Mystic Dubs koncertowo vol. 1 – THE BARTENDERS – premiera singla NO ORDINARY LOVE // before & after by Syntopa & Aleksander JahLove / 07.11.2014 / Warszawa

bertneders netZapraszamy serdecznie na zupełnie nowy cykl imprez. Tym razem za cel postanowiliśmy obrać zorganizowanie koncertu przez nas cenionych kapel z szeroko pojętej sceny reggae. Na przysłowiowy pierwszy ogień zaprosiliśmy wszystkim znanych i lubianych chłopaków z zespołu THE BARTENDERS. Możecie się szykować na bombową skabalangę połączoną z bassowym afterparty!

Dodatkową atrakcję stanowi fakt, że podczas imprezy odbędzie się premiera najnowszego singla The Bartenders noszącego tytuł „No ordinary love”!

Gdzie: Znośna Lekkość Bytu, Lubelska 30/32, Warszawa.
FB: https://www.facebook.com/events/1488177754782320
Start imprezy:21:05.
Start koncertu:23:00
Wjazd:15 pln

The Bartenders to 10-osobowe combo powstałe w Warszawie w 2006 roku. W skład zespołu wchodzi: rozszerzona sekcja rytmiczna, trzyosobowa sekcja dęta, wokalista oraz realizator dźwięku. Tworzymy muzykę inspirowaną dokonaniami zespołów jamajskich lat 50-tych i 60-tych – przede wszystkim reprezentantów nurtu znanego jako ska-jazz – co czyni zespół unikatowym nie tylko na Polskiej scenie.

W kwietniu 2013 roku ukazał się debiutancki album zespołu pt. „Szumna Sessions”. Na płycie znalazło się jedenaście utworów osadzonych w jamajskiej stylistyce: od instrumentalnych ska-jazzowych kompozycji (w tym zaaranżowana przez zespół „Kattorna” Krzysztofa Komedy), przez melodyjne piosenki w klimacie ska/rocksteady, po kompozycje inspirowane wczesnym reggae; które wokalnie wspomogli m.in.: Dr. Ring Ding, Earl Jacob, Mamadou Diouf, Duże Pe czy Kuba Wirus.

„Szumna Sessions” została bardzo dobrze przyjęta przez analogowe i cyfrowe media w kraju i z zagranicą. Pochwał nie szczędzili recenzenci Riddim Magazine (DE), Rocking Steady Ezine (DE), T-MobileMusic.pl, Free Colours (PL), Rudemaker.pl; zaś utwór „The Polecat” z gościnnym udziałem Dr. Ring Dinga utrzymywał się w czołówce listy przebojów Polskiego Radia RDC.

Wystąpiliśmy na większości najważniejszych polskich festiwali muzyki reggae i ska w kraju (w tym jako zespół towarzyszący Dr. Ring Dingowi na Ostróda Reggae Festiwal), a także dzieliliśmy scenę z takimi tuzami światowego ska jak New York Ska-Jazz Ensemble, The Slackers, The Aggrolites, Babylove and The Van Dangos czy Rotterdam Ska-Jazz Foundation.

Aktualnie zespół przygotowuje materiał na drugi album z nowym wokalistą – Kubą Kaczmarkiem, znanym m.in. z grupy Cała Góra Barwinków, który w styczniu 2014 roku zastąpił w tej roli Earla Jacoba.

Szumna Sessions promomix:
https://www.youtube.com/watch?v=qSK8h_SwE7s&feature=youtu.be

The Bartenders w sieci:
http://www.facebook.com/thebartenderspl

Zapraszamy wszystkich!

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted