Steppa Warriors 7th Birthday Party / 07.03.2015 / Wrocław

plakatSteppa Warriors 7th Birthday Party!

Wystąpią: Vibronics feat. Madu Messenger, Radikal Guru, Flyah Horns, Steppa Warriors, Cool Operator Sound System
Data: 07.03.2015 (Sobota)
Miejsce: ToTu (ex Madness), ul. Hubska 6 :: Wrocław
Wstęp: 25 zł (ilość miejsc ograniczona)
Start: 21:00

Wszystkie najnowsze informacje można uzyskać na stronie wydarzenia na portalu facebook:
https://www.facebook.com/events/749388198509759

Vibronics & Madu Messenger
Vibronics to bez wątpienia absolutna czołówka współczesnego dubu na świecie. W 2015 roku obchodzą już 20’lecie swojej działalności. Są twórcami i właścicielami legendarnego labelu SCOOPS, które ma na swoim koncie już ponad 40 wydawnictw. Swoją muzykę użyczali także innym labelom, takim jak Universal Egg, Jah Tubbys, Dubhead, Jarring Effects itd. W studiu pracowali z największymi legendami muzyki reggae i dub (Zion Train, Iration Steppas, Macka B, Ranking Joe, High MaduSteveTone, Big Youth to tylko początek nieskończonej listy zaprzyjaźnionych gwiazd). Vibronics przemierzyli glob wzdłuż i wszerz promując muzykę dub i niosąc ją do ludzi, a ich misja wciąż trwa. Obecnie promują swoją najnowszą płytę „Empire Soldiers” nagraną wspólnie z pionierami francuskeigo dubu – Brain Damage, a już w marcu 2015 nadchodzą z kolejnym albumem, na którym
ugoszczą artystów, takich jak Michael Prophet, Macka B, Soom T czy Earl 16, przy tym oczywiście nie zwalniając z tempa przy wydawaniu winylowych singli, remixów czy współpracy z innymi producentami i muzykami. We Wrocławiu gościnnie z Vibronics wystąpi wokalista Madu Messenger.
http://www.vibronics.co.uk/
http://www.soundcloud.com/vibronics
http://www.twitter.com/vibronics
http://www.facebook.com/pages/Vibronics/16183313401

Radikal Guru
Radikal_Guru_Cian_Finn_1_(fot_Tomasz_Kowalski)Urodzony w Polsce Mateusz Miller na światowej scenie znany jest jako jeden z pionierów fascynującego i unikatowego łączenia muzyki Dub, Reggae oraz Dubstep, którą przez ostatnie lata tworzył pod pseudonimem Radikal Guru. Jego kariera na dobre rozpoczęła się w 2008 roku kiedy to zdobył szerokie grono słuchaczy dzięki wydanej w Wielkiej Brytanii serii singli na płytach winylowych, które przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów sklepów z muzyką niezależną. Jego produkcje zaczęły pojawiać się w audycjach radiowych stacji takich jak BBC Radio One, BBC Asian Network, Sub Fm, Rinse FM oraz wielu innych. Kolejne lata to setki występów na festiwalach i w klubach w całej Europie, wydanie świetnie odebranego albumu „The Rootstepa” oraz kilku singli. W 2013 ukazał się drugi solowy album Radikal Guru zatytułowany „Subconscious”, będący hołdem artysty w kierunku niskich częstotliwości oraz kolejnym krokiem w stronę muzyki dub.
http://www.facebook.com/RadikalGuruOfficial
http://www.radikalguru.com/

Flyah Horns
1415154_584389598262942_1593066456_oSaksofonista i multi-intrumentalista pochodzacy z zachodniej Francji. W swojej muzycznej działalności skupia się przede wszystkim na muzyce Roots & Culture. Jest członkiem kilku reggae projektów takich jak H.U.S. Music czy Amnisty Band (francuski zespół roots reggae). Wspólnie z Amnisty Band backingował artystów takich jak The Congos, Echo Minott, Bunnington Judah, Ras Niemjah i wielu, wielu innych. Użyczył swojego saksofonu i wydał płyty z producentami takimi jak Will Tee (Descendant Music), Ras Kush (Black Redemption), Dawa HiFi, ODG, by
wymienić tylko kilku z nich. Na tej sesji zagra ze Steppa Warriors wspólny set, przygotowany specjalnie na tę okazję.
https://www.youtube.com/watch?v=zqjpAS0bA_M
https://www.youtube.com/watch?v=LLzIZGbCIYk
https://www.youtube.com/watch?v=hIpv58wtR68
https://www.youtube.com/watch?v=lYw96l7Saqk

Steppa Warriors
steppaKolektyw tworzą dwaj aktywni animatorzy polskiej sceny reggae & dub. Yarecki – selektor, dziennikarz i współzałożyciel portalu dubmassive.org. Robbie aka Nesta – ima się praktycznie każdego zajęcia związanego z muzyką. O sile Steppa Warriors stanowi ciężkiego kalibru selekcja płyt i dubplatów Yareckiego oraz dj’ska nawijka Nesty. Wszystko to okraszane jest syrenami oraz dubowymi efektami. Live acty Steppa Warriors przepełnione są basem i mistyczną wibracją. Ich hasło to „Conscious Music – Heavyweight Sound” i mówi o nich wszystko. Od 2008 roku mocno promują muzykę roots i UK dub w całej Polsce. Występowali m.in. u boku The Mighty Jah Observer Sound System, O.B.F. Sound System, King Alpha, Wayne’a McArthura, Hornsmana Coyote, Uprising Sounds, Radikal Guru, Christine Miller, Will Tee i wielu innych artystów z Polski i zza granicy.
https://www.facebook.com/steppawarriors
http://soundcloud.com/steppa-warriors

Cool Operator Sound System
Pierwszy i jedyny we Wrocławiu sound system* z prawdziwego zdarzenia. W jego skład personalny wchodzą Robbie (właściciel, operator, selektor, wokalista) oraz Kajetan (techniczny, kierowca). Projekt zrodził się z potrzeby promowania kultury i muzyki jamajskiej na rzetelnym, wysokim poziomie. Narzędziem umożliwiającym to są obudowy głośników, skonstruowane specjalnie z myślą o graniu muzyki reggae oraz głośniki z lat 60′ i 70′. Dzięki oldschoolowemu, ciepłemu brzmieniu i wyszukanej selekcji płyt ska, rocksteady, reggae oraz dub, Cool Operator przenosi klimat jamajskich potańcówek sprzed niemal pół wieku. 29 września we wrocławskim klubie Tawerna (ul. Wróblewskiego 9), Cool Operator Sound System zagra swoją premierową imprezę.
Robbie – promotor i organizator, producent, soundman i wokalista. Jest także częścią kolektywu Steppa Warriors. Odpowiedzialny za wrocławskie koncerty artystów takich jak Jah Observer Sound
System, O.B.F. & Shanty D, Indica Dubs, Stamina Li (Kibir La Amlak) i innych. Obecny na scenie od niemal 8 lat.
Kajetan – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką.
*sound system – w jamajskiej kulturze jest to po prostu mobilna dyskoteka składająca się ze wzmacniaczy, głośników, kabli, źródła dźwięku i innego dodatkowego sprzętu oraz kolekcji muzyki. Nad wszystkim panuje jedna lub kilka osób odpowiedzialnych za poszczególne role w sound systemie (selektor, wokalista, operator, techniczny, kierowca itd.). Do rozkręcenia imprezy potrzebny jest tylko prąd.
http://www.facebook.com/CoolOperatorSoundSystem

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted