Bass Camp // 26-28.06.2015 // Rudawka Rymanowska

BASS CAMP POSTER 2015Soundsystem – wielkie głośniki, kilometry kabli, stosy płyt winylowych oraz oczywiście najważniejsze – ludzie z otwartymi głowami dla których nie jest to tylko wypełniacz między kolejnymi koncertami czy też nazwa grupy didżejskiej.

 

To co jeszcze kilka lat temu wydawało się być w innej galaktyce, dzięki konsekwencji i pasji kilku osób stało się drogą dla innych. I tak od Trójmiasta po Rzeszów, systematycznie z roku na rok widzimy coraz więcej wydarzeń skupiających ludzi, którzy szukają w muzyce czegoś więcej oprócz zwykłej imprezy.

 

Po dziesiątkach przeróżnych sesji soundsystemowych, koncertów i imprez odwiedzonych w kraju i zagranicą przyszedł moment w którym chcemy zrobić pierwsze spotkanie systemów nagłośnieniowych wysokiej mocy na otwartej przestrzeni z dala od miasta. W pełni niezależnie i z wysokiej jakości międzynarodowym i krajowym lineup’em.

 

Bass Camp Weekender to dwie oddzielne sceny tematyczne. Pierwsza obstawiona przez warszawski Roots Revival Soundsystem gdzie przez dwa dni selektorzy, producenci i didżeje zaprezentują muzykę od klasycznego roots reggae po najnowsze produkcje dubowe i ekskluzywne dubplaty.

 

Druga scena nagłośniona przez Dubseed Soundsystem zaprezentuje muzykę, która ma w sobie “reggae’owy korzeń” – pulsacyjny rytm i mocny bas. Od połamanego “amen breaku” i raggamuffin’owych nawijek w szybkim tempie po medytacyjny basowy masaż w tempie 140BPM zwany szerzej jako dubstep.

 

Oprócz warstwy muzycznej chcielibyśmy przybliżyć uczestnikom historię jak to się wszystko zaczęło i jak to działa a także ‘know how’ warsztaty muzyczne z zagranicznymi goścmi.

Stawiamy na propagowanie idei “DoItYourself” i “Think globally – Act locally” – na pewno znajdzie się na miejscu oryginalna kuchnia wegańska i wegetariańska, dobre piwo z małych browarów a to wszystko w niesamowicie malowniczych górach Beskidu Niskiego. Warsztaty obejmować będą tematy produkcji muzycznej i miksu w programie Ableton Live (Hatti Vatti i I-mitri Counteraction), jogicznego stylu życia (Jan Mikos), soundsystemowego “know how” i produkcji alternatywnych wydarzen muzycznych (Bratrat, Dubseed, JSM, Jaszol) a także pokaz niepublikowanych i niepokazywanych wcześniej zdjęć Ras Bassa z podrózy na Jamajkę. Zapraszamy również kolekcjonerów płyt winylowych, którzy będą mogli znaleźć coś dla siebie na stoiskach.

Szukaliśmy miejsca, z dala od miejskiego zgiełku jak najbliżej natury a zarazem z zapleczem, które pozwoli nam na zorganizowanie wszystkiego na  odpowiednim poziomie. Padło na miejscowość niedaleko Krosna – Rudawkę Rymanowską. Jest to miejscowość uzdrowiskowa znajdująca się na pograniczu Beskidu Niskiego oraz Bieszczadów bardzo bogata z zasoby naturalne.

Mamy świadomość, że jest to “koniec świata”, ale jest to przepiękny “koniec świata”! Zachęcamy więc do zapoznania się z mapą poniżej, która pomoże wam dotrzeć na to wyjątkowe wydarzenie.
Jeżeli wybieracie się do nas transportem publicznym zachęcamy obrać azymut na Krosno, skąd Bass Camp Busy kursujące raz na dwie godziny będą was dowoziły na miejsce imprezy: http://tnij.org/roadto

 

BASIC INFO:

 

LINE UP:

►PIĄTEK / FRIDAY

 

  • DUB ARENA ●

HOSTED BY ROOTS REVIVAL SOUND SYSTEM

DUBKASM (UK)

VIOLINBWOY

PANDADREAD SOUND

GREGORY P & ROBBIE

 

  • BASS STAGE: DEEP SOUNDS ●

HOSTED BY DUBSEED SOUND SYSTEM

HATTI VATTI

JAH BASS

REZA

DUB THERAPIST

DUBSEED

 

►SOBOTA / SATURDAY:

 

  • DUB ARENA ●

HOSTED BY ROOTS REVIVAL SOUND SYSTEM

I-MITRI COUNTERACTION (UK/GRE)

DON FE (UK/SP)

ALPHA STEPPA (UK)

FATTY FATTY

STEPPA WARRIORS

 

  • BASS STAGE: RAGGA JUNGLE ●

HOSTED BY DUBSEED SOUND SYSTEM

RIFFZ

PLAYAMAN

PZG

KPK

KUZYN

RONIN

 

BILETY:

Do 21 Czerwca – 60PLN

W dniu imprezy – 75PLN

 

W cenie biletu pole namiotowe oraz uczestnictwo w warsztatach.

Na miejscu dostępna jest również baza noclegowa – pokoje i domki kempingowe.

 

WIĘCEJ INFO, REZERWACJA BILETÓW I DOMKÓW

WWW.BASSCAMP.EU

 

TRANSPORT:

 

 

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted