Dub Temple #5 / 14.02.2015 / Kraków

dt65foraWkrótce światło dzienne ujrzy najnowsza EP’ka Radikal Guru „Digitalizer Riddim” niekwestionowanego top a top producenta muzyki dub na polskiej ziemi, który już lata temu podbił światową scene popularyzując rodzime produkcje na całym globie. Data wydania singla zbiega się z datą kolejnej imprezy Dub temple na której to Mateusz zaprezentuje swój najnowszy materiał w swoim znanym, pełnym energii stylu. Przygotowaliśmy dla Was również solidny lokalny support i jak zwykle potężny sound system. Do zobaczenia 14.02 w Kawiarni Naukowej!

 

RADIKAL GURU

PEOPLE’S CHOICE DUB / Silesia

JAH BASS

DUBSEED SOUND SYSTEM

 

14.02.2015 Kraków, Kawiarnia Naukowa ul. Dajwór 16

Start: 21.00

Wstęp: 15pln

Facebook event: https://www.facebook.com/events/718267974958975/?fref=ts

„DIGITALIZER RIDDIM” EP info

Po świetnie przyjętym albumie „Subconscious” Radikal Guru powraca z nową EP’ką „Digitalizer Riddim”. Wydawnictwo opiera się na jednym z największych anthem’ów pochodzących z tej płyty „Stay Calm” z udziałem legendarnego brytyjskiego wokalisty YT znanego z wielu kolaboracji z topowymi sondami jak min. Mungos-Hi-Fi, Zion Train, Congo Natty czy Kanka.

Podążając za tradycją w muzyce reggae polegającą na publikacji kilku różnych wersji jednego głównego kawałka, Radikal Guru zaprosił do współpracy dwóch innych szanowanych wokalistów aby zaśpiewali swoje własne interpretacje głównego riddimu. Bardzo dobrze znany z wcześniejszej kolaboracji z Radikal Guru, Ciann Finn w kawałku o tytule „Sound System” dostarcza kolejną doskonałą wersje. Trzecia interpretacja na singlu to kawałek „Get Up” zaśpiewany przez El Fata, który dodaje smaku wydawnictwu dzięki swojemu unikalnemu głosowi. Wszystko zamyka heavyweight dub version autora riddimu, którą Radikal Guru czyni singiel absolutnym „must have” dla każdego miłośnika sound systemów.

Płyta wkrótce dostępna na 12” winylu oraz w wersji cyfrowej we wszystkich szanujących się sklepach muzycznych.

Digitalizer Riddim teaser: https://www.youtube.com/watch?v=qmlKb-P0DbA&feature=youtu.be

 

RADIKAL GURU – Urodzony w Polsce Mateusz Miller na światowej scenie znany jest jako jeden z pionierów fascynującego i unikatowego łączenia muzyki Dub, Reggae oraz Dubstep, którą przez ostatnie lata tworzył pod pseudonimem Radikal Guru. Jego kariera na dobre rozpoczęła się w 2008 roku kiedy to zdobył szerokie grono słuchaczy dzięki wydanej w Wielkiej Brytanii serii singli na płytach winylowych, które przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów sklepów z muzyką niezależną. Jego produkcje zaczęły pojawiać się w audycjach radiowych stacji takich jak BBC Radio One, BBC Asian Network, Sub Fm, Rinse FM oraz wielu innych. Kolejne lata to setki występów na festiwalach i w klubach w całej Europie, wydanie świetnie odebranego albumu „The Rootstepa” oraz kilku singli. Jesienią zaszłego roku ukazał się drugi solowy album Radikal Guru zatytułowany „Subconscious”, będący hołdem w kierunku niskich częstotliwości oraz kolejnym krokiem artysty w stronę muzyki dub. Wkrótce w połowie lutego wyjdzie kolejny jego album w wersji EP „Digitalizer Riddim” na którym pojawia się trójka świetnych „chanterów” YT, El Fata oraz Ciann Finn.
http://www.facebook.com/RadikalGuruOfficial
http://www.radikalguru.com/

People’s Choice Dub ( Górny Śląsk )

Musiało przestać dymić wiele kominów hut i wiele węgla opuścić kopalniane szyby by dwóch samotnych dub-owych wojowników weszło na hałde i zaczęli razem na Górnym Śląsku rozprzestrzeniać dub. Choć Bedi już od 2010 roku próbuje szerzyć dubowa kulturę poprzez organizowanie imprez a także współtworzenie strony dubmassive.org, dopiero w sierpniu 2013 roku napotkał szalonego dreadloka Illmindmuzik z którym postanowił wybudzić Górny Śląsk z letargu. Dub dla nich to tłusty bas, przestrzeń, medytacja i okazja do tego by przemasować kręgosłup i wywrócić flaki do góry nogami, by następnego dnia z nową energią stawiać czoła szarej rzeczywistości. Jeśli tak jak oni wybierasz DUB musisz zobaczyć to na własne oczy i przede wszystkim usłyszeć.

https://www.facebook.com/peopleschoicedub?fref=ts

 

 

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted