Zion Train na trasie w Polsce

Zion Train Sound System trasa 2013 plakat MATRYCAZion Train ponownie w Polsce! Sceniczna energia Dubdaddy połączona z muzycznym geniuszem jednego z najlepszych dubmasterów naszych czasów DJem Perchem zaatakuje nas w trzech miastach!

Jest nam niezmiernie miło objąć patronatem to wydarzenie – dla części redakcji Zion Train to fundament muzycznych poszukiwań dubu bez granic gatunkowych.

ZION TRAIN SOUND SYSTEM TRASA POLSKA 2013

11.04, Warszawa 
20.00, 1500m
+ JOINT VENTURE SOUND SYSTEM
MYSTIC DUBS
bilety: 25/35 PLN
Przedsprzedaż od 10.03 w klubie 1500m

12.04, Kraków
21.00, CK Rotunda
+ DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN I (JVSS)
DUBSEED SOUND SYSTEM
bilety: 
30/40 PLN
Przedsprzedaż od 10.03 

13.04.2013 Rzeszów 
20.00, Mienta
+ DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN I (JVSS)
DUBTWICE
Bilety:
35 PLN (pierwsze sto sztuk)
45 PLN 
Przedsprzedaż: Dibo Skateshop, Selectshop, Pewex Pub, Sklep Muzyczny Toxic

ZION TRAIN SOUND SYSTEM
feat. DJ Perch & MC Dubdadda
(Wlk. Brytania)

“Zion Train stali się mózgami dubu” 
Penny Black Music 

Zion Train Sound System promo_04Najbardziej uznana marka światowego cyfrowego dubu powraca do Polski by zaprezentować się w konwencji sound system. Czarodziejowi żywego mixu i głównemu mózgowi zespołu DJ Perch’owi towarzyszyć będzie niezwykły showman MC Dubdadda, doskonale znany z wielu wcześniejszych koncertów w Polsce. Oznacza to też inny styl grania – można spodziewać się nieprzerwanego mixu muzyki Zion Train, Abassi All Stars i okazjonalnych sampli z klasyki.
Muzyka dla bezkompromisowego wojownika!

Zion Train to pionierski zespół future dub i pierwszy, który przywiózł do Polski tego typu brzmienia. Obok takich grup jak Dreadzone należą do pionierów i największych światowych gwiazd działających na styku reggae i nowoczesnej elektronicznej muzyki klubowej. Powstali w 1990 w Londynie. Sukces ich pierwszych albumów „A Passage to Indica”, „Natural Wonders of the World in Dub” oraz „Siren” doprowadził do podpisania w 1995 roku kontraktu z sublabelem Warner – China Records, dla którego wydali m.in. swój  kultowy już album „Homegrown Fantasy”. Od 1999 roku znów w ramach swojej wytwórni Universal Egg kontynuują wydawanie wysokiej jakości dubu, muzyki elektronicznej, eksperymentalnego drum’n’bassu oraz tanecznej muzyki world. DJ Perch założył również sublabel Deep Root wydający winylowe single.
Równolegle do wciąż bardzo aktywnego Zion Train, Perch prowadzi również projekt Abassi All Stars, udziela się gościnnie jako muzyk, DJ, producent oraz remixuje innych. To wszystko pozwala ocenić go jako prawdopodobnie najbardziej zapracowanego dub mastera na naszej planecie. Jak nikt inny niezmiennie pozostaje on wierny idei niezależności w muzyce, pełnej kontroli swojego wizerunku i dorobku oraz nacisku na pozytywny przekaz muzyki. 
Zion Train po raz pierwszy pojawili się w Polsce w 1996 roku i od tamtej pory gościli w Polsce kilkadziesiąt razy, konsekwentnie budując sobie status lubianej i szanowanej gwiazdy. W 2004 roku wystąpili na głównej scenie Przystanku Woodstock, a ich koncert będzie pamiętany jako z pewnością największy dub show w historii światowej muzyki. W 2006 roku zespół opuściła wokalistka Molara i zastąpił ją znany z Nucleus Roots MC Dubdadda. W 2007 roku wydali kolejny przełomowy album „Live As One” – zdobywcę nagrody za najlepszą dubową płytę roku przyznanej przez jamajską Reggae Academy. Ostatnim „dzieckiem” Zion Train jest wysoko oceniany album „State Of Mind”, gdzie wśród gości usłyszeć można m.in. Brinsleya Forda z legendarnej grupy reggae Aswad. DJ Perch produkował wydany przez jego Universal Egg w lutym 2013 album jamajskiej poetki dubowej Jazzmin Tutum „Share the Flame”.
Nazwa Zion Train ostatni raz pojawiła się w Polsce w listopadzie 2011 w ramach trasy promującej ostatni album grupy. 

Linki:

http://www.wobblyweb.com/zt/
http://www.myspace.com/ziontrainindub
http://soundcloud.com/zion-train

video:

Zion Train with Dubdadda „Terror Talk” (official video)
http://youtu.be/7WpbNrGcGvA
Zion Train “Rainbow Children” Live 2011
http://youtu.be/YO2zyWwD-Zs
Zion Train live Ostroda Reggae Festival 2010
http://youtu.be/w9PfV9qTDhQ
http://youtu.be/pc4ioBa24xo
Zion Train „State of Mind” w Czwórce 2011 (wywiad, utwory z ostatniej płyty)
http://youtu.be/Dw7mNK_b0GM

JOINT VENTURE SOUND SYSTEM

Joint Venture Sound System live Polskie Radio Czworka promo fot Bart Bajerski 2Joint Venture to pionierzy polskiej sceny sound system. Ich pierwsza taneczna impreza miała miejsce prawie 25 lat temu w Zgorzelcu i była jedną z pierwszych tego typu w Polsce.  Wciąż pozostają wierni zasadom oryginalności i eklektyczności. Zgodnie z ich hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” wszystko okraszone jest dubową dynamiką w iście punkowym stylu – DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I wciąż przemierza scenę w uniformie księdza a Activator kręci efektami jak nikt inny w tym kraju. 

JVSS prezentuje radykalne brzmienia muzyki roots: elektro dub, nowoczesna muzyka etniczna, reggae stare i nowe – bez przesłodzonych melodii, poszukujące i mocne w swoim brzmieniu. Choć nie ignorują oni współczesnych trendów, to ich sety w dużej mierze opierają się na utworach, które rzadko usłyszeć można w trakcie występów innych polskich sound systemów. Jest tu miejsce dla wersji specjalnych i niepublikowanych, dubplate’ów, efektów własnej twórczości remixerskiej Activatora Mario Dziurexa i jego Studia As One.
Activator to jeden z bardziej doświadczonych polskich specjalistów od dźwięku. Od lat jest stałym akustykiem Kapela Ze Wsi Warszawa, pracował na koncertach i w studio z prawie wszystkimi wielkimi polskiej sceny reggae i nie tylko. Na wielu płytach można usłyszeć jego remixy, wliczając w to między innymi wydawnictwa Adriana Sherwooda, Rootsmana czy Zion Train. W 2003 roku wytwórnia Home Appliance wydała jego kompilację Activator Mario Dziurex – „Remixy”, następnie licencjonowaną do Francji. Studio As One odpowiedzialne jest również za mastering wydawnictw Zion Train czy Dubterror. W JVSS pełni funkcję dub mastera – wykorzystuje na żywo umiejętność posługiwania się efektami oraz dba o czyste i ekstremalne brzmienie całości sound systemu. 
DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie – swoim stałym stroju roboczym. Od 5 lat pracuje również w Programie 4 Polskiego Radia „Czwórka”, gdzie prowadzi cotygodniowy program z muzyką korzeni „Strefa Dread”. W ramach tego programu od początku 2011 roku Joint Venture Sound System prezentował się comiesięcznie na żywo.
Razem z Activatorem są odpowiedzialni za pionierski na naszym rynku cykl kompilacji „Dub Out Of Poland” oraz kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”.
Na przestrzeni lat JVSS zagrali setki imprez w całym kraju i zagranicą (Francja, Wlk. Brytania, Czechy, Słowacja, Niemcy, Rosja) i przeżyli wiele ciekawych przygód. 

Linki:
http://www.myspace.com/jointventuresoundsystem

video:
Joint Venture Sound System – urodziny „20 lat prucia głośników”, Warszawa, CDQ 2008
http://vimeo.com/maken/jvssbirthday
Joint Venture Sound System, Polskie Radio „Czwórka”, 09-05-2011
http://vimeo.com/maken/jvsslive
Joint Venture Sound System, Polskie Radio „Czwórka”, 05-09-2011
http://vimeo.com/maken/jvsslive2
audio:
Joint Venture Sound System, Polskie Radio „Czwórka”, 25-07-2011
http://snd.sc/on8L1T

MYSTIC DUBS

md logo2Warszawski kolektyw zrzeszający selektorów, DJ’ów i producentów, dla których największą świętością jest medytacyjny, głęboki bas. Zagrają jego reprezentanci: KGS, Syntopa i Jah Love. Podróż od dubu do dubstepu.

Linki:
http://mysticdubs.org

DUBSEED SOUNDSYSTEM 

Dubseed SSDubseed to DJ i promotor, organizator cyklicznych imprez „Dub Temple” oraz „Dubstep Ahead!”, których odbyło się już kilkadziesiąt edycji. Od kilku lat silnie zaangażowany w krakowska scene reggae dub i dubstep, gdzie zdołał wyrobić sobie silną pozycje oraz zyskać stałą publiczność. Prezentowane przez niego sety to głównie mieszanka UK dubu oraz dubstepu w medytacyjnym dubowym klimacie UK Roots. Zagłębił się również w bezkompromisowe brzmienia dubstep Od dłuższego czasu konsekwentnie rozbudowuje swój zestaw nagłośnienia (obecnie moc sound systemu to 30kW)  RMS! – dubwise no compromise!

Linki:
http://www.facebook.com/dubtemplekrakow
 
DUBTWICE

Dwóch pasjonatów muzyki jamajskiej z Rzeszowa – Kulturalny, odpowiedzialny za selekcje oraz Kamil (The Balangers), który uzupełnia dźwięk z płyt o gitarowe brzmienie. Ich sety to przeplatanie różnych stylów z pogranicza muzyki jamajskiej. Od samych korzeni (roots, dub) do bardziej nowoczesnych brzmień (jugle, dubstep).

Linki:
https://soundcloud.com/dubtwice

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted

1 comment

Mon173

Zaczynam wielkie odliczanie ! Będzie miazga