Dub Center #2 – Roots Defender, Fatty Fatty, Jah Love // 15.11.2013 // Warszawa

DUBCENTER2 plakat netZapraszamy serdecznie na niezwykłe połączenie muzyczne, jakiego dawno nie było w naszym mieście! Na jednej imprezie będziecie mogli usłyszeć najlepsze selekcje od specjalnych gości czyli ROOTS DEFENDER Sound Kolektyw z Lublina i FATTY FATTY z Warszawy Cała impreza zostanie nagłośniona przez potężny soundsystem Jah Love. Możecie spodziewać się soczystego i głębokiego basu, który będzie trząsł budynkami dziewiętnastowiecznej rozlewni wódki Konseser do wczesnych godzin porannych. 
W planach szalone tańce przy muzyce roots reggae i dub! 

Kiedy: 15.XI.2013.
Gdzie: CzystaOjczysta/ ul. Ząbkowska 27/31.
O której: 21:00.
Za ile: 7 pln.
Do której: Do rana! 
Nagłośnienie: JAH LOVE SOUNDSYSTEM (7,5 kw).
FB: https://www.facebook.com/events/448172635291223/

Informacje o artystach:

Roots Defender – wybitny, jak mówią na mieście, kolektyw, hm, jamajski z siedzibą w Lublinie, założony przez entuzjastów winylowych brzmień, kultury basu i twórczości pionierów gatunku w rodzaju Lee Perry’ego, Burning Spear, Sister Carol czy też Big Youtha. 
Wsparci zdobyczami techniki oraz arsenałem płyt z wielu zakątków świata, bronią korzeni muzyki reggae, scalają i ocalają Afrobeat oraz dubowe dźwięki przed zapomnieniem w trakcie cyklicznych imprez zwanych RootsEdukacja.
Od 2008 cyklicznie organizują Roots Edukację, a od 2009 regularnie stają w szranki z zaprzyjaźnioną ekipą Śmierć Disko – seria imprez Nauczyciele Kontra Urzędnicy. 

http://www.rootsdefender.pl/
http://www.myspace.com/rootsedu http://www.rootsedukacja.blogspot.com/ 
___________________________________________________________________

Fatty Fatty – warszawski kolektyw selektorski, który tworzą Grzesiek Kuzka (manfas) i Krzysiek Wysocki (xyh). Weterani forum dyskusyjnego Reggae w Polsce, dali się poznać jako redaktorzy portalu reggaenet.pl i magazynu Free Colours, a przy tym wielbiciele klasycznego jamajskiego reggae. O wspólnym graniu z winylowych płyt zaczęli myśleć latem 2007. Za cel postawili sobie propagowanie korzeni muzyki jamajskiej ze szczególnym uwzględnieniem roots reggae lat 70-tych, nie unikając przy tym wplatania w sety brzmień spod znaku ska, rub-a-dub, modern roots czy UK dub. Ekipa Fatty Fatty zadebiutowała za deckami w listopadzie 2007, odwiedzając na zaproszenie Olah & Bandulu Squad Szczecin. 
Od grudnia 2008 prezentują miksy edukacyjne poświęcone historii muzyki jamajskiej – m.in. dwie części przedstawiającego dokonania Dennisa Bovella „Blackbeard At The Controls 1976-1980”, „Rockers Galore – Channel One Productions 1975-1979” i „It Sipple Out Deh! Soundtrack of the Tribal War 1975-1983”.
Zwycięzcy NorthWest 45 Shooter Sound Clash (październik 2009) i trzeciej edycji Roots Clashu (grudzień 2009). Współgospodarze cyklów Reggae Addicts, Rootsmen Corner, Selector’s Choice. 
___________________________________________________________________

JAH LOVE SOUNDSYSTEM
To dwóch warszawskich selektorów (Tymon i Aleksander) kochających trzeszczenie winylowych płyt i pulsujący bas. Poprzez ciężkie dubowe brzmienia niosą świadomy przekaz. Idea założenia soundsystemu zrodziła się w2009r w Lublinie. Na początku Jah Love zajął się organizacją cyklicznych imprez w Niezależnym Centrum Kultury. Imprezy te wpisały się w warszawską scenę muzyki reggae nie tylko przez swoje walory muzyczne ale też przez specyficzny klimat panujący na squacie. Po dwóch latach i wielu różnych imprezach został zbudowany soundsystem. Jah Love założył wraz z Syntopą kolektyw Mystic Dubs, w ramach którego współorganizował wiele imprez między innymi Warsaw Underground Festiwal czy Dub Club Warsaw.

Roots & Culture.
Mistyczne opowieści zapisane w dźwiękach.

Zapraszamy Wszystkich bez względu na płeć, kolor skóry, poglady polityczne czy przynależność narodową!

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted