Ostróda Reggae Festival 2015

11738134_10153187291251676_4412641233843158807_nPo raz kolejny zapraszamy Was na kolejną, tym razem 15 edycję Ostróda Reggae Festiwal. Przez 4 dni na festiwalowych scenach wystąpią dziesiątki gwiazd z różnych krańców świata. Wśród głównych headlinerów tegorocznej edycji znaleźli się między innymi: Capleton, Gentleman, Protoje czy Black Roots. (Po pełen program zapraszamy na http://www.ostrodareggae.com/line-up/.Festiwalowy maraton rozpocznie się już 6 sierpnia od koncertów w Ostródzkim amfiteatrze. Będzie można tam usłyszeć występy czołowych zespołów polskiej scenie reggae takich jak Bakshish, Vavamuffin czy Habakuk
Nie lada gratką dla soundsystemowych maniaków będzie „soundsystems’ meeting”, czyli tradycyjna już soundsystemowa rozgrzewka, która również odbędzie się 6 sierpnia w przystani „ U Ździcha”. Swoją dubową selekcję zaprezentują tam na własnych ścianach dźwięku Jah Love Soundsystem i Roots Melody Soundsystem.
Ostróda Reggae Festiwal to przede wszystkim występy na głównej scenie. Oprócz koncertów takich gwiazd jak Gentleman czy Protoje, ciekawie zapowiada się także World Reggae Contest, w którym zmierzy się pięć zespołów z różnych części świata.
Nie sposób nie wspomnieć również o Green Stage – zielonej scenie soundsystemowej. Występy na niej zostały podzielone na 3 tematyczne dni: reggae day, dancehall day i dub day. Z pewnością warto odwiedzić tę scenę każdego z festiwalowych dni, jednak my w szczególności zapraszamy oczywiście na dub day, w ramach którego wystąpią Aradub, Dub Dynasty, O.B.F. oraz Radikal Guru z gościnnym udziałem Dubdaddy i Cian Finna.
Nie zabraknie także Yellow Stage, napędzanej i dowodzonej przez Rise Up! Soundsystem. W ciągu trzech festiwalowych dni swoją selekcję zaprezentuje tam blisko 20 składów i selektorów (m.in. DHS, Jabbadub, Bass Invaders, Roots Vibracja).
Tradycyjnie w trakcie festiwalu będzie działał Uniwersytet Reggae. W jego ramach odbędzie się m.in. spotkanie z Davidem Katzem, premiera filmu dokumentalnego o Lee Scratch Perrym oraz zapowiadające się wyjątkowo ciekawie spotkanie pt „Jamajska produkcja muzyczna”, na którym Rory (Stone Love), Sam Clayton i Stephen Stewart (Harry J) opowiedzą o technicznej stronie pracy z muzyką reggae.

Wszystkie szczegóły dotyczące festiwalu znajdziecie pod adresem http://www.ostrodareggae.com

Do zobaczenia!

Posted by King_DuBear