wspierają nas:
Mystic Dubs // http://mysticdubs.org/
Warsaw Reggae // http://warsawreggae.pl/

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted