Dub Therapy – 11.05.2013 / Olsztyn

524118_526183130766926_1995322357_n11.05.2013 | sobota
Olsztyn, Nowy Andergrant, ul. Kołobrzeska 32
http://www.andergrant.com/

start 21:00
Tax 10 pln (do godziny 22), potem 15

ROOTS MELODY SOUNDSYSTEM

Music without roots? No way! Roots Melody (Ras Qki, Mic Liper, JR) to skuteczne narzędzie do przekazywania pozytywnych kojących niskich wibracji i korzennej wiadomości, której podstawą jest równość i brak jakichkolwiek uprzedzeń. To ścianka głośników, to operatorzy nagłośnienia, selekcji i mikrofonu i cała rzesza cennych współpracowników, bez których nie odbyłaby się żadna sesja. Kolektyw ten powstał w 2011 roku w Pabianicach w celu szerzenia rootsowej wibracji. W 2012 roku owocem ciężkiej pracy stanęła ścianka głośników.
Roots Melody to korzenna roots reggae, dub, uk dub selekcja i forma grania zainspirowana przez soundsystemowych mistrzów z Wielkiej Brytanii i Jamajki. To silne brzmienie basu i perkusji przenoszone przez ich głośniki, to także wiadomość w rub-a-dubowym stylu na mikrofonie, ale przede wszystkim to ludzie którzy wspierają tą misję poruszając swoimi ciałami w rytm muzyki.
www.mysticdubs.org/rootsmelody
www.facebook.com/rootsmelody

DIEGO CICHY DON

Diego to warszawski nawijacz. Reprezentuje Zjednoczenie Sound, gdzie występuje razem z Pablopavo, Krzakiem oraz Reggaeneratorem. Na scenie od sierpnia 2010 roku, początkowo w składzie Diego/Bestia (z którym opublikował entuzjastycznie przyjęte „Kiedy nie myślę o Nietzchem” oraz „Szklane wieżowce”). Od tej chwili w różnych konfiguracjach wystąpił już w wielu, wielu, wielu miejscach, w tym m.in. na największych polskich festiwalach reggae.
Najbardziej lubi raggamuffin i rub-a-dub. Czasem zdarza mu się nawijać również do dubstepu czy jungli. Współnagrał epkę Zjednoczenia z okazji dziesięciolecia Reggae Fazy oraz hit „Don Don Don”, obecnie (współ)pracuje nad pierwszą legalną płytą Zjednoczenia.
http://www.facebook.com/ZjednoczenieSoundSystem?fref=ts

BASS INVADERS

Trzech fanatyków niskich częstotliwości i zapalonych kolekcjonerów płyt winylowych. Niestrudzeni misjonarze kultury sound-systemowej w Prusach Wschodnich. Ich selekcja to roots reggae, rub-a-dub, raggamuffin i przede wszystkim ciężkie basowe produkcje nowoczesnej muzyki roots, uk dub, steppers, dubstep. Od 2010 roku organizują w Olsztynie cykl imprez Dub Therapy – całonocne sesje roots & culture na sound systemach wysokiej mocy.
http://www.facebook.com/pages/Dub-Therapy/162520097133233

SIEBUJAJTU SOUND

2-osobowy (Buli/Wojtune) sound powstały z połączenia sił sąsiadujących miast – Brodnicy i Nowego Miasta Lub. Serwujący podróż po wszystkim co z Reggae związane, zaczynając od klasycznych tunów przez nowe wibracje. Wielbiciele mocnego dubowego basu, rootsowej medytacji, energii ska i rocksteady oraz szaleństwa dancehallu. Organizatorzy i promotorzy wielu imprez pod szyldem „Reggae Session”, współpracujący z wieloma nawijaczami, selektorami i sound systemami w Polsce.
http://www.facebook.com/siebujajtusound?fref=ts

ROOTS TRIPPIN
Dubowi wojownicy z Ostródy, którzy podróżować zaczęli stosunkowo niedawno. Kaszmir to młody selektor lubujący się w 12 calowych dubowych produkcjach. Nie stroni od syren, pogłosów i sprężynowego echa. Welon to z kolei zawodnik starszy. Jak przystało na Ostródziaka wychował się na Ostróda Reggae Festiwal. Tam krążąc po sound systemowym namiocie zdecydował się wkroczyć w otchłań starego dubu. Uwielbia Jah Shakę i Abe Shantiego od czasu do czasu przekładając ich czymś nowszym. Duży człowiek, dużo basu. Roots Trippin nie oszczędzają ani jednego wata mocy głośników.

ALL TRIBES WELCOME!

poster:
http://i.imgur.com/hRy6U8S.jpg

7 maja specjalna audycja „Reggae Front” poświęcona tej właśnie edycji Dub Therapy Oczywiście na falach radia UWM.FM
http://www.uwmfm.pl/
http://www.facebook.com/ReggaeFront?fref=ts

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted