Dub Forest #8 // 28.02.2015 // Słupsk

PANDADREADZa oknem słońce i bezchmurne niebo, wiosna zbliża się wielkimi krokami, ale jeszcze tej zimy czeka nas kolejna odsłona Dubowego Lasu.28 lutego zapraszamy wszystkich miłośników niskich częstotliwości do Motor Rock Pubu w Słupsku na całonocną sesje sound systemową w stylu Roots & Culture. Tym razem będziemy gościć jeden z czołowych polskich Sound Systemów, PANDADREAD z Trójmiasta ! Chłopaki zabierają ze sobą paczki, więc przygotujcie się na prawdziwe trzęsienie ziemi.

28.02.2015
Motor Rock Pub
Anny Łajming 3 76-200
Start : 21:00
Wjazd : 10 pln

„Swoje pierwsze spotkanie z sound systemami zapamiętam na całe życie. To było we wschodnim Londynie. W jakimś starym magazynie stały na przeciw siebie The Disciples i Iration Steppas. Wewnątrz nie było światła oprócz jednej żarówki nad każdym z sound systemów, było około 50 osób i nikt nie klaskał… wszystko to było kompletnie nowe dla mnie. Wywodzę się z klimatów noisowo-punkowo-freejazzowych, ale to co zobaczyłem było bardzo radykalne – zero show scenicznego, brak udziału publiki, tylko raczej coś na kształt hołdu czy wręcz wiary w dźwięk i totalne zaabsorbowanie częstotliwościami. Dla mnie to było niesamowite. […] Myślę, że bas uzależnia – natężenie dźwięku uzależnia. Nie mam na myśli bezmyślnego „daj głośniej!”, ale dosłownie robi mi to dobrze duchowo. Przesuwanie organów wewnętrznych przy pomocy basu może być prawdziwie terapeutyczne. To coś niesamowitego, kultura sound systemowa. Jestem szczerze zaskoczony, ze nie ma ona większej publiczności…” – Kevin Martin

PANDADREAD SOUND SYSTEM to półtoratonowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu: BRATRAT i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne nagłośnienie, które pozwoliło im nie tylko na organizacyjną niezależność, ale przede wszystkim na realizację własnej koncepcji prezentowania muzyki. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia.

http://www.facebook.com/pandadread

DUB THUNDER

Projekt słupskich poszukiwaczy pozytywnych wibracji w składzie: Gregory Adamz, Psina ,Mat Marszall. Tak różni, a tak zjednoczeni w walce ze skostniałą rzeczywistością. Postanowili za pomocą głębokich, dubowych dźwięków szerzyć świadomość w tym wesolym jak pizda miescie;)

https://www.facebook.com/DubThunder

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted