Benefit Na Zamek Nadaje // Warszawa // 17.04.2015

benefitZapraszamy do Przychodnia Skłot na koncert benefitowy na jaworską inicjatywę Zamek Nadaje. Prośba udostępniajcie wydarzenie, zapraszajcie znajomych, nadawajcie razem z nami – tworzymy niezależną scenę!!!! 

Zagrają:

Soulja Hooligans (Jawor) 
Xiądz Maken (Warszawa)
Żmijowe BębynyPodlaska / Warszawa) 
Afterparty: Jah Love Soundsystem ft. all crew and family

kiedy: 17.04.2015 
fb: https://www.facebook.com/events/1554887124788979/
gdzie: Skłot Przychodnia // Skorupki 6a Warszawa 
start: 21 wjazd: 20 zł

Przed koncertem odbędzie się wykład pt. „Zamek Nadaje: 25 lat jaworskiej Artystycznej Rebelii” Na miejscu dostaniecie pyszne wegańskie jedzenie !:)

Zamek Nadaje – Wolnościowa Samoorganizacja Artystyczna:
Nadajemy z samego centrum Jawora – średniowiecznego Zamku Piastowskiego. Miejsce to przez większość swojej historii było ciężkim więzieniem… Ponad 20 lat temu alternatywne środowiska zaczęły wykorzystywać przestrzeń Zamku do swojej artystycznej działalności. Tutaj robione były pierwsze nagrania grup Ga-Ga i Zielone Żabki, które potem zostały wysłane do Jarocina!!! W tym miejscu rodziła się dolnośląska alternatywa, buntownicza samoorganizacja artystyczna. Dzisiaj Zamek tętni życiem, przepełniony jest twórczą energią – tu się organizujemy, rozkręcamy Rewolucję Świadomości!!!

Zajęta przestrzeń, wykorzystywana jest do działań artystycznych, wolnościowych, kulturalnych, społecznych.

Zespoły/Wydawnictwo:

Blau Marie, Doomsday, Doktor Lasu, Ga-Ga, Izajasz, Jak Wysoko, Javara Sound System, JWR Podziemie, Kino Oko, Madhava, Non President, Oblivion, Panie Tadku Niedowidzę, Park Miejski, Positive Vibration, Radical News, Radical Soul Ammunition, RDZ, Rewir Skład, Rezonator, RWR Babiolon Error, Sekator, Skrzat, Soulja Hooligans, Svastica Sound System, Szczury Paryża, Yersinia Pestis, Zielone Żabki, Żaroofa

Imprezy/Wydarzenia/Akcje:
Festiwal Wegetariada, Vege Punk Fest, Dziedziniec Sztuki. Watch Docs, Warsztaty Artystyczne, Koncerty

Pracownie:
Blau Studio,Bigfire Studio, Radical Vision Studio, Street Art Studio, Pracownie Artystyczne, YetiVision Studio, OMA – Ośrodek Myśli Alternatywnej

Info o artystach: 
SOULJA HOOLIGANS
Soulja Hooligans to jaworska ekipa rebeliantów na froncie muzyki i duchowej rewolucji !!! Zespół powstał w 2014 roku – tworzą go Martyna Baranowska i muzycy udzielający się w takich składach jak Ga-Ga Zielone Żabki, Javara Sound System, Radical News i Non President – reprezentujący polską kulturę alternatywną. 

DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN I 
(Joint Venture Sound System)

DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I (Mirosław Dzięciołowski) to pochodzący ze Zgorzelca i zamieszkały w Warszawie założyciel jednego z pierwszych polskich sound systemów reggae, funkcjonującego na scenie od 25 lat JOINT VENTURE SOUND SYSTEM. Razem ze swoim sound systemowym patnerem Activatorem Mario Dziurexem zagrał tysiące imprez w całej Polsce. Joint Venture pojawiał się również na scenach w Rosji, Niemczech, Francji, Wlk. Brytanii, Słowacji, Czechach czy Austrii.
Jego selekcja to eklektyczny mix utworów rzadko bądź w ogóle niegranych przez inne polskie sound systemy. Pod hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” można usłyszeć roots dub, digital dub, reggae, world beat – wszystko okraszone dubową dynamiką w iście punkowym stylu. DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie – swoim stałym stroju roboczym.
Od ponad 5 lat pracuje również w Programie 4 Polskiego Radia „Czwórka”, gdzie prowadzi cotygodniowy program z muzyką korzeni „Strefa Dread”. W ramach tego programu Joint Venture Sound System w latach 2011-12 kilkunastokrotnie zaprezentował na żywo swoje sety. Maken współpracował też z TVP Kultura (cykl „Zapraszamy na nasz program”) i jest regularnym współpracownikiem magazynu reggae Free Colours. Usłyszeć go można w nagraniach Papriki Korps oraz francuskiego zespołu Brain Damage. Na co dzień prowadzi agencję koncertową i od lat zaprasza do Polski wielu znakomitych artystów z zagranicy. Na stałe pracuje również dla Ostróda Reggae Festival. Jest współproducentem pierwszych polskich wydawnictw nagranych na Jamajce w studio Tuff Gong – Rastasize „Day by Day” (2008) oraz Star Guard Muffin „Jamaican Trip” (2011). Razem z Activatorem są odpowiedzialni za pionierski na naszym rynku cykl kompilacji „Dub Out Of Poland” oraz kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”.
W 2014 nagrodzony odznaką „Zasłużony Dla Kultury Polskiej” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Żmijowe Bębny
Klasyczny duet mc(5000) dj/producent (Walosz) – hip-hopowe uderzenie instant, bo nie ma czasu do stracenia – trzeba przecież zbudować podróżujące w kosmos piramidy, powołać do życia homo sapiens, wymyślić dolara i system więziennictwa, zbombardować kilka krajów i dać ludziom internet. Nie będzie już czasu na hiphopowe ceremonie.

JAH LOVE SOUNDSYSTEM
Roots & Culture.
Mistyczne opowieści zapisane w dźwiękach.

Zapraszamy Wszystkich bez względu na płeć, kolor skóry, czy przynależność narodową!

   

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted