Netlabelowy raport powraca

Tak jest – dużo czasu minęło od ostatniego netlabelowego raportu, ale to już przeszłość – wracamy do tego odkrywczego cyklu.

Koncrete_Roots_frontNetlabelowe nowości śledzę na bieżąco i z ręką na sercu mogę napisać, że te wydawnictwo o którym będę pisał jest na tak wysokim poziomie, że aż dziw bierze że nie wyszło winylu czy CD. Mowa tu o Koncrete Dub – Dub Ina Midlands z netlabelu Dubophonic. Za ten projekt odpowiedzialny jest jeden człowiek – Thomas Kenney z Leicestershire w East Midlands w Anglii, który od najmłodszych lat tworzył muzykę – od hiphop, grime aż przeszedł do dubu. Styl Koncrete Roots może być opisany jako głęboko korzenny dub połączony z steppersami i electro dubem, a jednocześnie ma swój niepowtarzalny styl – szczególnie widać to gdy na warsztat bierze klasyczne motywy muzyki reggae. Kawałek otwierający płytę podbija moje serce genialnym wstępem no i basem który wygrywa rytm Sleng Teng, potem  „River Jordan” jak spokojnie płynąca rzeka prowadzi nas w „Sound Killah” czyli dobry steppers,  aby rozwalić system w „Inity Step”.

http://dubophonic.blogspot.com/

00 - Toy Story - CoverKolejne wydawnictwo to ART – X Toy Story z netlabelu Original Dub Gathering –  praktycznie każdy album, który od nich wychodzi,  to muzyka na wysokim poziomie. Dokładnie tak jest i tym razem – Art X to członek ekipy OnDubGround który, między innymi odpowiedzialny jest za granie na melodyce. Słuchając, z jaką lekkością wydobywa dźwięki i jak dobrze sie tego słucha nie dziwi, że artyści tacy jak Brain Damage udostępnili mu podkłady, zresztą ten kawałek z melodyką jest dla mnie mistrzowski i to już kwestia czasu – jak Art X zacznie pojawiać się na wielu wydawnictwach (i to nie netlabelowych). Oprócz świetnej wersji Radical Plan, mamy także podkłady grup związanych z labelem ODG takich jak Dawa HiFi czy Panda Dub – dla wielu odkrycie poprzedniego roku. Przy tak pięknej melodyce nie ma co pisać tylko zasłuchiwać się w te piękne dźwięki.

http://odgprod.com/2014/01/art-x-toy-story-various/

 

Tym o to sposobem netlabelowy raport na nowo zagościł w szeregach dubmassive.org, pozostaje nam tylko czekać co przyniesie luty w tym wirtualnym świecie dubu.