Netlabelowy raport part 4 na marzec

Netlabel Al. Dente records zaprezentował nam EP Sushidread&Axon(Sound) – Dub It Loud. Dwóch producentów częstuje nas dubem w stylu francuskim czyli dużo elektroniki i eksperymentu. Słychać dużą inspirację Bliskim Wschodem, zarówno przez wykorzystanie instrumentów związanych z tą krainą, jak i samplów z zaśpiewami. Ta pozycja to propozycja dla ludzi wielbiących francuski dub i elektronikę i raczej nie pomoże w relaksie po ciężkim dniu 🙂

http://aldenterecords.com/index.php/blog/show/ADR.COM53.html

Jak co miesiąc netlabel Orginal Dub Gathering wydaje jakieś cudo i tym razem jest to Panda Dub – Blackbamboo. Kolejny Francuz, który pokazuje swoje podejście do dubu lecz tu więcej jest inspiracji uk dubami, co w połączeniu z francuską szkołą dubu daje niespodziewany efekt. Od pierwszych dźwięków „Dubwise attraction” noga zaczyna rytmicznie tupać, by pomedytować w „Soul Rebel” i dalej wpaść w trans z „La Chasse …”, a później podążać drogą „Dub music is my way”, by dotrzeć do połowy trasy z „lnterlude pour Manutension”, a na koniec oddać hołd zmarłemu Manutesionowi (chyba nadal nieodżałowanemu gitarzyście Improvisators dub). Z „In dub we Trust” pędzimy przed siebie, by pomyśleć nad końcówką podróży „Three ways choose one” i tak mamy już „Monady Night”, i powoli wracamy do rzeczywistości, która jest brutalna „Brutal Stepper” lecz kończymy na „Axion Esti 3.0” z nadzieją na ciąg dalszy magicznych wypraw.

http://odgprod.com/wp/2010/03/panda-dub-black-bamboo/

Trzecia i zarazem ostatnia propozycja tego miesiąca to Bandulu dub. Prezentują mocno elektroniczne podejście do dubu, często wkraczając w rejony dubstepu. Na wydawnictwie „Spiritual Revolution” pojawiają się tacy goście jak Liquid Stranger (USA), Nomurai (Austria), ReZiNdRiP (USA), Ras Bruno (UK), Jerry Coox (Francja) i Dubalizer (Brazylia).

http://banduludub.bandcamp.com/

1 comment

Świetnie świetnie !! ciekawy ten Bandulu 🙂 kocham ten portal ! 🙂 pozdrasy !