Reggae Got Soul #4 // 26.10.2013 // Wrocław

1383245_718172224864709_2016501789_nReggae Got Soul #4:
Wystąpią: Steppa Warriors :: Cool Operator Sound System
Data: 26.10.2013 (Sobota)
Miejsce: Klub Pod Pałacykiem, ul. Kościuszki 34 (w budynku Pałacyku) :: Wrocław
Wstęp: 7 zł
Start: 21:00

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/239945786159522/

Reggae Got Soul #4

W sobotę 26 października zapraszamy Was do wrocławskiego klubu Pod Pałacykiem (ul. Kościuszki 34, w budynku Pałacyku) na całonocną imprezę z muzyką reggae & dub. Po kilku miesiącach absencji powracamy z cyklem Reggae Got Soul, którego gospodarzem jest Cool Operator Sound System. Tym razem gościnnie wystąpi kolektyw Steppa Warriors. Można więc spodziewać się energicznej dawki roots reggae & dub od początku do samego końca sesji. Jak za każdym razem, Cool Operator Sound System zapewnia swój home-made system nagłośnieniowy, zbudowany specjalnie z myślą o graniu muzyki głębiokiego i ciepłego basu. Zapraszamy wszystkich spragnionych pozytywnej energii i muzyki! 26 października – Wrocław – Klub Pod Pałacykiem – Reggae Got Soul #4!

Steppa Warriors:

Kolektyw tworzą dwaj aktywni animatorzy polskiej sceny reggae & dub. Yarecki – selektor, dziennikarz i współzałożyciel portalu dubmassive.org. Robbie aka Nesta – ima się praktycznie każdego zajęcia związanego z muzyką, a w Steppa Warriors odgrywa rolę nawijacza. Działają wspólnie od 2008 roku. Występowali m.in. u boku Channel One Sound System, The Mighty Jah Observer Sound System, O.B.F., King Alpha, Wayne McArthur, Hornsman Coyote, Uprising Sounds, Radikal Guru, Christine Miller, Will Tee i wielu innych artystów z Polski i zza granicy. Są rezydentami warszawskiego cyklu Rootsmen Corner.

https://www.facebook.com/steppawarriors
https://soundcloud.com/steppa-warriors

Cool Operator Sound System:

Pierwszy i jedyny we Wrocławiu sound system* z prawdziwego zdarzenia. W jego skład personalny wchodzą Robbie (właściciel, operator, selektor, wokalista) oraz Kajetan (techniczny, kierowca). Projekt zrodził się z potrzeby promowania kultury i muzyki jamajskiej na rzetelnym, wysokim poziomie. Narzędziem umożliwiającym to są obudowy głośników, skonstruowane specjalnie z myślą o graniu muzyki reggae oraz głośniki z lat 60′ i 70′. Dzięki oldschoolowemu, ciepłemu brzmieniu i wyszukanej selekcji płyt ska, rocksteady, reggae oraz dub, Cool Operator przenosi klimat jamajskich potańcówek sprzed niemal pół wieku. 29 września we wrocławskim klubie Tawerna (ul. Wróblewskiego 9), Cool Operator Sound System zagra swoją premierową imprezę.

Robbie – promotor i organizator, producent, soundman i wokalista. Jest także częścią kolektywu Steppa Warriors. Odpowiedzialny za wrocławskie koncerty artystów takich jak Jah Observer Sound System, O.B.F. & Shanty D, Indica Dubs, Stamina Li (Kibir La Amlak) i innych. Obecny na scenie od niemal 8 lat.

Kajetan – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką.

*sound system – w jamajskiej kulturze jest to po prostu mobilna dyskoteka składająca się ze wzmacniaczy, głośników, kabli, źródła dźwięku i innego dodatkowego sprzętu oraz kolekcji muzyki. Nad wszystkim panuje jedna lub kilka osób odpowiedzialnych za poszczególne role w sound systemie (selektor, wokalista, operator, techniczny, kierowca itd.). Do rozkręcenia imprezy potrzebny jest tylko prąd.

http://www.facebook.com/CoolOperatorSoundSystem

Imprezę patronują:
Dubmassive.org http://www.dubmassive.org/
Radio Luz http://radioluz.pwr.wroc.pl/
Don’t Panic http://www.dontpaniconline.pl/
Reggaenet http://www.reggaenet.pl/
Knajpy Wrocław http://www.knajpy.wroclaw.pl/
DlaStudenta http://www.dlastudenta.pl/
PiK http://www.pik.wroclaw.pl/
WrocLive http://wroclive.pl/

Zapraszamy także do odwiedzenia strony klubu:
https://www.facebook.com/pages/Pod-Pałacykiem/442128962568353

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted