Dub Mass XXII – Dixie Peach, Pandadread Sound System, Good Vibes Familia, Rise Up! Sound // 14.11.2015 // Gdańsk

dubmass22-plakatSerdecznie zapraszamy 14 listopada 2015 na kolejną, 22 już edycję najlepszej undergroundowej dyskoteki z muzyką roots & culture na Pomorzu – Dub Mass. Tym razem chłopaków z Pandadread wesprze wokalnie weteran londyńskiej sceny sound systemowej Dixie Peach, autor wielu dancehallowych hitów lat osiemdziesiątych i steppersowych hymnów nagrywanych dla m.in. Disciples i Jah Tubby’s, przez prawie 30 lat charyzmatyczny singjay Jah Tubby’s World System. Drugą scenę obstawią dwie ekipy z południa – Good Vibes Familia Sound System z podczęstochowskiego Kłobucka na swoim nowym nagłośnieniu oraz ich goście – męskie trio z częstochowskiego Rise Up! oraz selektor Ledu z południowozachodniego krańca kaszubskiego lasu. DUB MASS to flagowa impreza trójmiejskiego kolektywu Pandadread Sound System. Wyznawcy surowych i transowych brzmień roots i dub, których korzenie nierozerwalnie związane są z Jamajką, z pewnością nie będą zawiedzeni. Dla reszty to okazja do wzięcia udziału w nietypowym zjawisku, gdzie przez całą noc potężny bas potrząsa wnętrznościami, a rytm skutecznie zastępuje wszelkie używki.
—————————————————
Dub Mass XXII
Scena 1: Pandadread Sound System feat. Dixie Peach
Scena 2: Good Vibes Familia Sound System feat. Rise Up!, Ledu
Data: 14.11.2015, sobota
Miejsce: Klub Sztuki Alternatywnej Protokultura
Gdańsk Stocznia, ul. Niterów 29b
Start: 22:00
Wsparcie: 20 zł
Więcej informacji i dyskusje: https://www.facebook.com/events/1627276114200669/
—————————————————
O ciepły, bezkrawy posiłek dodający sił w tańcu zadba jak zwykle ekipa Oczu Zielonych Od
Warzyw:
https://www.facebook.com/oczyzieloneodwarzyw
http://www.oczyzieloneodwarzyw.blogspot.com/
—————————————————
Informacje o występujących:

dixiepeach1Dixie Peach (właściwie Anthony Gayle) zaczął śpiewać publicznie w wieku 9 lat w londyńskiej Latchmere Primary School. Jako nastolatek udzielał się w roli deejaya i selektora w Young Lion Sound System oraz budował wraz z bratem i przyjaciółmi własny sound system – Killerwatt Sound. Chociaż Dixie nie do końca był przekonany o swoich umiejętnościach wokalnych, namawiany przez przyjaciół nagrał w 1984 roku swój pierwszy 7″ singiel dla labelu Jah Tubby’s (Y&D) ze wschodniego Londynu. Popularność utworu „Pure Worries” przerosła oczekiwania wszystkich – zajął 11 miejsce w brytyjskich notowaniach i pierwsze w… Hong Kongu. Zachęcony sukcesem zaczął nagrywać kolejne dancehallowe hity dla Jah Tubby’s, jak „Spin Spin”, „Slaughter”, „Tonight Is The Night” czy „Ragga Muffin And Rambo”, który dotarł na 1 miejsca brytyjskich list przebojów. O jakości numerów Dixie Peacha z tamtych lat, najlepiej świadczy to, że doczekały się wielu reedycji i do dziś wciąż są grane przez sound systemy na całym świecie.
Przez lata Dixie Peach występował w niemal całej Europie solowo i jako wokalista Jah Tubby’s Sound System, pojawiając się na scenach obok takich wykonawców jak Aswad, Erroll Bellot, Deborah Glasgow, Johnny Clarke, Junior Delgado, Ronnie Davis. Po 20 latach na scenie sound systemowej Dixie Peach deklaruje swoją dojrzałość muzyczną i liryczną nagrywając wraz z Offbeat Posse numer „What Am I To Do” (10″ Jah Tubby’s). Melancholijne, rootsowe dźwięki z mocnym, zaangażowanym duchowo i społecznie przekazem, to nowy kierunek obrany przez artystę.
Na szczęście Dixie Peach nie zerwał zupełnie z dancehallową przeszłością i wciąż można go usłyszeć wykonującego digitalne hity z lat ’80.
—————————————————-
goodvibesGood Vibes Familia Hi Power – to pochodząca z Kłobucka koło Częstochowy, otwarta komitywa zrzeszająca wielbicieli starych płyt analogowych, przepełnionych basem i bezkompromisową wibracją. W swoim sesyjnym graniu często łączą różne gatunki szeroko pojętej muzyki reggae – od roots, early dancehall, po mocny, świadomy dub. Często muzyczna uczta przeplatana jest nawijkami zaprzyjaźnionych artystów, jak również etatowego nawijacza Good Vibes Familii – Mic Roots’a. Grali na największych imprezach w kraju, m.in. Ostróda Reggae Festiwal, Dub Temple w Krakowie, Dub Ark w Łodzi, Regałowisko w Bielawie, czy tez Reggae On w Częstochowie. Przez kilka lat działalności byli organizatorami wielu imprez. Muzyczna ścieżka soundystemowa pozwoliła na artystycznej drodze spotkać takie polskie soundy jak – Rise Up!, Dubseed, Pandadread, Roots Melody, Jah Love i wielu, wielu innych. Rok 2015 okazał się przełomowy dla Good Vibes Familia Hi Power z racji zbudowania własnego systemu nagłośnieniowego. Jeszcze bardziej świadomie mogą szerzyć wartości które sami uznają za fundamentalne. Zatem do zobaczenia przy ścianie głośników na sesjach! Good Vibes no compromise!
—————————————————
riseupRISE UP! to 3-osobowy kolektyw z Częstochowy, którego początki sięgają roku 2003, zaś pełny skład zawiązał się w 2005 roku w Nottingham (UK). Kingmana, Zmorę i Lotnika, połączyła pasja do głębokich, basowych brzmień szeroko pojętego nurtu muzyki reggae/dub. Od roku 2008 krok sukcesywnie rozbudowują swoje nagłośnienie, mogąc aktualnie stawać w szranki i konkury z najmocniejszymi sound systemami dub w kraju. Na swoich sesjach podróżują głównie wśród świadomych dźwięków digital dub, skocznych steppersów, a także korzennego reggae. Selekcja uzupełniana jest przekazem tekstowym Kingmana i Lotnika obsługujących mikrofony. Sety są powykręcane, pełne pogłosów, dźwięków syren i wszelkiego rodzaju efektów z życia wziętych w myśl zasady, że im głębszy bas, głośniejsze i dosadniejsze dźwięki, tym bardziej owocna medytacja. „Uważamy, że ludzie którzy przychodzą do klubu powinni dostać to, czego pragną, a więc nie tylko dobrą zabawę i wibracje, ale również świadomy przekaz, naukę, której za zwyczaj nie zdobędą podczas monotonnej lekcji w szkole, bądź oglądania wiadomości w babilońskiej telewizji. Gramy i będziemy grać imprezy dla ludzi bez względu na rasę, kolor skóry, wiek, wykształcenie. Music is a mission, not competition!” – opisują swoją misję w jednym z wywiadów. Działalność sound systemu Rise Up! jest szeroka, „jak drzewo, którego konary rozrastają się w różnych kierunkach nawzajem się ciągle przeplatając”. Zajmują się promocją i organizacją imprez, koncertów i festiwali, grają muzykę jako live band, prowadzą studio nagrań „56 A”, gdzie produkują autorską muzykę i filmy w ramach internetowej telewizji Golden Hen TV. Rise Up! ostatni raz gościli w Trójmieście w 2011 roku w ramach cyklu Dub Mass.
http://riseup.nuffrespekt.pl/
https://soundcloud.com/riseupsound
https://www.facebook.com/pages/Rise-up-Sound-System/104982239541247
—————————————————-
pandadreadPANDADREAD SOUND SYSTEM to dwunastokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu – bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej różnymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki, opinii najlepszej selekcji i najlepszych organizatorów wydarzeń z muzyką dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie. Latem 2009 roku zrealizowali swoje plany, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów. Grając muzykę wzywają do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia.
http://www.pandadread.reggaenet.pl/
—————————————————
LEDU – młody selektor i MC (deejay) pochodzący z Kaszub, a związany z trójmiejską sceną sound sytemową. Jego selekcja to szeroka gama muzyki reggae – od kołyszących ballad po medytacyjne steppersy. Na mikrofonie prezentuje sound systemowy chanting.
—————————————————
Współpraca i patronaty:
http://www.trojmiasto.pl/
http://www.blackgoodies.com/
http://www.toksyna.fm/
http://www.riddim.pl/
http://www.oczyzieloneodwarzyw.blogspot.com/
http://www.protokultura.pl/
http://www.reggaenet.pl/
http://www.dubmassive.org/

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted