5. urodziny Steppa Warriors inna Kraków – 06.04.2013

 
s55. urodziny Steppa Warriors inna Kraków [exclusive edition]

Wystąpią: Steppa Warriors, Cool Operator Sound System, EHox & Jackob Q (didgeridoo live)
Data: 06.04.2013 (Sobota)
Miejsce: Klub Kalashnikov, ul. Bożego Ciała 7 :: Kraków
Wstęp: 5 zł
Start: 20:00

Już 6 kwietnia w klubie Kalashnikov (ul Bożego Ciała 7) swoje 5te urodziny świętować będzie Steppa Warriors, na ekskluzywnej krakowskiej edycji. Sesja odbędzie się na wrocławskim Cool Operator Sound System. Swoję selekcję zaprezentuje także reprezentantka Dub Senses – Eta Hox w towarzystwie Jackoba Q obsługującego austarlijskie didgeridoo. Możecie spodziewać się tego, co najlepsze z muzyki jamajskiej, od ska i rocksteady przez roots reggae, po najcięższe dubowe produkcje. 6 kwietnia – Klub Kalashnikov – Be There!

Impreza jest swoistą zapowiedzią wrocławskiej edycji urodzin Steppa Warriors (20 kwietnia), na której wystąpi Channel One Sound (UK):
http://www.facebook.com/events/512677818756191/

Steppa Warriors:

Kolektyw tworzą dwaj aktywni animatorzy polskiej sceny reggae & dub. Yarecki – selektor, dziennikarz i współzałożyciel portalu dubmassive.org. Robbie aka Nesta – ima się praktycznie każdego zajęcia związanego z muzyką. O sile Steppa Warriors stanowi ciężkiego kalibru selekcja płyt i dubplatów Yareckiego oraz dj’ska nawijka Nesty. Wszystko to okraszane jest syrenami oraz dubowymi efektami. Live acty Steppa Warriors przepełnione są basem i mistyczną wibracją. Ich hasło to „Conscious Music – Heavyweight Sound” i mówi o nich wszystko. Od 2008 roku mocno promują muzykę roots i UK dub w całej Polsce. Występowali m.in. u boku The Mighty Jah Observer Sound System, O.B.F. Sound System, King Alpha, Wayne’a McArthura, Hornsmana Coyote, Uprising Sounds, Radikal Guru, Christine Miller, Will Tee i wielu innych artystów z Polski i zza granicy.

Linki:
https://www.facebook.com/steppawarriors
http://soundcloud.com/steppa-warriors

Eta Hox:

Współprowadzi autorską audycyję muzyczną #dub senses.# w krakowskim radiu Radiofonia; gospodarz cyklu radiowego DS presents: in case of fire!, w którym gości selektorów i DJów obracających się w okołodubowych klimatach muzycznych. Prywatnie fanka winylowej płyty, którą z doskoku można przynieść i puścić to tu to tam.

Linki:
http://www.facebook.com/dubsenses
http://www.soundcloud.com/hokk

Cool Operator Sound System:

Pierwszy i jedyny we Wrocławiu sound system* z prawdziwego zdarzenia. W jego skład personalny wchodzą Robbie (właściciel, operator, selektor, wokalista) oraz Kajetan (techniczny, kierowca). Projekt zrodził się z potrzeby promowania kultury i muzyki jamajskiej na rzetelnym, wysokim poziomie. Narzędziem umożliwiającym to są obudowy głośników, skonstruowane specjalnie z myślą o graniu muzyki reggae oraz głośniki z lat 60′ i 70′. Dzięki oldschoolowemu, ciepłemu brzmieniu i wyszukanej selekcji płyt ska, rocksteady, reggae oraz dub, Cool Operator przenosi klimat jamajskich potańcówek sprzed niemal pół wieku. 29 września we wrocławskim klubie Tawerna (ul. Wróblewskiego 9), Cool Operator Sound System zagra swoją premierową imprezę.

Robbie – promotor i organizator, producent, soundman i wokalista. Jest także częścią kolektywu Steppa Warriors. Odpowiedzialny za wrocławskie koncerty artystów takich jak Jah Observer Sound System, O.B.F. & Shanty D, Indica Dubs, Stamina Li (Kibir La Amlak) i innych. Obecny na scenie od niemal 8 lat.

Kajetan – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką.

*sound system – w jamajskiej kulturze jest to po prostu mobilna dyskoteka składająca się ze wzmacniaczy, głośników, kabli, źródła dźwięku i innego dodatkowego sprzętu oraz kolekcji muzyki. Nad wszystkim panuje jedna lub kilka osób odpowiedzialnych za poszczególne role w sound systemie (selektor, wokalista, operator, techniczny, kierowca itd.). Do rozkręcenia imprezy potrzebny jest tylko prąd.

http://www.facebook.com/CoolOperatorSoundSystem

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted