Dub Night vol. 1 // 20.02.2016 // Ostróda

DN1Już 20 lutego prawdziwe trzęsienie ziemi. U Zdzicha spotkają się dwa sound systemy. Naprzeciw siebie staną Roots Trippin Sound System i Jah Love Soundsystem . Tej nocy usłyszycie również najlepszą selekcje ska i rocksteady serwowaną od Husky. Na mikrofonie pojawi się znany i lubiany Jr Coochta który zaprezentuje nam swój nowy materiał. Rozgrzewkę zapewnią nam chłopaki z Zaopatrzenie Sound. Będzie ogień!
ALL TRIBES WELCOME !

20.02.2016 start: 20:00
miejsce: U Zdzicha // Ostróda
fb: https://www.facebook.com/events/512163455612055/
wejście: 15 zł

=========================

#JAH LOVE SOUNDSYSTEM (Warszawa)

To dwóch warszawskich selektorów (Tymon i Aleksander) kochających trzeszczenie winylowych płyt i pulsujący bas. Poprzez ciężkie dubowe brzmienia niosą świadomy przekaz. Idea założenia soundsystemu zrodziła się w2009r w Lublinie. Na początku Jah Love zajął się organizacją cyklicznych imprez w Niezależnym Centrum Kultury. Imprezy te wpisały się w warszawską scenę muzyki reggae nie tylko przez swoje walory muzyczne ale też przez specyficzny klimat panujący na squacie. Po dwóch latach i wielu różnych imprezach został zbudowany soundsystem. Jah Love założył wraz z Syntopą kolektyw Mystic Dubs, w ramach którego współorganizował wiele imprez między innymi Warsaw Underground Festiwal czy Dub Club Warsaw.

https://www.facebook.com/JahLoveSoundsystem
https://soundcloud.com/jahlovesoundsystem

#ROOTS TRIPPIN SOUND SYSTEM (Ostróda)
Dubowi wojownicy z Ostródy, którzy podróżować zaczęli stosunkowo niedawno. Kaszmir to młody selektor lubujący się w 12 calowych dubowych produkcjach. Nie stroni od syren, pogłosów i sprężynowego echa. Welon to z kolei zawodnik starszy. Jak przystało na Ostródziaka wychował się na Ostróda Reggae Festiwal. Tam krążąc po sound systemowym namiocie zdecydował się wkroczyć w otchłań starego dubu. Uwielbia Jah Shakę i Abe Shantiego od czasu do czasu przekładając ich czymś nowszym. Duży człowiek, dużo basu. Roots Trippin nie oszczędzają ani jednego wata mocy głośników.

https://www.facebook.com/RootsTrippin/

#HUSKY (Ostróda)
To ostródzki kolekcjoner winylowych płyt, który od czasu do czasu wciela się w rolę selektora. Jego zbiory to przede wszystkim stare rytmy ska, rocksteady i reggae. Nie stroni również od 2 Tone i zapomnianych przez młode pokolenie polskich produkcji. Miał okazję gościć na imprezach z cyklu Carpenter Reggae Night w Olsztynie. Od dłuższego czasu, wraz z Real Cool Sound i Dannym Modem zaangażowany w olsztyński projekt Fire Corner. Współprowadzący audycję Reggae Front na falach radia UWM FM. Grywał u boku takich składów jak Old Fashioned RudeBoys(De), Bigger Boss Sound czy Fatty Fatty. Jego ulubieńcy to przede wszystkim Prince Buster, Alton Ellis, U Roy czy Phyllis Dillon a także takie formacje jak The Skatalites czy The Wailers.

#JR COOCHTA (Ostróda)
Polski wokalista związany z muzyką reggae. Członek sound systemu Midnight Ravers. Współpracuje z Husky’m oraz Sid Studio Ostróda.

#ZAOPATRZENIE SOUND (Ostróda)
DJ Pidgey, MC Kipey, Ali Pilgrim i możesz wiedzieć

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted