Dub Club Trójmiasto – Zion Train, Joint Venture, Pandadread Sound System // 11.01.2014 // Sopot

Zion_Train_posterNajbardziej uznana marka światowego cyfrowego dubu powraca do Polski by zaprezentować się w konwencji sound system w ramach cyklu DUB CLUB TRÓJMIASTO. Czarodziejowi żywego mixu i głównemu mózgowi zespołu DJ Perch’owi towarzyszyć będzie niezwykły showman Dubdadda – weteran z Manchesteru, ongiś jeden z głosów Nucleus Roots, a od kilku lat regularny wokalista Zion Train. Muzyka dla bezkompromisowego wojownika!

Main: (dub / roots / reggae)
ZION TRAIN SOUND SYSTEM feat DJ PERCH & DUBDADDA (UK)
JOINT VENTURE SOUND SYSTEM
PANDADREAD SOUND SYSTEM

Fontanna: (dubstep / bass music)
GRABADUB (Poznań)
HATTI VATTI
MACK
W&Z

Data: 11.01.2014
Bilety: 20 zł w przedsprzedaży / 30 zł w dniu imprezy
Miejsce: Sfinks700, Mamuszki 1, Sopot
Start: 22:00

FB: https://www.facebook.com/events/440349602732376/

Bilety w przedsprzedaży do nabycia w sklepach LOKAAH:
GDAŃSK, ul. Pańska 1/2
GDYNIA, ul. Świętojańska 38
WEJHEROWO, pl. Jakuba Wejhera 4
Ilość sztuk ograniczona!

promo-img-ziontrain ZION TRAIN to pionierski zespół future dub i pierwszy, który przywiózł do Polski tego typu brzmienia. Obok takich grup jak Dreadzone należą do pionierów i największych światowych gwiazd działających na styku reggae i nowoczesnej elektronicznej muzyki klubowej. Powstali w 1990 w Londynie. Sukces ich pierwszych albumów „A Passage to Indica”, „Natural Wonders of the World in Dub” oraz „Siren” doprowadził do podpisania w 1995 roku kontraktu z sublabelem Warner – China Records, dla którego wydali m.in. swój kultowy już album „Homegrown Fantasy”. Od 1999 roku znów w ramach swojej wytwórni Universal Egg kontynuują wydawanie wysokiej jakości dubu, muzyki elektronicznej, eksperymentalnego drum’n’bassu oraz tanecznej muzyki world. DJ Perch założył również sublabel Deep Root wydający winylowe single.
Równolegle do wciąż bardzo aktywnego Zion Train, Perch prowadzi również projekt Abassi All Stars, udziela się gościnnie jako muzyk, DJ, producent oraz remixuje innych. To wszystko pozwala ocenić go jako prawdopodobnie najbardziej zapracowanego dub mastera na naszej planecie. Jak nikt inny niezmiennie pozostaje on wierny idei niezależności w muzyce, pełnej kontroli swojego wizerunku i dorobku oraz nacisku na pozytywny przekaz muzyki.
Zion Train po raz pierwszy pojawili się w Polsce w 1996 roku i od tamtej pory gościli w Polsce kilkadziesiąt razy, konsekwentnie budując sobie status lubianej i szanowanej gwiazdy. W 2004 roku wystąpili na głównej scenie Przystanku Woodstock, a ich koncert będzie pamiętany jako z pewnością największy dub show w historii światowej muzyki. W 2006 roku zespół opuściła wokalistka Molara i zastąpił ją znany z Nucleus Roots MC Dubdadda. W 2007 roku wydali kolejny przełomowy album „Live As One” – zdobywcę nagrody za najlepszą dubową płytę roku przyznanej przez jamajską Reggae Academy. Ostatnim „dzieckiem” Zion Train jest wysoko oceniany album „State Of Mind”, gdzie wśród gości usłyszeć można m.in. Brinsleya Forda z legendarnej grupy reggae Aswad. DJ Perch produkował wydany przez jego Universal Egg w lutym 2013 album jamajskiej poetki dubowej Jazzmin Tutum „Share the Flame”.
http://www.wobblyweb.com/zt/
http://www.myspace.com/ziontrainindub
http://soundcloud.com/zion-train

video:
Zion Train with Dubdadda „Terror Talk” (official video)
http://youtu.be/7WpbNrGcGvA
Zion Train “Rainbow Children” Live 2011
http://youtu.be/YO2zyWwD-Zs
Zion Train live Ostroda Reggae Festival 2010
http://youtu.be/w9PfV9qTDhQ
http://youtu.be/pc4ioBa24xo
Zion Train „State of Mind” w Czwórce 2011 (wywiad, utwory z ostatniej płyty)
http://youtu.be/Dw7mNK_b0GM

promo-img-jointventureJOINT VENTURE SOUND SYSTEM to pionierzy polskiej sceny sound system. W 2013 roku obchodzą 25 lat od czasu swojej pierwszej sesji klubowej w Zgorzelcu – jednej z pierwszych tego typu imprez w Polsce. Mimo upływu czasu wciąż pozostają wierni zasadom oryginalności i eklektyczności. Zgodnie z hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” ich sety okraszone są dubową dynamiką w iście punkowym stylu – DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I wciąż przemierza scenę w uniformie księdza, a Activator kręci efektami jak nikt inny w tym kraju.
JVSS prezentuje radykalne brzmienia muzyki roots: reggae, elektro dub, nowoczesna muzyka etniczna, rasta jungle & dubstep. Nie usłyszysz tu przesłodzonych melodii ani tekstów. Ich sety w dużej mierze opierają się na utworach, które rzadko usłyszeć można w trakcie występów innych polskich sound systemów. Jest tu miejsce dla unikalnych wersji specjalnych i niepublikowanych dubplate’ów, efektów własnej twórczości remixerskiej Activatora Mario Dziurexa i jego Studia As One oraz innych muzycznych smakołyków zachęcających do tańca i walki o lepsze jutro.
Activator to jeden z bardziej doświadczonych polskich specjalistów od dźwięku. Od lat jest stałym akustykiem Kapela Ze Wsi Warszawa, pracował na koncertach i w studio z prawie wszystkimi wielkimi polskiej sceny reggae i nie tylko. Na wielu płytach można usłyszeć jego remixy, wliczając w to między innymi wydawnictwa Adriana Sherwooda, Rootsmana czy Zion Train. W 2003 roku wytwórnia Home Appliance wydała jego kompilację Activator Mario Dziurex – „Remixy”, licencjonowaną potem na rynek francuski. Studio As One odpowiedzialne jest również za mastering m.in. wydawnictw Zion Train czy Dubterror. W JVSS Activator pełni funkcję dub mastera – wykorzystuje na żywo umiejętność posługiwania się efektami oraz dba o czyste i ekstremalne brzmienie całości sound systemu.
DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie – swoim stałym stroju roboczym. Od ponad 5 lat pracuje również w Programie 4 Polskiego Radia „Czwórka”, gdzie prowadzi cotygodniowy program z muzyką korzeni „Strefa Dread”. W ramach tego programu Joint Venture Sound System wraz z VJ Majonezem wielokrotnie prezentował się na żywo na audiowizualnej antenie. Maken jest też promotorem reggae i muzyki etnicznej, pracując m.in. dla Ostróda Reggae Festival i będąc producentem wykonawczym nagranych na Jamajce albumów Rastasize i Star Guard Muffin. Jego głos usłyszysz m.in. w nagraniach Paprika Korps czy francuskiej formacji Brain Damage.
Razem z Activatorem są odpowiedzialni za pionierski na naszym rynku cykl kompilacji „Dub Out Of Poland” oraz kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”.
Na przestrzeni lat JVSS zagrali setki imprez w całym kraju i zagranicą (Francja, Wlk. Brytania, Czechy, Słowacja, Niemcy, Rosja) i przeżyli wiele ciekawych przygód.
https://www.facebook.com/Jointventuresoundsystem
https://www.facebook.com/StrefaDread
www.myspace.com/jointventuresoundsystem
http://www.mixcloud.com/makenmiroslawdzieciolowski/

promo-img-pandadreadPANDADREAD SOUND SYSTEM to dwunastokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie. Latem 2009 roku zrealizowali swoje plany, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i
bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia. Podczas cyklu Dub Club Trójmiasto w Sfinksie zadbają także o niezbędną ilość osiemnastocalowych głośników niskotonowych gwarantujących głęboki odbiór prezentowanej na nich muzyki.
http://www.pandadread.reggaenet.pl/
GRABADUB – Za konsolą od ponad dziesięciu lat. Zaczął od hip-hopu i dużej ilości skreczu. Dopiero później zainteresował się miksowaniem, które na początku wydawało mu się nudne, ale gdy usłyszał dubstep, został pochłonięty totalnie i bez końca. Razem z załogą Dubsideko popularyzowali ten gatunek w Poznaniu, m.in. poprzez cykl imprez Dubside Show. Aktualnie zajmuje się autorskim cyklem New Bass Order, który przez wielu już teraz uznawany jest za kultowy.
https://soundcloud.com/grabadub

MACK – Dj i promotor, od blisko dekady działa na scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył pierwszy poważny polski label wydający dubstep – Moonshine Recordings, rok później kolejny skupiający się na głębokich brzmieniach – New Moon Recordings. Jest winylowym maniakiem z ciężką torbą pełną świeżych produkcji i dubplate-ów. Jego sety djskie to mieszanka ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień.
http://www.mixcloud.com/mackpl/
http://www.mash-up.pl/

HATTI VATTI – Producent z Gdańska. W ostatnim czasie wydał serie winyli w Polsce (New Moon Recordings) i UK (Mindset, On The Edge) oscylujące pomiędzy UK garage, dub, minimalistycznym drum’n’bassem, dubstepem czy elektroniką rodem z lat 80. Jego utwory remixowali m.in. Andy Stott, Phaeleh i Indigo.
http://soundcloud.com/httvtt
http://www.facebook.com/hattivattiPL

W&Z – Trójmiejski miłośnik niskich częstotliwości. Dubstepem zaraził się w 2009 roku i od tego czasu nie zamierza się z niego leczyć, eksplorując jego głębokie, klimatyczne oblicza. Ta wielka miłość do gatunku, prezentując jego dźwięki na dwóch frontach. Pierwszy: producenki – W&Z tworzy w domowym zaciszu przesiąknięte basem produkcje, pomału zyskując uznanie słuchaczy w kraju. Jego utwory były puszczane na falach internetowych rozgłośni BREAK.FM oraz Radia Alternator. Drugi front to ten imprezowy: jako DJ, z chęcią pokazuje w klubach swoje zamiłowanie do dubstepu. Uzbrojony w dwa gramofony i mikser, bardzo szybko zdobył umiejętności, pozwalające na oczarowanie ludzi na parkiecie poprzez nienaganną selekcję oraz świetny warsztat DJ’ski. Do swojej listy sukcesów z powodzeniem może dopisać wystąpienie jako support brytyjskiego DJ’a i producenta – Biome’a – w ramach imprezy promującej jego wydawnictwo dla polskiej wytwórni New Moon Recordings. I na pewno na tym występie nie zamierza tej listy zamykać, bo najlepsze jeszcze przed nim, a on sam rozkręca się coraz bardziej.
http://www.facebook.com/wzuandwzu?bookmark_t=page
http://www.mixcloud.com/wandz/
https://soundcloud.com/w-49

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted