Violinbwoy – „Six swords” EP

a2197002224_16Violinbowy to już marka dobrze rozpoznawalna na arenie soundsystemowej, po pierwsze przez to iż coraz jego produkcji ukazuje się na winylach, a po drugie dzięki swojej aktywności scenicznej w całej Europie. Prezentowane wydawnictwo ukazało się już jakiś czas temu i, tak jak poprzednie, wydane zostało dzięki labelowi Archetype Records, które zdecydowanie wspiera działalność naszego rodaka.

EPka, którą raczy nas Violinbwoy, to nieco inny świat muzyczny niż ten, który przed nami odkrywał do tej pory. Jak piszą sami wydawcy –  chcieli trochę poeksperymentować i otworzyć bramy soundsystemowego grania na inne płaszczyzny. Ten krok, choć trochę ryzykowany, zdecydowanie się opłacał, bo dostajemy muzykę, którą śmiało mogła by być tłem muzycznym niejednego filmu. Zarówno „Six Swords” ze swoim klimatycznym początkiem jak i piękną partią skrzypiec, jak i  „Unforessen Circumstances” z operowym głosem stoją na bardzo wysokim poziomie. Zdecydowanie nie rozczarują się fani soundsystemowego grania, a to za sprawą strony B tej EP gdzie dostajemy „Long Way” w dwóch odsłonach. Tutaj króluje tłusty bas i dużo pogłosów na masywnym riddimie.

Violinbwoy tym wydawnictwem wchodzi w nowy rozdział swojej twórczości i życzę mu, by dzięki temu mógł tworzyć dużo tak dobrej muzyki,  aby była ona grana nie tylko na soundsystemach, ale także by była tłem muzycznym dla wielu innych aktywności.

Ps. Jak zwykle wielki plus dla animacji!

Linki:

https://www.facebook.com/archetyperecordss

https://www.facebook.com/violinbwoy