Warsaw Underground Festival #8 // 11-12.12.2015 // Warszawa

wuf 8 plakatWITAMY PONOWNIE NA NAJBARDZIEJ BASOWEJ IMPREZIE 2015! WUF#8 SIĘ ZBLIŻA!
SPOTYKAMY SIĘ PO RAZ ÓSMY!

PREPARE FOR WARSAW UNDERGROUND FESTIVAL!
8th edition – two days of reggae & dubstep music! Bass!

WYDARZENIE FACEBOOK -> https://www.facebook.com/events/398640200346102/

Naszą nową tradycją stały się już DWA DNI uczty muzycznej wypełnionej po brzegi pulsującym basem i głębokim brzmieniem! Tym razem każdego dnia mamy dla Was również DWIE SCENY! Na WUF8 reggae i dubstep będą miały swojego głównego gościa specjalnego na dolnej scenie, a na górnej odbędzie się impreza w drugim gatunku. Zakręcone? To Reggae vs Dubstep. Wpadnij i się przekonaj! 🙂
O najwyższej jakości dźwięk i odpowiednią dawkę basu zadba największy rodzimy soundsystem prosto z Krakowa – DUBSEED SOUNDSYSTEM 30 000 WATT!!

>>>> PIĄTEK -11 GRUDNIA 2015 – DUBSTEP | BASS DAY
>>>> SOBOTA – 12 GRUDNIA 2015 – REGGAE | VIBEZ DAY

Warsaw Underground Festival: Reggae vs Dubstep to niezależnie organizowany, niekomercyjny festiwal – przegląd warszawskiej sceny i zaproszonych gości. W niezapomnianym starciu po raz kolejny zmierzą się dwa nurty muzyki uwielbianej przez Mystic Dubs!

============================================

>>> DUBSTEP – BASS DAY <<< 11.XII.2015 – PIĄTEK

♫ ♫ ♫ MAIN STAGE ♫ ♫ ♫

V.I.V.E.K (UK)
100% VINYL DUBPLATE SESSION

ESSEX
DUBSEED (Dub Temple)

SYNTOPA (Mystic Dubs, OBS)
DIEGO CICHY DON (Zjednoczenie)
MIKOŁAJ TABAKO (The Bartenders, Upbeat Quartet)

JONDI POWER (Bass Kitchen, OBS)
KUBA HIRSZ (Original Bass Station)
ROOTSHOT (Dope Worx)

♫ ROOTSMAN CORNER STAGE ♫
–> FATTY FATTY
–> LADY SMALL SELECTA
–> PASS THE CHALICE
–> MYSTIC TREE + MC FRITZ (Mystic Dubs)

============================================

>>> REGGAE – VIBEZ DAY<<< 12.XII.2015 – SOBOTA

♫ ♫ ♫ MAIN STAGE ♫ ♫ ♫

RIDDIM TUFFA (UK/CZ)
feat. DIEGO CICHY DON & DADDY BOZO

ROOTS VIBRACJA (Białystok)

JAH LOVE crew (Mystic Dubs)
GURU POPE & KASPA IZAAC

GIMMIE MI GUN DUB SYSTEM
KARMA SOUND

♫ O.B.S. SYSTEM STAGE ♫

GRABADUB (New Bass Order / Poznań)
TRICHOM (Syndrom of Disorder / Trójmiasto)
POLUS (Nu Kru / Kraków)

OBS SYSTEM CREW:
ENES ▒ BOBBELZE ▒ SYNTOPA ▒ JONDI ▒ HIRSZU

Both days powered by
DUBSEED SOUND SYSTEM 30 000 WATT
Graphics Panczen Bassgrafikapl
============================================

MAIN GUESTS:

wuf vivekVivek (UK)
Vivek Sharda, znany szerzej jako V.I.V.E.K, to już właściwie legendarna postać na dubstepowej scenie. Znany z przestrzennych, basowych produkcji, w których umiejętnie łączy swe muzyczne inspiracje, przez 8 lat działalności wywarł duży wpływ nie tylko na brzmienie gatunku, ale również na następne pokolenia słuchaczy, artystów oraz DJ-ów.
Po pojawieniu się na scenie w 2007 roku, konsekwentnie tworzył i wydawał klasyk za klasykiem w najbardziej renomowanych wytwórniach powiązanych z muzyką dubstepową: DEEP MEDI, TECTONIC, uznanej w środowisku reggae GREENSLEVES, a od niedawna także we własnym labelu, SYSTEM MUSIC.
Poza twórczością, londyński producent znany jest również ze swego zamiłowania do kultury soundsystemowej. Promuje ją własnoręcznie zbudowanym nagłośnieniem na cyklicznych imprezach SYSTEM, które razem z wytwórnią SYSTEM MUSIC są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych marek na światowej scenie muzyki basowej.

https://soundcloud.com/viveksystem

 

riddim tuffa jpgRiddim Tuffa Sound & Production (UK/CZ)
Ekipa Riddim Tuffa to duet dj-ów i producentów z Edynburga – Adham & Frontline Selecta. Mają na koncie występy w całej Europie, show na wielu festiwalach i niezliczoną liczbę parkietowych takeovers!
Riddim Tuffa hostuje własne imprezy przez pierwszych kilka lat działalności wg własnej polityki odnośnie muzyki, która ma swoje korzenie w reggae, ale obejmuje wszystkie niezliczone jej formy inspirowane dancehallem, ragga, jungle i dubstepem. Na ich produkcjach swój wokal położyło wielu znanych MC [Robert Lee, Daddy Freddy, Earl 16, Kenny Knots]. Współpordukowali i remixowali numery wielu znanych producentów: Mungo HiFi, Benny Page, OBF, Radikal Guru, Jahtari potwierdzając swoją miłość do digital dub i wszelkich jego wariacji.
Produkcja studia Riddim Tuffa jest pod silnym wpływem znaego z lat 1980′ stylu digital. Łącząc korzystanie z wiekowego, sprzętu analogowego i nowoczesnych technik nagraniowych, załoga produkuje bardzo świeże brzmienie, które trzyma się korzeni muzyki parkietów Jamajki z tamtych lat. Ich label Tuffa Dubs zaowocował szeroką współpracą z jamajskimi i brytyjskimi legendami, takimi jak Little Kirk, Lt. Stitchie, Gosple Fish i nowego pokolenia artystów: King General Solo Banton, El Fata, Diegojah. W roku 2014 riddim ich autorstwa znalazł się na płycie polskiego ZJEDNOCZENIE SOUNDSYSTEM!
Od 2011 roku duet wydał kilka winyli we własnej wytwórni, a ich produkcje znalazły się w labelach Super Fly Records i Vibration Lab.

https://soundcloud.com/riddimsurfer

 

EssexOfficial
Prywatnie: Krzysztof Komar. Muzykę robi od ośmiu lat. Kielczanin od urodzenia, aktualnie zamieszkuje w Warszawie. Żadne tam przywiązanie do jednego gatunku muzycznego, uprawia wręcz muzyczną poligamię; różnorodne gatunki pomagają mu utrzymywać świeżą perspektywę twórczą. Uważa że kreuję binarne światy, dźwięki z dwóch skrajnych biegunów, tematy wręcz dychotomiczne (korzenie i kosmos, przeszłość i przyszłość, natura i kultura), łącząc to w coś spójnego, monolitycznego. To chyba dlatego odnajduję wspólny język z różnymi środowiskami muzycznymi. Tę spójność i zrozumienie zamysłów artysty słychać szczególnie w projektach robionych z Kubanem, które osiągają milionowe wyświetlenia. Za nim wydana EP „De Ep Fo Rest” oraz około setka zagranych dj setów. Przed nim legalna płyta instrumentalno-wokalna, która zapoczątkuje jego występy live.

https://soundcloud.com/essex-vlb

 

Diego Cichy Don
Tego mistrza mikrofou zna kazdy fan najlepszej nawijki raggamuffin. Diego (Zjednoczenie) to petarda, która wysadza każdy riddim! A do tego, tak się złożyło, że na WUF8 Diego wystąpi podwójnie! W Dniu Dubstep wspólnie z Syntopą (selekcja) i Mikołajem Tabako (trąbka) zaprezentuje swoje intrpretacje wokalne pod reggae dubstepową sesję, a w Dniu Reggae, wspólnie z Daddy Bozo wesprą gościa głównego – Riddim Tuffę! Zapowiada się istny Warsaw Diego Festival! 🙂

https://soundcloud.com/diego-don

 

Roots Vibracja Sound System – Bracia Przestrzeni
Sound system z Podlasia (Białystok 1989, gra Roots Music – od wczesnych ska/reggae/ z Jamajki po najnowsze produkcje steppers/rootstepa/heavy dub/bass z całego świata. Bez zastoju, Bez korupcji, tylko czysta i świadoma celebracja Słowiańskiej Rodziny Rastafari. Posiadacze 9 000 Watt sound systemu full of jah message! Na WUF8 crew rezprezentować będzie McRobi i McKALCZER!

https://soundcloud.com/rootsvibracja

 

Dubseed Sound System
DJ i promotor od wielu lat aktywnie zaangażowany w animowanie krakowskiej sceny reggae, dub i dubstep. Jako organizator cyklicznych imprez Dub Temple oraz Dubstep Ahead!, których odbyło się już kilkadziesiąt edycji, a także dzięki konsekwentnej rozbudowie własnego sound systemu, zdołał wyrobić sobie silną pozycję oraz zyskać stałą publiczność. Do tej pory udało mu się gościć na swoich sesjach wielu uznanych dj-ów, producentów i soundsystemów z zagranicy oraz praktycznie całą polską czołówkę związaną ze sceną dub i dubstep. Dubseed Sound System dysponuje w tej chwili mocą 30kW RMS, a o ilości wydmuchiwanego z 18″ odwrotek basu krążą już legendy. Prezentowana przez Dubseed muzyka to efekt fascynacji brzmieniem brytyjskiej sceny sound systemowej oraz medytacyjną, dubową odmianą dubstepu.

===== DUBSTEP | BASS DAY =====

Syntopa Sound + Mikolaj Tabako + Diego Cichy Don
Reggae-dubstep w wykonaniu tych miłośników muzyki to pulsacyjna dubstepowa selekcja (Syntopa), którą echem wspiera melodyczna trąbką (Mikołaj),a całość nabiera przekazu dzięki świadomie dobranej nawijce (Diego) i trafia na membrany soundsystemów! Po praz pierwszy w tym składzie na WUF8, wpadajcie posłuchać!

https://soundcloud.com/diego-don
https://soundcloud.com/syntopa_mistic

Jondi Power
Rezydent międzynarodowego stowarzyszenia dj’skiego Bass Kitchen Worldwide oraz współzałożyciel kolektywu podcastowo-eventowego OBS System – Original Bass Station. Organizator polskich eventów Bass Kitchen, Trueskool Dubz, Step2This jak i współorganizator OBS, prezentujących lokalnej publiczności rozmaite talenty ze światowej ekstraklasy muzyki basowej. Jego flow djski i miłość do czarnych woskowych płyt pozwoliła mu na dzielenie soundsystemu z takimi gigantami jak Kryptic Minds, Thelem, Compa, Randomer, Adam Prescott, Radikal Guru czy The Illuminated, jak i całą krajową reprezentacją rozmaitych odmian elektroniki.
Sprawi, że wasze płuca będą drgać, a serca bić mocniej.

http://soundcloud.com/jpower

 

RootShot
Bez szablonu i schematu. Znany z różnorodności i doborowej selekcji. W jego setach muzyka zmienia się w czystą euforię i ADHD dozowane bezpośrednio do mózgu lub w trip po chillowym mikrokosmosie. Jeden z nielicznych posiadający zdolność łączenia beatów o nieuchronnym efekcie rave/bauns/bomboklat (niepotrzebnie skreślić).
Często suportuje tuzów basowej sceny tj: Aphrodite, Dirtyphonics, Serial Killaz, Lenzman, Sukh Knight, Radikal Guru, Zardonic, FFF, Forbidden Society, Cooh, I:gor, Chosen Few… Poza aktywnością djską wytrwale wspiera i organizuje klimatyczne serie imprez ujawniające olbrzymi potencjał producentów i djów lokalnej sceny niskich pasm i połamanych beatów. Coś tam nagrał w internetach, jednak lepiej brzmi na żywo.
Gdzie go znaleźć? Podążaj szlakiem bass, step, core.

https://www.mixcloud.com/Rootshot/

 

Hirszu
To prawdziwy zapaleniec basowych rytmów w tempie 140 uderzeń na minutę. W winylowych setach stawia na różnorodność, pozostając przy tym wierny tradycyjnemu dubstepowemu brzmieniu. Od 2014 roku w wolnym czasie zajmuje się również produkcją bitów ze sporą dawką niskich częstotliwości. Członek warszawskiego sładu Original Bass Station.

https://soundcloud.com/hirszu

 

GrabaDub New Bass Order (Poznań)
Na stałe zamieszkały w Poznaniu, główna siła sprawcza za cyklem New Bass Order. W ramach tylko tego cyklu dzielił scenę z takimi artystami jak Mala, Kryptic Minds, Distance, Tunnidge, VIVEK, Truth, Sleeper, Thelem, Seven, Content, Razor Rekta czy Demon. W trakcie swoich występów prezentuje mroczną i brudną, jednak energetyczną stronę basowej muzyki w tempie 140bpm tylko i wyłącznie z płyt winylowych.

https://soundcloud.com/grabadub

Trichom Syndrome Of Disorder / Trójmiasto
ex Kobinge, Dawid Koszałkowski, jest osobą, której stałym bywalcom finks700, przedstawiać raczej nie trzeba. Jego uśmiechniętą od ucha do ucha mordkę widać na każdych ważniejszych wydarzeniach w Trójmieście związanych z kulturą soundsystemową. Sam jako część ekipy Syndrome Of Disorder współtworzył już wiele eventów, na których grały największe tuzy undergroundowej sceny jak choćby Aphrodite, Current Value, Youngsta czy Kryptic Minds. Nieprzerwanie i od lat zatopiony w scenie dubstep, jego aktywność dostrzegli organizatorzy większych miast w Polsce, gdzie na ich zaproszenie atakował kluby swoją woskową amunicją.

Polus
Nu Kru / Kraków

OBS System – Original Bass Station Crew:
Syntopa, Jondi Power, ENES, Hirszu i Bobbelze Selecta.
Stołeczna grupa fanatyków basowej selekcji. Projekt znany wcześniej z serii podcastów na Soundcloudzie i streamów live (https://soundcloud.com/originalbassstation). Obecnie skład ma na celu promowanie niskich częstotliwości poprzez organizowanie eventów z potężnymi bukingami ze światowej czołówki sceny bass, nie zapominając jednak o podcastowych i radiowych korzeniach, co kultywuje poprzez regularne sesje na portalach livestreamowych. W skład O.B.S. System wchodzą DJe i producenci znani z długoletniej i konsekwentnej działalności na polskiej scenie bassowej elektroniki.

https://soundcloud.com/original-bass-station-2

====== REGGAE | VIBEZ DAY ======

Jah Love sound system & Guru Pope (Francja) & Kaspa Izaac
Trudno wyrazić słowami ich muzykę. Chłopaki uwielbiają ciężkie basowe uderzenie, ale nie zapominają o korzeniach i na każdej ich imprezie można poczuć promienie trójkolorowego słońca wiszącego nad nimi. Ich sety są bardzo różnorodne od spokojnego, uduchowionego rootsu przez głęboki dub, kończąc na wgniatającym w parkiet uk dubie. Na WUF8 zaprezentują swoją świadomą selekcję, któej towarzyszyć będą melodie saksofonu od Guru Pope i puzonu od Kaspy Izaaca. Szykuje się wyjątkowa sesja!

Guru Pope (Francja/Meksyk)
Saksofonista i entuzjasta muzyki dub i reggae. Ostanie miesiące spędził udzielając się na meksykańskiej scenie. Ma na swoim koncie wiele występów z takimi składami jak Kaliste Dub czy Black Fury of Dub. Jego saksofonowe popisy można było usłyszeć na sesjach wielu soundsystenów, w tym Bass Revelation Soundsystem. W Meksyku udzielał się też w zaangażowanej kapeli Tleyana Sound, z którą nieśli rewolucyjny przekaz

Fatty Fatty
To warszawski kolektyw selektorski, który tworzą Grzesiek Kuzka (manfas) i Krzysiek Wysocki (xyh). Weterani forum dyskusyjnego Reggae w Polsce, dali się poznać jako redaktorzy portalu reggaenet.pl i magazynu Free Colours, a przy tym wielbiciele klasycznego jamajskiego reggae. Trzykrotny Champion Sound!

https://www.mixcloud.com/manfas/

Lady Small Selecta
Zadebiutowała podczas internetowego clashu na sławnym forum Reggaenetu, gdzie zaskoczyła publiczność setami składającymi się wyłącznie z utworów wykonywanych przez kobiety i odważnymi dissami na resztę uczestników pojedynku. Następnie zagrała kilka gościnnych występów w warszawskiej Jadłodajni Filozoficznej, Punkcie, CDQ, Dobrej Karmie i innych „kultowych’ miejscach”.
A potem bez zbytniego rozgłosu po cichu opracowywała niecny plan stworzenia damskiego soundsystemu. Wraz z Marry i Anjah współtworzyła kobiecy sound Jah Dollz, z którym wystąpiła m.in. na Ostróda Reggae Festival.
Jest także współzałożycielką i prowadziła największy polski sklep z płytami reggae – Siódemki.com, od czasu do czasu podkradając z półek co ciekawsze kąski przegapione przez roztargnionych selektorów.
W swoich setach pokazuje, że wkład dziewczyn w reggae jest większy niż powszechnie się uważa.

Gimmie Mi Gun Dub System
Kolektyw został założony przez dwóch warszawskich selektorów (Jungleman i Ras Sensei), którzy z dumą i zacięciem prezentują w swoich setach selekcję głównie z lat 70/80. Naszym celem jest propagowanie najlepszych lat świetności roots reggae i ogólnie całej jamajskiej muzyki rozrywkowej okraszonej ciepłą pulsacją i soczystym basem. Nie zabraknie pięknych coverów wygrzebanych z unikatowych zbiorów Junglemana, a także pulsacyjnego starego brzmienia prezentowanego przez Ras Sensei. Selekcja oczywiście 100% winyl + wszelkiego rodzaju efekty i inne zabawki podkręcające klimat wydarzenia.

https://www.mixcloud.com/GimmieMiGunDubSystem/

Pass The Chalice
Pierwsze nasze imprezy to rok 2009 i klub Dobra Karma. Przez kilka lat naszej działalności mielismy okazję grać w wielu warszawskich klubach, obok wielu świetnych ekip i selektorów. Współtworzyliśmy cykl Rootsmen Corner a nasza selekcja to 100% Roots & Culture. Siła!

Karma Sound
To zajawka i miłość do muzyki. Dawanie jej innym oraz popularyzacja. Muzyka była w moim życiu od zawsze. Przebrnąłem przez różne gatunki muzyczne, wreszcie postawiłem na jeden słuszny – muzyka serc. Gust jednak potrzebuje czasu i ok 1998r., zagłębiłem się bardziej w nurt muzyki reggae. Pisząc reggae mam na myśli każdy odłam tej muzyki zaczynając od: ska, rocksteady, roots & culture, rub a dub – ulubiony, dancehall i dub. Wszystko to Nasze korzenie, korzenie które sięgają Afryki. Jestem twórcą kulturalnych miejsc na mapie Polski, organizuję koncerty na żywo, oraz gram imprezy selektorskie / dj-skie.

Mystic Tree+MC Fritz
Mystic Tree, czyli Alojzy, Warszawski selector, członek kolektywu Mystic Dubs oraz grupy United Steppaz. Selekcja wypełniona mistycznymi dźwiękami, przewodzi to co najlepsze w brzmieniu reggae. Francesco Fritz Pekajka – włóczykij, marny poeta z lasu.
https://www.facebook.com/fritzthemc

https://soundcloud.com/francesco-fritz-pekajka

Mystic Dubs
www.mysticdubs.org

KIEDY:
11. XII PIĄTEK oraz 12.XII SOBOTA

GDZIE:
SDQ, Warszawa

BILETY:
Przedsprzedaż (klub – szczegóły wkrótce).
Do kupienia na bramce od godziny 20.00.
25 PLN / 1 dzień, 40 PLN / 2 dni

===========

PEŁNE INFO O WYKONAWCACH: SOON!

WSPARCIE MEDIALNE & SUPPORT:

RADIO CZWÓRKA – StrefaDread
RADIO KAMPUS – Radio Kampus
PARTY MAP – PartyMap
PALTO – PALTO
RIDDIM.PL – Riddim.pl
CLUBBING WARSZAWA – Clubbing Warszawa
WARSAW REGGAE – Warsaw Reggae
REGGAENET.PL – Reggaenet.pl
REGGAE POLSKIE – Reggae Polskie
REGGAE W POLSCE – Reggae w Polsce
POLISH INDEPENDENT SCENE – Polish Independent Scene
DUBMASSIVE.ORG – dubmassive.org
DUBSTEP RAP POLSKA – ! Dubstep Rap Polska
DUBSTEP MASSIVE – DUBSTEP massive!
DUBSTEP POLSKA! – Dubstep Polska
RUDEMAKER.PL – rudemaker.pl
RRR.COM.PL – rrr.com.pl
PORA.PL – Miejsca i wydarzenia blisko Ciebie
KLUBOWA.PL – Klubowa.pl
MUNO.PL – muno.pl
MÓWIĄ NA MIEŚCIE.PL – Mówią Na Mieście
PLAC DEFILAD – Plac Defilad
CLUBBING.PL – Clubbing.pl
BREAK.FM – Break.FM
STUDENTS.PL – Students.pl
INDEPENDENT.PL – Independent.pl
GRUBABIBA.PL – GrubaBiba.pl
KULTURALNIE.waw – www.kulturalnie.waw.pl
LAIF – Laif
DLA STUDENTA – Warszawa Dla Studenta / dlaStudenta.pl
CLUB ZONE – ClubZone.pl

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted