UK raport – Dubnews flash

Po długiej przerwie na łamy dubmassive.org wraca Jaszol, który tradycyjnie będzie Wam regularnie prezentował raporty dotyczące nowych wydawnictw winylowych z UK i nie tylko. Na początek szybki news flash z ostatnich dni:

Z serca Wielkiej Brytanii i zdecydowanie nie z ośrodka kultury karaibskiej czyli z Blackburn w tym tygodniu trafia do nas 10″ singiel od Operation Soundsystem. Wyprodukowany przez Don Fe z Hiszpanii z pięknym wokalem Alexii- nowej artystki na rynku wokalnym. Do tego 3 duby z udziałem Hornsmana Coyote- idealny soundsystemowy winyl.

Eddie „Tan Tan” Thornton wypuszcza 12″ singiel z przyjemnymi one drop’owymi instrumentalami okraszonymi jego charakterystyczną trąbką – szukajcie w sklepach – white label ze stemplem Tan Tan.

Wyśmienity label Necessary Mayhem wypuszcza nowy LP z numerami od takich tuzów muzyki reggae jak: Etana, Gregory Isaacs, Mr Williamz, Busy Signal, Million Stylez, Ziggy Recado, Sizzla..Kolejna partia represów od nowojorskiego Digikillera to bardzo dobre produkcje z wczesnych lat 80tych od Tasha z takimi artystami jak Midnight Riders czy Steve Knight.

Chazbo i Empress Shema wypuszczają na francuskim labelu Roots Revelation 10″ z dwoma ciężkimi steppersami „Seal of Salomon” i „Sacred Fire” .Label Dina natomiast, odpowiedzialny za świetne numery sprzed 2 lat od Queen Omega i Jah Masona wydaje instrumentalną 10″ z „Reuben Riddim”.

Długo oczekiwany album Pupa Jima i Stand High Patrol – „Midnight Walkers” ujrzał światło dzienne na wosku.

Jaszol.

Posted by King_DuBear