Dub Arena #1 United Forces of Dub, Dubseed Sound System, Steppa Warriors, Cool Operator Sound System // 22.05.2015 // Wrocław

plakatWystąpią: United Forces Of Dub (CZ), Dubseed Sound System, Manfas (Fatty Fatty), Steppa Warriors, Cool Operator Sound System
Data: 22.05.2015 (Piątek)
Miejsce: ToTu (ex Madness), ul. Hubska 6 :: Wrocław
Start: 21:00
Wjazd: 15 zł

https://www.facebook.com/events/935669389806344/

Po sukcesie siódmych urodzin Steppa Warriors, na których gościliśmy Vibronics & Madu Messenger, Radikal Guru oraz Flyah Horns postanowiliśmy pójść za ciosem i wykorzystać potencjał drzemiący we Wrocławiu i stworzyć nowy cykl imprez sound systemowych z muzyką reggae i dub! Wierzymy, że jesteśmy w stanie stworzyć tutaj wspólnie z Wami cykliczne wydarzenie na miarę największych dubowych sesji w Polsce czy za granicą, a wiarę i chęci przekuwamy w działanie! Już 22 maja 2015 zapraszamy Was na pierwszą edycję DUB ARENA, na której spotkają się dwa polskie sound systemy – Dubseed Sound System z Krakowa, który zaprezentuje swój własny styl wraz ze wsparciem gościa specjalnego z Czech – United Forces Of Dub oraz wrocławsko-warszawska kooperacja Steppa Warriors & Cool Operator Sound System ze wsparciem gościa specjalnego – Manfas (Fatty Fatty). Spotkanie dwóch mocnych sound systemów, stylów i szkół grania muzyki reggae i dub po raz pierwszy we Wrocławiu! Wydarzenie odbędzie się w ToTu (ex Madness) – ul. Hubska 6. Na miejscu oprócz muzyki będą czekać na Was także punkty z napojami, wegetariańskim i wegańskim jedzeniem, a także inne stoiska. Zapraszamy wszystkich na DUB ARENA i liczymy na Wasze wsparcie przy tworzeniu tego nowego cyklu, bo bez Was nie ma nas! 🙂 22 maja 2015 :: ToTu (ul. Hubska 6, Wrocław) :: DUB ARENA #1

United Forces of Dub

Uznany kolektyw działający od wielu lat na czeskiej scenie dubowej. Yukimura aka Mustakillah Sound, Wild-I aka Dubble-U i Red-I udzielają się także w praskim soundzie Roots’n’Future. Wokalnie wspiera ich afrykański śpiewak african Ras Jahdone z Ghany. Współpracowali z masą uznanych artystów: Vibronics, Echo Ranks, Madu Messenger, Mr. Parvez aka Dub Factory, Bush Chemists, The Disciples, Jonah Dan, Dubateers, Iration Steppas, Jah Free, RDK Hi-Fi, Radikal Dub Kolektiv, Kenny Knots, Culture Freeman, YT. Wspierają także lokalne, czeskie projekty – wielu selektorów i producentów miało okazję zagrać na organizowanych przez nich imprezach. Z tej idei połączenia sił narodził się także label, który ma promować czeską scenę, ale i nieodkrytych jeszcze szerzej artystów zagranicznych.

http://www.unitedforces.cz

https://www.facebook.com/UnitedForces

Dubseed Sound System:

Dubseed to dj i promotor, organizator cyklu imprez „Dub Temple”. Od wielu lat silnie zaangażowany w krakowska scene reggae dub, gdzie zdołał wyrobić sobie silną markę oraz zyskać stałą publiczność. Jak do tej pory udało mu się ściągnąc do Krakowa i gościć na swoich sesjach dziesiątki czołowych producentów i soundsystemów z zagranicy oraz praktycznie całą polską czołówkę artystów związanych ze sceną dub. Od dłuższego czasu konsekwentnie rozbudowuje swój zestaw nagłośnienia – obecnie moc soundsystemu to 28kW RMS – dubwise no compromise!
Prezentowane przez niego sety to głównie mieszanka UK dubu oraz dubstepu w medytacyjnym dubowym klimacie. Większość jego muzycznej drogi związana jest z reggae dubem, fascynacją dubowym brzmieniem UK Roots cyfrowym dubem z Francji oraz europejską sceną sound systemową.

http://www.facebook.com/dubtemplekrakow
https://www.facebook.com/DubseedSoundSystem

Fatty Fatty:

Warszawski kolektyw selektorski, który tworzą Grzesiek Kuzka (manfas) i Krzysiek Wysocki (xyh). Weterani forum dyskusyjnego Reggae w Polsce, dali się poznać jako redaktorzy portalu reggaenet.pl i magazynu Free Colours, a przy tym wielbiciele klasycznego jamajskiego reggae. O wspólnym graniu z winylowych płyt zaczęli myśleć latem 2007. Za cel postawili sobie propagowanie korzeni muzyki jamajskiej ze szczególnym uwzględnieniem roots reggae lat 70., nie unikając przy tym wplatania w sety brzmień spod znaku ska, rub-a-dub, modern roots czy UK dub. Ekipa Fatty Fatty zadebiutowała za deckami w listopadzie 2007, odwiedzając na zaproszenie Olah & Bandulu Squad Szczecin.
Od grudnia 2008 prezentują miksy edukacyjne poświęcone historii muzyki jamajskiej – m.in. dwie części przedstawiającego dokonania Dennisa Bovella „Blackbeard At The Controls 1976-1980”, „Rockers Galore – Channel One Productions 1975-1979” i „It Sipple Out Deh! Soundtrack of the Tribal War 1975-1983”.
Zwycięzcy NorthWest 45 Shooter Sound Clash (październik 2009), trzeciej (grudzień 2009) oraz czwartej (kwiecień 2014) edycji Roots Clashu. Współgospodarze cyklów Reggae Addicts, Rootsmen Corner, Selector’s Choice.

https://www.facebook.com/pages/Fatty-Fatty/296122517107924?sk=timeline

Steppa Warriors:

Kolektyw tworzą dwaj aktywni animatorzy polskiej sceny reggae & dub. Yarecki – selektor, dziennikarz i współzałożyciel portalu dubmassive.org. Robbie aka Nesta – ima się praktycznie każdego zajęcia związanego z muzyką. O sile Steppa Warriors stanowi ciężkiego kalibru selekcja płyt i dubplatów Yareckiego oraz dj’ska nawijka Nesty. Wszystko to okraszane jest syrenami oraz dubowymi efektami. Live acty Steppa Warriors przepełnione są basem i mistyczną wibracją. Ich hasło to „Conscious Music – Heavyweight Sound” i mówi o nich wszystko. Od 2008 roku mocno promują muzykę roots i UK dub w całej Polsce. Występowali m.in. u boku The Mighty Jah Observer Sound System, O.B.F. Sound System, King Alpha, Wayne’a McArthura, Hornsmana Coyote, Uprising Sounds, Radikal Guru, Christine Miller, Will Tee i wielu innych artystów z Polski i zza granicy.

https://www.facebook.com/steppawarriors
http://soundcloud.com/steppa-warriors

Cool Operator Sound System:

Pierwszy i jedyny we Wrocławiu sound system* z prawdziwego zdarzenia. W jego skład personalny wchodzą Robbie (właściciel, operator, selektor, wokalista) oraz Kajetan (techniczny, kierowca). Projekt zrodził się z potrzeby promowania kultury i muzyki jamajskiej na rzetelnym, wysokim poziomie. Narzędziem umożliwiającym to są obudowy głośników, skonstruowane specjalnie z myślą o graniu muzyki reggae oraz głośniki z lat 60′ i 70′. Dzięki oldschoolowemu, ciepłemu brzmieniu i wyszukanej selekcji płyt ska, rocksteady, reggae oraz dub, Cool Operator przenosi klimat jamajskich potańcówek sprzed niemal pół wieku.

Robbie – promotor i organizator, producent, soundman i wokalista. Jest także częścią kolektywu Steppa Warriors. Odpowiedzialny za wrocławskie koncerty artystów takich jak Jah Observer Sound System, O.B.F. & Shanty D, Indica Dubs, Stamina Li (Kibir La Amlak) i innych. Obecny na scenie od niemal 8 lat.

Kajetan – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką.

*sound system – w jamajskiej kulturze jest to po prostu mobilna dyskoteka składająca się ze wzmacniaczy, głośników, kabli, źródła dźwięku i innego dodatkowego sprzętu oraz kolekcji muzyki. Nad wszystkim panuje jedna lub kilka osób odpowiedzialnych za poszczególne role w sound systemie (selektor, wokalista, operator, techniczny, kierowca itd.). Do rozkręcenia imprezy potrzebny jest tylko prąd.

http://www.facebook.com/CoolOperatorSoundSystem

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted