[Impreza] Steppa Warriors All Night Long // 04.11.2016 // Wrocław

banerSteppa Warriors & Cool Operator Sound System

Wystąpią: Steppa Warriors, Cool Operator Sound System
Data: 04.11.2016 (Piątek)
Miejsce: Piętro Niżej, ul. Ofiar Oświęcimskich 19 :: Wrocław
Start: 22:00
Wstęp: 10 PLN do 23:00 / 15 PLN po 23:00

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/164035077383975/

4 listopada zapraszamy do wrocławskiego klubu Piętro Niżej na specjalne wydarzenie muzyczne. Po raz pierwszy we własnej całonocnej sesji wystapią Steppa Warriors. Nagłosnienie na imprezę zapewni Cool Operator Sound System – pierwszy we Wrocławiu ręcznie budowany oryginalny sound system inspirowany kulturą jamajską. Zapraszamy więc nie tylko fanów muzyki reggae i dub, ale także wszystkich spragnionych głębokiego, solidnego basu oraz ciepłego analogowego brzmienia. Taneczna energia i radosna atmosfera od samego początku imprezy! Do zobaczenia!

Steppa Warriors:

Kolektyw tworzą dwaj aktywni animatorzy polskiej sceny reggae & dub. Yarecki – selektor, dziennikarz i współzałożyciel portalu dubmassive.org. Robbie – ima się praktycznie każdego zajęcia związanego z muzyką, a w Steppa Warriors odgrywa rolę śpiewaka. Działają wspólnie od 2008 roku. Występowali m.in. u boku Channel One Sound System, The Mighty Jah Observer Sound System, O.B.F., King Alpha, Wayne McArthur, Hornsman Coyote, Uprising Sounds, Radikal Guru, Christine Miller, Will Tee i wielu innych artystów z Polski i zza granicy. Obecnie tworzą we Wrocławiu cykl sesji reggae i dub – Dub Arena. Są także bezpośrednio powiązani z Cool Operator Sound System. Obecnie pracują nad muzyką, która niebawem zostanie wydana.

https://www.facebook.com/steppawarriors
http://soundcloud.com/steppa-warriors

Cool Operator Sound System:

Pierwszy we Wrocławiu sound system* z prawdziwego zdarzenia. W jego skład personalny wchodzą Robbie (właściciel, operator, selektor, wokalista) oraz Kajetan (techniczny, kierowca). Projekt zrodził się z potrzeby promowania kultury i muzyki jamajskiej na rzetelnym, wysokim poziomie. Narzędziem umożliwiającym to są obudowy głośników, skonstruowane specjalnie z myślą o graniu muzyki reggae oraz głośniki z lat 60′ i 70′. Dzięki oldschoolowemu, ciepłemu brzmieniu i wyszukanej selekcji płyt ska, rocksteady, reggae oraz dub, Cool Operator przenosi klimat jamajskich potańcówek sprzed niemal pół wieku.

Nesta – dj, producent, wokalista i promotor muzyki reggae i dub. Członek Steppa Warriors i Cool Operator Sound System. Organizator cyklu Dub Arena i szeregu innych wydarzeń promujących ten gatunek. Obecny na scenie od 10 lat. W swoich setach przeplata roots reggae z odrobiną najlepszych współczesnych produkcji reggae i dub, a całość moderuje swoim głosem.

Kajetan – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką.

*sound system – w jamajskiej kulturze jest to po prostu mobilna dyskoteka składająca się ze wzmacniaczy, głośników, kabli, źródła dźwięku i innego dodatkowego sprzętu oraz kolekcji muzyki. Nad wszystkim panuje jedna lub kilka osób odpowiedzialnych za poszczególne role w sound systemie (selektor, wokalista, operator, techniczny, kierowca itd.). Do rozkręcenia imprezy potrzebny jest tylko prąd.

http://www.facebook.com/CoolOperatorSoundSystem

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted