Micah Shemaiah x Jah Love Soundsystem ft. Guru Pope x 27Pablo x SingleDread x Sebafari // 13.11.2015 // Warszawa

13.11-net13 Listopada w warszawskim klubie SDQ będziecie mogli doświadczyć niesamowitej muzycznej podróży w najlepsze i najgłębsze zakątki Roots Reggae. Na nasze specjalne zaproszenie odwiedzi Warszawę Micah Shemaiah.

Micah Shemaiah to wschodząca gwiazda muzyki roots Reggae z Jamajki. Wokalista i producent, który w swoim stylu łączy różne gatunki muzyki reggae, dostarczając słuchaczom niesamowitej mieszanki, która spodoba się nawet tym najbardziej wybrednym. Jeśli jeszcze nie słyszeliście jego muzyki to warto się z nią zapoznać, a tym bardziej przybyć na tę listopadową sesję. Jego silny wokal, przesłanie i ekspresja sceniczna pozostawią ślad w każdym miłośniku muzyki reggae i dub.

Dodatkowo w klubie będziecie mogli usłyszeć Singledread z Madmajkiem na wokalu i grany z czarnych płyt specjalny rootowy set od 27Pablo. O rozgrzewkę zatroszczy się Sebafari z Seleka Sound, a o odnowienie brzmienia i dostateczny poziom dubwsie’u stołeczny Jah Love wraz ze swoją ścianą głośników i specjalnym gościem z Meksyku grającym na saksofonie.

Gdzie? SDQ// Burakowska 12, Warszawa
Kiedy? 13 listopada 2015
Od której? 21.30
Wjazd? 15/20 pln
przedsprzedaż: http://www.kupbilet.pl/
FB: https://www.facebook.com/events/688648361272372/
Dodatkowe nagłośnie: Jah Love Soundsystem

Podczas imprezy czekać na Was będzie pyszny wegański catering przygotowany przez ekipę Food Not Bombs Warszawa. Pamiętajcie, aby przyjść głodni, ponieważ cały zysk ze sprzedanych posiłków zostanie przekazany na jedzenie dla potrzebujących.

—————————————————————————————–
Zapraszamy wszystkich bez względu na płeć, kolor skóry, orientację seksualną, poglądy polityczne, czy przynależność narodową!
—————————————————————————————–
Info o Artystach:

~~Micah Shemaiah~~
(Jamajka)

Micah ShemaiahJego imię brzmi dosłownie jako „Ten który boi się najwyższego i ten który go kocha”. Od urodzenia dorastał w duchu nauk Rasta 12 plemion Izraela, co ugruntowało jego przesłanie i muzyczną ścieżkę, którą podąża.
Swój pierwszy album „Rastaman meditation” wydał w 2009. Był to dla niego rok sukcesów. Występował na jednej scenie z legendarnym jazzmanem reggae Monty Alexander oraz odbył turnee po Ameryce Północnej oraz Anglii. Kolejne wydawnictwa to 7” winyl „Dread at the control” (2013), którego wszystkie kopie zaraz po wydaniu zostały wyprzedane. Kolejne wydawnictwa to fantastyczne „Reggae Rockit” feat. Infinite & Matthias (2014), singiel „Lemonade days” oraz dwa długogrające albumy „Shalalak” oraz „Original dread”. Gratka dla miłośników winyli!
Micah Shemaiah wystąpił do tej pory na najważniejszych festiwalach reggae na świecie min. Rototom Sunsplash, Reggae Jam, Reggae Geel.

~~ 27PABLO ~~
27Pablo to jeden z pionierów ostrego dancehallu na tej szerokości geograficznej, na scenie pojawił się w 1998. Jako pierwszy selektor w Polsce stosował juggling na oryginalnych, jamajskich riddimach, by w 2004 r. stać się jedną z największych gwiazd polskiej sceny sound systemowej. Niedługo później przeprowadził się do Portugalii, gdzie razem z Francuzem Lexo, stworzył projekt ,,Yes Mi Selecta”, promujący międzynarodową scenę dancehall. 27Pablo jest zwycięzcą wielu pojedynków dj-skich min. pierwszego Anti-Babilon Clash 2001 w Słupsku oraz ogólnopolskiego Sound Clash 2009 w Poznaniu. Od kilku lat wspólnie z Jr.Stressem oraz Drivah, realizuje projekt ,,Dancehall Masak-RAH” który początkowo jako cykl imprez w stołecznym klubie Mandala, stopniowo stał się audycją radiową pod tym samym tytułem oraz jednocześnie tubą propagandową dla nowoczesnej muzyki jamajskiej. 27Pablo, mimo upływu prawie 15 lat działalności scenicznej jest wciąż aktywny, dzięki czemu zyskał miano środowiskowej ikony oraz osoby opiniotwórczej. Artysta w umiejętny sposób łączy rozrywkę z edukacją, pomaga mu w tym wrodzony talent do kontaktu z publicznością.

~~SINGLEDREAD~~
Kolektyw muzyczny z Warszawy, którego trzon stanowią byli mieszkańcy Węgorzewa Malik i MadMajk. Powstał na w 2002 r. Na początku SingleDread funkcjonowal jako sounsystem oraz dystrybucja płyt winylowych. Obecnie działa w składzie Malik (selektor), MadMajk (MC), Czapla (Selektor). Od początku istnienia zagrali kilkaset imprez/koncertów na terenie Polski oraz poza granicami kraju: Niemcy, Hiszpania (Ibiza), Czechy, Litwa, Rosja. Wielokrotnie wystepowali na najważniejszych festiwalach reggae w Polsce: Ostróda Reggae Festival, Regałowisko, One Love czy Reggaeland. Pasjonaci winylowych płyt. Kolekcja Malika liczy ok. 8 tysięcy 7″ singli i LP, po które jeździł min. na Jamajkę. Część z tych zbiorów, przeplatanych dubplate’s (utworami nagranymi specjalnie dla SingleDread) można usłyszeć na ich imprezach.

~~SEBAFARI~~
Selektor z Selekta Sound System z Żoliborza. Od lat 90-tych, razem z Gwoździem zagrali setki imprez w najdziwniejszych miejscach. Sebafarii stroni od swojej obecności w sieci. Legenda Warszawskiego Żoliborza najbardziej zazielenionej dzielnicy Warszawy. Od kilkunastu lat dzielnie promuje muzykę na Warszawskiej scenie reggae. Z Selekta Sound tworzy niesamowite pełne energii bootlegi, remixy, mixtape’y. Sebafari Selekta prezentuje głownie sety starannie dobranych utworów roots, digital roots, uk dub, czasem modern reggae aby uczcić świetność Jah Rastafari.

~~JAH LOVE SOUNDSYSTEM~~
Jah Love to warszawski kolektyw selektorski kochający trzeszczenie winylowych płyt i pulsujący bas. Poprzez ciężkie, dubowe brzmienia niosą świadomy przekaz. Idea założenia soundsystemu zrodziła się w 2009r w Lublinie. Na początku Jah Love zajął się organizacją cyklicznych imprez w Niezależnym Centrum Kultury c5 w stolicy. Imprezy te wpisały się w warszawską scenę muzyki reggae nie tylko przez swoje walory muzyczne, ale też przez specyficzny klimat panujący na squacie. Po dwóch latach i wielu różnych imprezach został zbudowany soundsystem.
W czerwcu 2011 roku wraz z zaprzyjaźnionymi składami założyli kolektyw Mystic Dubs, w ramach którego organizują i współorganizują wiele imprez, między innymi Warsaw Underground Festival: Reggae vs Dubstep czy DUB CLUB Warsaw
Trudno wyrazić słowami ich muzykę. Chłopaki uwielbiają ciężkie basowe uderzenie, ale nie zapominają o korzeniach i na każdej ich imprezie można poczuć promienie trójkolorowego słońca wiszącego nad nimi. Ich sety są bardzo różnorodne od spokojnego, uduchowionego rootsu przez głęboki dub, kończąc na wgniatającym w parkiet uk dubie.
ROOTS & CULTURE
JAH ALWAYS WITH US
GUIDANCE!

Zapraszamy Wszystkich!
All Tribes Welcome!
~~GURU POPE~~
(Francja/Meksyk)
Saksofonista i entuzjasta muzyki dub i reggae. Ostanie miesiące spędził udzielając się na meksykańskiej scenie. Ma na swoim koncie wiele występów z takimi składami jak Kaliste Dub czy Black Fury of Dub. Jego saksofonowe popisy można było usłyszeć na sesjach wielu soundsystenów, w tym Bass Revelation Soundsystem.
W Meksyku udzielał się też w zaangażowanej kapeli Tleyana Sound, z którą nieśli rewolucyjny przekaz

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted