Dub Zone #6 – Ras Terry Gad // 17.10.2014 // Wrocław

DUB ZONE v6 plakat_small2Na kolejnej edycji Dub Zone wystąpi Ras Terry Gad, żywa legenda brytyjskie sceny reggae dub: . Obecny i stale aktywny na scenie od 35 lat! Założyciel jednego z pierwszych sound systemów na wyspach: Lord Demonstrator/Jah Trinity Sound System, wieloletni członek Channel One Sound System, świetny DJ, operator mikrofonu oraz selektor. We Wrocławiu zobaczycie i usłyszycie go w wielogodzinnej sesji dubwise.

DUB WISE NO COMPROMISE !!!

kiedy:
17.10.2014 (Piątek)
Start: 21.00

gdzie:
DISORDER (Pałacyk)
ul Kościuszki 34, Wrocław

wjazd: 15PLN

zagrają:

### RAS TERRY GAD 6h session (UK/CZ)
### Bass Aid Sound – Wrocław

::RAS TERRY GAD (Londyn/Praga)
Ras Terry Gad to pochodzący z Londynu, a mieszkający od niedawna w Pradze selektor Reggae Dub i operator sound systemu obecny w kulturze soundsystemowej od ponad 35lat. W 1980 roku w Gloucester zakłada wraz ze swoim bratem Miltonem Lord Demonstrator Sound System, który po kilku latach zmienia nazwę na Jah Trinity Outernational i szybko zyskuje olbrzymie uznanie na scenie zaczynając grać wspólne sesje z największymi załogami na wyspach jak Jah Shaka, Jah Warrior, Aba Shanti I, Iration Steppas, Jah Tubbys i wieloma innymi uznanymi sound systemami z Wielkiej Brytanii.
Wraz z emigracją Miltona do Australii w 1999 roku, rozpoczął się nowy, międzykontynentalny rozdział w działalności Jah Trinity Outernational. W międzyczasie Ras Terry Gad przeprowadza się do Londynu, gdzie dołączył do składu Channel One Sound System oraz już jako jeden z selektorów i deejay, do Roots Vibration Sound System. Następne lata to występy w wielu europejskich krajach ( Francja, Hiszpania, Włochy, Szwecja, Szwajcaria, Niemcy, Belgia, Austria, Czechy ).
W 2013 roku opuszcza Londyn i przeprowadza się do Wiednia, a następnie w 2014 roku finalnie osiedla się w Pradze.
Ponad 35 lat doświadczenia sound systemowego, żywiołowość i energia, duchowy przekaz oraz setki unikalnych dubplate’ów, tego wszystkiego można się spodziewać po sesjach z udziałem Ras Terry Gada.
http://manuelanjie.wix.com/dj-ras-terry-gad
http://rasterrygad.wix.com/ras-terry-gad

Interview: https://www.youtube.com/watch?v=JjVJJ_ClPJI

Ras Terry Gad In session:
https://www.youtube.com/watch?v=4LrlQt3VA9I
https://www.youtube.com/watch?v=zlrFvvre4Oc
https://www.youtube.com/watch?v=GIqhtK_MR9s

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted