Ostróda Reggae Festival/Promo Green Stage – Dubseed Sound System // 07.06.2014 // Ostróda

or promoW ramach promocji Green Stage ORF 2014 do naszego miasta przybywa największy Sound System w Polsce. Dubseed Sound System zapewni nam niesamowity masaż niskimi częstotliwościami. Będziemy mogli usłyszeć cały przekrój muzyki jamajskiej od ska, rocksteady po roots i dub. O najlepszą selekcje zadbają także Bass Invaders, Roots Trippin, Paz, Husky I Bouquet.

NAGŁOŚNIENIE: DUBSEED SOUND SYSTEM 27 KW
GDZIE: BAR U ZDZICHA
GODZINA: 20:00
WEJŚCIE: 10 zł

DUBSEED SOUNDSYSTEM / Kraków

Dubseed to dj i promotor, organizator cyklicznych imprez „Dub Temple”, których to odbyło się kilkadziesiąt edycji. Od kilku lat silnie zaangażowany w krakowską scenę reggae dub i dubstep, gdzie zdołał wyrobić sobie silną pozycje oraz zyskać stałą publiczność. Jak do tej pory udało mu się ściągnąc do Krakowa i gościć na swoich sesjach wielu czołowych dj’s/producentów i soundsystemów z zagranicy (m.in. Iration Steppas, King Shiloh, O.B.F, Paul Fox, Vibronics, Dubkasm, Bush Chemists, Jah Free, King Alpha ) oraz praktycznie całą polską czołówkę artystów związanych ze sceną dub i dubstep. Od dłuższego czasu konsekwentnie rozbudowuje swój zestaw nagłośnienia – obecnie moc soundsystemu to 27kW RMS! – dubwise no compromise!
Prezentowane przez niego sety to głównie mieszanka UK dubu oraz dubstepu w medytacyjnym dubowym klimacie. Większość jego muzycznej drogi związana jest z reggae dubem, fascynacją dubowym brzmieniem UK Roots i brytyjską sceną sound systemową. W znacznym stopniu zagłębił się również w bezkompromisowe brzmienia dubstep co można usłyszeć w jego setach oraz odczuć w pasji animowania krakowskiej sceny.
https://www.facebook.com/DubseedSoundSystem?fref=ts

BASS INVADERS / Warmia i Mazury

BASS INVADERS / Panczen / Dj Klo / Wojtune / Chainba
Fanatycy niskich częstotliwości i zapaleni kolekcjonerzy płyt winylowych. Niestrudzeni misjonarze kultury sound-systemowej w Prusach Wschodnich. Ich selekcja to roots reggae, rub-a-dub, raggamuffin i przede wszystkim ciężkie basowe produkcje nowoczesnej muzyki roots, uk dub, steppers, dubstep. Od 2010 roku organizują cykl imprez Dub Therapy – całonocne sesje roots & culture na sound systemach wysokiej mocy.
https://www.facebook.com/pages/Dub-Therapy/162520097133233?sk=wall

ROOTS TRIPPIN / Ostróda

Dubowi wojownicy z Ostródy, którzy podróżować zaczęli stosunkowo niedawno. Kaszmir to młody selektor lubujący się w 12 calowych dubowych produkcjach. Nie stroni od syren, pogłosów i sprężynowego echa. Welon to z kolei zawodnik starszy. Jak przystało na Ostródziaka wychował się na Ostróda Reggae Festiwal. Tam krążąc po sound systemowym namiocie zdecydował się wkroczyć w otchłań starego dubu. Uwielbia Jah Shakę i Abe Shantiego od czasu do czasu przekładając ich czymś nowszym. Duży człowiek, dużo basu. Roots Trippin nie oszczędzają ani jednego wata mocy głośników.
https://www.facebook.com/RootsTrippin

PAZ / Ostróda

Już od przedszkola przez swoją ponadprzeciętną urodę zmagał się z zazdrością rówieśników. Nikt tak jak on nie potrafi zabawiać publiki, jednocześnie napinając idealnie wyrzeźbione mięśnie brzucha. Gdy rozchyla koszulę, zwykle zapiętą ciasno pod szyją, z jego szerokiej niczym Trasa Łazienkowska klatki piersiowej bije pewność siebie i niespotykane nigdzie indziej ciepło. Połowa nieposkromionego duetu Real Cool Sound, jeden z czołowych polskich selektorów zajmujący się wąsko pojętym Rocksteady i Skinhead Reggae. Zapewnia selekcję ostrą niczym Sambal. Zawsze doskonale ubrany, wyprasowany i wypastowany. Panowie, uczcie się. Panie, podziwiajcie.

HUSKY / Ostróda

To ostródzki kolekcjoner winylowych płyt, który od czasu do czasu wciela się w rolę selektora. Jego zbiory to przede wszystkim stare rytmy ska, rocksteady i reggae. Nie stroni również od 2 Tone i zapomnianych przez młode pokolenie polskich produkcji. Miał okazję gościć na imprezach z cyklu Carpenter Reggae Night w Olsztynie. Od dłuższego czasu, wraz z Real Cool Sound i Dannym Modem zaangażowany w olsztyński projekt Fire Corner. Współprowadzący audycję Reggae Front na falach radia UWM FM.
https://www.facebook.com/Husky45

BOUQUET / Ostróda

Najmłodszy członek Cornerowej ekipy. Od początku zapowiadający się bardzo obiecująco selektor z Ostródy, który dał się już poznać z dobrej strony chociażby podczas występu na Fire Corner Stage podczas Ostróda Reggae Festiwal. Tam oczarował wszystkich, obszerną już, selekcją ska oraz rocksteady. Jego kolekcja rośnie szybciej, niż grzyby po deszczu.
https://www.facebook.com/pages/Bouquet/203152183187579

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted