Beam Up – „Innerstand”

beam_up_innerstand_front_coverBeam Up gościł już na naszych łamach parokrotnie (http://dubmassive.org/tag/beam-up)  ale album ytule „Innerstand” dla wielu będzie zaskoczeniem. Do tej pory Beam Up częstował nas genialnymi 7”, na których pokazywał różnorodność dubu, oddając także największy szacunek King Tubby’emu. Tym bardziej z wielkim entuzjazmem przyjąłem wieść o albumie Beam Up i z niecierpliwością czekałem, aby porwał mnie w muzyczną podróż.

Odsłuchując płytę znalazłem się w Berlinie i poczułem klimat rodem z Rhythm&Soundz, do tego spotykam wokalistę Terrence Alfonso Bowry, który na co dzień obraca się  w klimatach jazz i blues co dobrze słychać w „Hanabi dub”. Podróż trwa i to w stronę ciepłych wysp w towarzystwie kobiety o niezwykłym głosie – Katya Tasheva w „Diviers” swoim głosem uspokoi najbardziej znerwicowanych osobników. Nagle lądujemy nie na Jamajce, a w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie Beam Up pokazuje swoje niezwykłe inspiracje w „Kick off”, zresztą to kraj do którego podąża wielu dubowych muzyków. Zaskakująca podróż trwa na dobre, docierając na Jamajkę napotykam afrykańskiego śpiewaka Jornicka Joelick w „No chains”, dzięki któremu uświadamiam sobie czym jest mentalna niewola i jak ciężko być naprawdę wolnym w dzisiejszych czasach. Wracam do Berlina na minimalny odpoczynek z Terrence Alfonso Bowry w „Mi amor”, bo to dopiero połowa podróży a czekam na ponowny lot do Azji przy dźwiękach „Fisherman”. O przyjemności z podróży dowiem się od Jornick Joelicka a „Travelling” znów porywa mnie na Jamajkę , potem  „Icchiebn” poznaje smak ska. Już na stałe wracamy do Europy, gdzie z otwartymi ramionami wita nas Terrence Alfonso Bowry w rytm „Ghost Fight”, by przy minimalnych dźwiękach „Innocence” zasnąć, podziwiając niebo z pięknym muzycznym tłem „Astronomy dub”. Tak ta niezwykła podróż z Beam Up i jego znakomitymi znajomymi dobiega końca.

Jedno jest pewne w taką podróż Beam Up może mnie brać codziennie, a wam polecam otworzyć się na te niezwykłe dźwięki jakie wyczarowuje Beam Up. Dub nie zna granic!

Linki:

http://beamup.org/

https://soundcloud.com/bbemusic/beam-up-innerstand-teaser-mix