Rockin’ in Babylon z Ghetto Priest & Positive Thursdays in Dub

Positive Thursdays oraz HolyVooDou Music zapraszają do obejrzenia wyjątkowego dokumentu muzycznego „Rockin’ in Babylon”! Jak mawia Ghetto Priest: „Who are we without a story?”

Zaczęło się od sesji nagraniowej w Jinx Recording Studio i niespodziewanie skończyło na opowiedzeniu fascynującej historii wrocławskiego zespołu. „Rockin’ in Babylon” to historia, która udowadnia, że z pozoru szalone pomysły mogą stać się rzeczywistością. To skromna i osobista opowieść, która zaczęła się na długo przed powstaniem tego filmu. Spotkanie i praca w studio z Ghetto Priestem, jednym z najbardziej efektownych i kreatywnych wykonawców, jaki pojawił się na brytyjskiej, który współpracuje m.in. z Asian Dub Foundation czy Adrianem Sherwoodem jest dowodem na to, że zawsze trzeba dążyć do wyznaczonego celu. W tym filmie główną rolę gra muzyka, bez zbędnych słów.

Zespół powstał w 2011 roku jako naturalne przedłużenie najstarszej audycji o reggae w Polsce – Pozytywne Czwartki, nadawanej nieprzerwanie od 2006 roku. Potrzeba chwili, a także zamiłowanie do dubu sprawiło, że powstał początkowo projekt, który, wraz z upływem czasu poszerzał się o kolejnych członków by w końcu jako live act (selektor oraz sekcja dęta) zacząć grać regularne koncerty. 2015 rok okazał się przełomowy dla Positive Thursdays in DUB. Wraz z biegiem czasu trzeba było zrobić kolejny krok i tak DJski live act przerodził się w pełnoprawny zespół. Główne założenie nie uległo jednak zmianie – to przede wszystkim pokazanie szerokiego spektrum muzyki reggae i dub, które wrocławska ekipa prezentuje w unikalny i świadomy sposób

Soundtrack zawiera przearanżowane wersje oryginalnych utworów, które w większości znajdą się na nowym albumie Ghetto Priesta „Every Man For Every Man”, który ukaże się nadkładem RamRock Records, a za produkcję którego odpowiedzialny jest Adrian Sherwood (On U Sound).
Data premiery: Marzec 2017

Reżyseria: Rafał Konert

Operator: Andrzej Kużas

Montaż: Andrzej Kużas, Andrzej Pacyna

Produkcja: Positive Thursdays, HolyVooDou Music

Autor muzyki: Ghetto Priest, On U Sound, 08001, Positive Thursdays in DUB

Czas: 61 min

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted