[Impreza] Dub Mass XXV // 30.07.2016 // Gdańsk

ulotkaDUB MASS to flagowa impreza trójmiejskiego kolektywu Pandadread Sound System. Wyznawcy surowych i transowych brzmień roots i dub, których korzenie nierozerwalnie związane są z Jamajką, z pewnością nie będą zawiedzeni. Dla reszty to okazja do wzięcia udziału w nietypowym zjawisku, gdzie przez całą noc potężny bas potrząsa wnętrznościami, a rytm skutecznie zastępuje wszelkie używki.

Gośćmi XXV edycji będą: DJ Leo – weteran polskiej sceny reggae z Warszawy, radiowiec, selektor i znawca jamajkiego roots, soulu i funku; Swagga Sounds International – polsko-brytyjska kooperacja muzyczna z selekcją unikalnego roots i najnowszych produkcji dedykowanych sound systemowemu graniu, Ras Daft – jeden z selektorów lubelskiego sound systemu Dub Salute oraz gospodarze, Pandadread Sound System ze swoją 14kW ścianą selektywnego dźwięku. Czeka nas zatem muzyczna, edukacyjna podróż od korzeni muzyki jamajskiej po wspołczesne jej mutacje, podana w najlepszy możliwy sposób.

Dub Mass XXV
Zagrają:
– Swagga Sound International (Liverpool – Wrocław)
– DJ Leo (Soul Deep Roots Of Reggae / Warszawa)
– Ras Daft (Dub Salute Sound System / Lublin)
– Pandadread Sound System (Trójmiasto)

Data: 30.07.2016, sobota
Miejsce: Klub Sztuki Alternatywnej Protokultura
Gdańsk Stocznia, ul. Niterów 29b
Start: 22:00
Wsparcie: 15 zł (osoby bezrobotne z aktualnym papierem z PUP – 10 zł)

————————–————————–——————–

Więcej informacji:

DJ Leo (Soul Deep Roots of Reggae / Warszawa)

djleoDJ Leo, znany również jako Stary Reggau od kilkunastu lat para się klasyczną muzyką jamajską. Najstarsi słuchacze pamiętają go jako prezentera radiowego w legendarnej Rozgłośni Harcerskiej (Radiostacji), trochę młodsi w warszawskim Radiu Kampus. Przez lata animował i edukował polską scenę reggae nie tylko jako radiowiec, ale także jako organizator wydarzeń oraz DJ w klubach oraz na festiwalach. W szczytach popularności sound systemu Eye’N’Eye, który współtworzył od 2001 roku z Jamalem, tydzień w tydzień parkiet ich potańcówek oblegały setki osób, dużą popularnością cieszył się współorganizowany przez niego Jamaican Stylee Food Corner na festiwalu w Bielawie. Aktualne fascynacje Leo to jamajski soul i funk, i prawdopodobnie z takiej selekcji będziemy mogli się spodziewać podczas XXV Dub Mass w Gdańsku. Wpadnijcie posłuchać jego doświadczonej i unikalnej selekcji, gdyż weteran Leo od jakiegoś czasu odgraża się, że przechodzi na muzyczną emeryturę.

https://www.mixcloud.com/staryreggau/

—–

Swagga Sounds International (Liverpool – Wrocław)

swaggasoundsPolsko-brytyjska kolaboracja Swagga Sounds International to połączenie wrocławskiej ekipy Young Pistols z angielskim selektorem Sonnym Dubabuse w celu promocji polskiej sceny dub w UK i brytyjskiej sceny w Polsce. Dubabuse, Mr. Borecki i Kapitan K.I.V.I. swoich kolekcji płyt winylowych oraz ekskluzywnych dubplatów nie kiszą na domowych półkach. Aktywnie dzielą się muzyką z ludźmi za pomocą swojego 10kW sound systemu. Swoją działalnością ponownie wciągnęli stolicę Dolnego Śląska na sound systemową mapę Polski. Mają na swoim koncie organizację regularnych sesji sound systemowych na Dolnym Śląsku i w Brighton, dziesiątki zagranych imprez, współorganizację Stolica Reggae Festiwalu w Kluczborku. Ich energetyczne występy charakteryzują się wysublimowaną mieszanką kolekcjonerskich wykopalisk roots reggae oraz potężnie brzmiących na sound systemach najnowszych wydawnictw ze scen reggae/dub/dubstep.

https://www.facebook.com/swaggasoundsinternational/
https://facebook.com/Dubabuse/
https://www.facebook.com/youngpistolsound/
http://www.dubabuse.co.uk/

—–

Ras Daft (Dub Salute Sound System / Jarocin, Lublin)

rasdaftRas Daft pochodzi z Wielkopolski, lecz związany jest z lubelskim soundsystemem Dub Salute. Od lat pasjonuje się czarnymi płytami oraz zgłębia kulturę i muzykę reggae. W Dub Salute jest selektorem, a jego specjalizacją są eksperymenty z rozmaitymi odmianami muzyki roots i digital dub. W swojej selekcji prezentuje numery łączące ze sobą pozytywny przekaz i wyjątkowe brzmienie linii basowych. Oryginalność i różnorodność jego setów nie pozwala na stanie w miejscu z poczuciem monotonii. Celem Ras Dafta jest przenoszenie słuchacza z każdym kolejnym kawałkiem w inny wymiar.

https://www.facebook.com/dubsalute.lbn

—–

Pandadread Sound System (Trójmiasto)

pandadreadPandadread Soundsystem to półtoratonowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 10 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie. Latem 2009 roku zrealizowali swoje plany, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia. Podczas organizowanego przez nich cyklu Dub Mass dostarczają także niezbędnych osiemnastocalowych głośników niskotonowych gwarantujących głęboki odbiór prezentowanej na nich muzyki.

http://www.pandadread.reggaenet.pl/

————————–————————–——————–

Współpraca i patronaty:

http://www.trojmiasto.pl/
http://www.blackgoodies.com/
http://www.toksyna.fm/
http://www.protokultura.pl/
http://www.dubmassive.org/
http://www.reggaenet.pl/
http://www.riddim.pl/

————————–————————–——————–

All tribes welcome!

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted