[Impreza] Connection to Foundations presents: Bass Station 02 // 25.11.2016 // Kraków

960x960Po udanej pierwszej edycji Bass Station, uderzamy z podwójną mocą (dosłownie!). Mamy tym samym ogromną przyjemność zaprosić Was na drugą odsłonę tego wydarzenia. Idąc za ciosem 25 listopada Warsztat ponownie stanie się miejscem wypełnionym basem i pozytywnymi vibracjami. Po raz kolejny na jednej scenie spotkają się znane wszystkim składy oraz nowe „pokolenie”. Tym razem zaprosiliśmy składy spoza miasta, jednak dobrze znane krakowskiej publice. Z dalekiego, pólnocnego wschodu przybędzie ekipa Roots Vibracji, której nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Uraczą oni nas wszystkich tej nocy kilkugodzinnym setem, na którym z pewnością nie zabraknie soundsystemowych killerów najwyższej klasy. Ze stolicy górnego Śląska, torby z czarnymi płytami przywiezie People’s Choice Dub. Impreza kończyć się będzie w klimacie hardkorowego steppa, które zaserwuje Bart Herbsman.

Szykujcie zatem wygodne buty i rezerwujcie sobie datę – tej nocy nie zabraknie niczego, szczególnie dużego ciśnienia akustycznego w paśmie poniżej 100 Hz.

Tell ya bradda, tell ya sista!
__________________________________________________________

Zagrają:
– Roots Vibracja
– People’s Choice Dub
– Bart Herbsman

Warm Up:
Connection to Foundations
__________________________________________________________

Roots Vibracja Sound System (Bialystok) – najstarsza i jedyna taka regularna reggae impreza/sound w Polsce północno wschodniej skupiająca podlaskie reggae środowisko od 1989 roku , w naturalny i organiczny sposób zyskała miano sound systemu. Gra roots /dub music – od wczesnych ska / rocksteady / reggae z Jamajki po najnowsze produkcje heavy bass music/folk/ethno z całego świata. Bez zastoju, uprzedzeń i korupcji, tylko czysta i świadoma celebracja Słowiańskiej Rasta Rodziny. W 2012 roku zbudowali pierwszy na wschodzie polski prawdziwy reggae sound system – czyli zestaw głośników do odtwarzania muzyki pełnej basu – i od tamtego czasu – konsekwentnie go rozbudowując, popularyzują pierwotne rytmy gdziekolwiek jest taka możliwość. Ich wystepy są połączeniem solidnej imprezy tanecznej i słowiańskich medytacji w stylu dub. Zagrali u boku wielu polskich (m.in.:, Dubseed SS, Pandadread, Roots Revival, Rise Up! Dj Feel-X, Kaliber 44, Bas tajpan, Ras Luta, Grubson, Metrowy, Junior Stress &L.S.M ,Roots Melody, Roots Defender, Aya Rise, KaCeZet i Fundamenty, Rastamaniek, Damian Syjon Fam, Syntopa , Violinbwoy ) i zagranicznych artystów (m.in.:, Congo Natty, Blackboard Jungle, Mad Proffessor, Brother Culture, Adam Presscott , Imperial Sound Army , Dan I, King Earthquake) na wielu większych I mniejszych imprezach klubowych i festiwalach w całej Polsce.

People’s Choice Dub (Katowice) – Musiało przestać dymić wiele kominów hut i wiele węgla opuścić kopalniane szyby by dwóch samotnych dub-owych wojowników weszło na hałde i zaczęli razem na Górnym Śląsku rozprzestrzeniać dub. Choć Bedi już od 2010 roku próbuje szerzyć dubowa kulturę poprzez oragnizowanie imprez a także współtworzenie stronydubmassive.org, dopiero w sierpniu 2013 roku napotkał szalonego dreadloka Illmindmuzik z którym postanowił wybudzić Górny Śląsk z letargu. Dub dla nich to tłusty bas, przestrzeń, medytacja i okazja do tego by przemasować kręgosłup i wywrócić flaki do góry nogami, by następnego dnia z nową energią stawiać czoła szarej rzeczywistości. Jeśli tak jak oni wybierasz DUB musisz zobaczyć to na własne oczy i przede wszystkim usłyszeć.

Bart Herbsman (Kraków) – Pasjonat duchowej i mistycznej odmany ciężkiego soundsystemowego brzmienia. Z muzyką związany od najmłodzyszych lat, kiedy swój wzrok zwrócił w stronę francuskiego sześciokąta. W prezentowanej przez siebie selekcji odnaleźć można zarówno cyfrowy, medytacyjny odmiany dub, skoczny steppers, french electro jak i pikantną mieszankę muzyki indyjskiej i nowoczesnego dub. Uwielbia etniczne motywy oparte na ciężkim rytmie, wstrząsającym przestrzenią i tworzącym niepowtarzalny pejzaż dźwiękowy. Niosąc świadomy przekaz „Roots & Culture” promuje kulturę i tradycję.
__________________________________________________________
ROOTS | DUB | STEPPA
Start 23:00
wstęp 10 pln

Warsztat, Zabłocie 9A, Kraków

Powered by Dubseed Sound System

This is Connection to Foundations, this is Connection to Dub, this is Connection for Peace

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted