5. urodziny Steppa Warriors z Channel One Sound System – 20.04.2013/Wrocław

602081_615661338449132_1213579198_n5. urodziny Steppa Warriors – Channel One Sound (UK)

Wystąpią: Channel One Sound System, Steppa Warriors, Cool Operator Sound System
Data: 20.04.2013 (Sobota)
Miejsce: Klub Puzzle, Przejście Garncarskie 2 :: Wrocław
Wstęp: 35 zł :: bilety dostępne w przedsprzedaży w sieci Ticketpro.pl on-line oraz w stacjonarnych punktach dystrybucji Ticketpro w całej Polsce :: ilość ograniczona
Start: 21:00

20 kwietnia dubowy kolektyw Steppa Warriors będzie świętował we wrocławksim klubie Puzzle swoje piąte urodziny. Impreza odbędzie się na specjalnie na tę okazję rozbudowanym Cool Operator Sound System. Gościem specjalnym będzie gwiazda sceny sound systemowej z Wielkiej Brytanii, legendarny Channel One Sound System. Będzie to ich pierwsza klubowa wizyta w Polsce.

Wszystkie najnowsze informacje można uzyskać na stronie wydarzenia na portalu facebook:
http://www.facebook.com/events/512677818756191/

Channel One Sound System (Londyn, Wielka Brytania):

Channel One Sound System powstał oficjalnie w 1979 roku za sprawą dwóch braci – Mikey Dread oraz Jah T. Wcześniej grywali na okolicznych blues parties wraz ze swym ojcem. Najpierw występowali lokalnie, później zaczęli podróżować po całej Wielkiej Brytanii, supportując przy tym zespoły, takie jak Misty In Roots czy Aswad. Od 1983 roku są stałym rezydentem największego ulicznego festiwalu w Europie – londyński Notting Hill Carnival. W 2010 roku Channel One wygrali prestiżowy Red Bull Culture Clash, pokonując Skream & Benga, Metalheadz oraz Souljazz Records, a w 2012 bronili tytułu. Uczestniczyli w wielu przełomowych trasach i wydarzeniach, takich jak University Of Dub, Dub To Jungle Tour, czy ostatnia trasa z zespołem Twinkle Brothers. Po dziś dzień kontynuują swoją misję propagowania muzyki reggae, grając w całej Europie, a także poza nią! Obecnie w skład Channel One wchodzą Mikey Dread (selektor, operator) oraz Ras Kayleb (mic chanter).

Linki:

http://www.rootsandculture.co.uk/
http://www.facebook.com/channelonesoundsystem

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=cesi52_MfN4
http://www.youtube.com/watch?v=RO0aQlb0OjY

Steppa Warriors:

Kolektyw tworzą dwaj aktywni animatorzy polskiej sceny reggae & dub. Yarecki – selektor, dziennikarz i współzałożyciel portalu dubmassive.org. Robbie aka Nesta – ima się praktycznie każdego zajęcia związanego z muzyką. O sile Steppa Warriors stanowi ciężkiego kalibru selekcja płyt i dubplatów Yareckiego oraz dj’ska nawijka Nesty. Wszystko to okraszane jest syrenami oraz dubowymi efektami. Live acty Steppa Warriors przepełnione są basem i mistyczną wibracją. Ich hasło to „Conscious Music – Heavyweight Sound” i mówi o nich wszystko. Od 2008 roku mocno promują muzykę roots i UK dub w całej Polsce. Występowali m.in. u boku The Mighty Jah Observer Sound System, O.B.F. Sound System, King Alpha, Wayne’a McArthura, Hornsmana Coyote, Uprising Sounds, Radikal Guru, Christine Miller, Will Tee i wielu innych artystów z Polski i zza granicy.

Linki:
https://www.facebook.com/steppawarriors
http://soundcloud.com/steppa-warriors

Cool Operator Sound System:

Pierwszy i jedyny we Wrocławiu sound system* z prawdziwego zdarzenia. W jego skład personalny wchodzą Robbie (właściciel, operator, selektor, wokalista) oraz Kajetan (techniczny, kierowca). Projekt zrodził się z potrzeby promowania kultury i muzyki jamajskiej na rzetelnym, wysokim poziomie. Narzędziem umożliwiającym to są obudowy głośników, skonstruowane specjalnie z myślą o graniu muzyki reggae oraz głośniki z lat 60′ i 70′. Dzięki oldschoolowemu, ciepłemu brzmieniu i wyszukanej selekcji płyt ska, rocksteady, reggae oraz dub, Cool Operator przenosi klimat jamajskich potańcówek sprzed niemal pół wieku. 29 września we wrocławskim klubie Tawerna (ul. Wróblewskiego 9), Cool Operator Sound System zagra swoją premierową imprezę.

Robbie – promotor i organizator, producent, soundman i wokalista. Jest także częścią kolektywu Steppa Warriors. Odpowiedzialny za wrocławskie koncerty artystów takich jak Jah Observer Sound System, O.B.F. & Shanty D, Indica Dubs, Stamina Li (Kibir La Amlak) i innych. Obecny na scenie od niemal 8 lat.

Kajetan – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką.

*sound system – w jamajskiej kulturze jest to po prostu mobilna dyskoteka składająca się ze wzmacniaczy, głośników, kabli, źródła dźwięku i innego dodatkowego sprzętu oraz kolekcji muzyki. Nad wszystkim panuje jedna lub kilka osób odpowiedzialnych za poszczególne role w sound systemie (selektor, wokalista, operator, techniczny, kierowca itd.). Do rozkręcenia imprezy potrzebny jest tylko prąd.

http://www.facebook.com/CoolOperatorSoundSystem

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted