Dub Center #4 // 28.11.2014 // Warszawa

dub center 4.netPo udanej 3 edycji dubowych harców idziemy za ciosem. Zapraszamy serdecznie na 4. odsłonę Dubowego Centrum. Wszyscy fani mocnego basu, jak i medytacyjnych brzmień rodem z Wielkiej Brytanii znajdą tam coś dla siebie. Tym razem naszym specjalnym gościem będzie Rootical V – reprezentant Białoruskiego Dub Rovah Soundsystem. Na mikrofonie będziecie mogli usłyszeć niezwykle utalentowanego DeeJaya Mic Lipera z pabianickiego składu Roots Melody. Dodatkowo wokalne całość upiększy swoim śpiewem nie kto inny jak Diana Levi. Imprezę natomiast rozpocznie dwóch wyjadaczy polskiej sceny reggae czyli Guru Magura & Dr. Avane, którzy łączą swoje siły jako Kryzys Sound.
Mamy dość klubowego rygoru i dziwnych akcji z obsługą. Stawiamy na własne siły, własną energię i idee D.I.Y. Po 3 latach przerwy Jah Love Soundsystem wraca do swoich korzeni organizując imprezę na jednym z warszawskich skłotów. Idee związane z takimi miejscami są nam bliskie, a ich atmosfera nam sprzyja. Muzyka dub wraca do podziemia, tam gdzie jest jej miejsce.

Start: 21:05, 28.11.2014
Gdzie: Przychodnia Skłot/ Skorupki 6a
Wjazd: 10 pln
Nagłośnienie: JahLove Soundsystem
Fb: https://www.facebook.com/events/307735242755221/
Na miejscu znajdziecie, oprócz wszelkiej maści napoi, pyszne i co najważniejsze zdrowe wegańskie jedzenie. Podczas imprezy swoje stoisko z winylami rozstawi SIMON DREAD. Będziecie mogli kupić od niego nową jak i starą winylową amunicję wszystkich formatów.

Czym jest skłot? To dom, zajęty pustostan, będący także miejscem wydarzeń społeczno-kulturalnych. Oparty jest o anarchistyczne idee wolności i wspólnotowości. Wyraża sprzeciw wobec prywatyzacji i komercjalizacji publicznej przestrzeni. Prowadząc działalność nie nastawioną na zysk, stara się stanowić alternatywę wobec opartej o rynkowe relacje otaczającej rzeczywistości. …Jest też po protu miejscem dobrej zabawy!

Info o artystach:

—ROOTICAL V. / DUB ROVAH SS (Mińsk, Białoruś )—
Dub Rovah to pierwszy i jedyny sound system reggae/dub na Białorusi. Pasjonaci zjednoczeni w idei i pasji promowania bezkompromisowych dźwięków i tłustego basu. Zbudowali własnoręcznie pierwszy sound system w swoim kraju aby grać imprezy i krzewić kulturę sound systemową. Na imprezie Dub Temple Dub Rovah reprezentował będzie założyciel kolektywu Rootical V.
Rootical V. to selektor i producent muzyczny z Mińska, Białorusi. Założyciel pierwszego białoruskiego sounsystemu Dub Rovah. Gra wszystkie odmiany roots reggae i dub. Twórca radia Dubranach, netlabelu Baratsbeat i strony reggae.by, które aktywnie zajmują się promowaniem muzyki reggae i artystów z Białorusi, Ukrainy oraz z Rosji.

http://soundsystem.reggae.by/

http://soundsystem.reggae.by/en

https://www.facebook.com/dubrovah

 

—KRYZYS SOUND —
muzycy grupy Kryzys Guru Magura jako selekter plus Dr. Avane (Sławomir Gołaszewski czyli Szejk który naucza z Biblii na żywo do majka), z okazji wydaniach ich archiwalnych nagran z lat 78-81 przez wytw. Fonografika, prezentują Punky Reggae Party czyli program wibracyjny w oparciu o własne kolekcje nagrań z czasów heroicznych (BMW, Upsetters, the Clash, Special/Selector, The Beat, dancehall 80s, dub 70s, etc.

 

—MIC LIPER—
Mic Liper aka Idren Liper rub-a-dub addict- dj(nawijacz) z Pabianic, który swoją przygodę zaczął w 2009 roku jako selektor i hypeman za namową „ojca chrzestnego” Daddy’ego Bozo. Działał w Posłuchaj Człowieku sound powoli przekonując się do starej jamajskiej kultury soundsystemowej. Na wiosnę 2011 wraz z Ras Qkim i Jr’em złączył się w pomyśle zbudowania podstawy takiego grania- własnej ścianki głośników. Obecnie działa prężnie jako głos Roots Melody soundsystem, puszczając czasem kilka płyt. „Some chant slackness, a some culture…” wybrał zdecydowanie to drugie. Stara się nawijać w starym jamajskim stylu, wzorując się na takich postaciach jak Ranking Joe, Lone Ranger, U-Roy, Ranking Dread… Jak to na rub-a-dub przystało nie ma przygotowanej serii numerów do zagrania jeden po drugim, a za to kupę tekstowych patentów, które potrafią się odnaleźć na przeróżnych riddimach, dzięki czemu właściwie zawsze może chwycić za mikrofon. Soooo, pull it up! Here comes di musicall disc part twooo!!!

 

—DIANA LEVI*—
Diana Levi to jedna z ciekawszych polskich wokalistek działających na scenie reggae, dub. Ma na swoim koncie sporo produkcji, a także winylowe wydawnictwo z berlińczykiem Alldub’em i francuskim producentem Weeding Dub. Ogłoszona w 2012 roku przez Makena (PR Czwórka) nadzieją polskiego reggae, często ją można było zobaczyć na sound systemowych imprezach w całym kraju. Obecnie stacjonuje w Bristolu, gdzie ciągle działa muzycznie i cały czas nagrywa.

 

—JAHLOVE SOUNDSYSTEM—
Mistyczne opowieści zapisane w dźwiękach
Zapraszamy Wszystkich bez względu na płeć, kolor skóry, poglady polityczne czy przynależność narodową!

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted