Netlabelowy raport part 4 na marzec

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Netlabel Al. Dente records zaprezentował nam EP Sushidread&Axon(Sound) – Dub It Loud. Dwóch producentów częstuje nas dubem w stylu francuskim czyli dużo elektroniki i eksperymentu. Słychać dużą inspirację Bliskim Wschodem, zarówno przez wykorzystanie instrumentów związanych z tą krainą, jak i samplów z zaśpiewami. Ta pozycja to propozycja dla ludzi wielbiących francuski dub i elektronikę i raczej nie pomoże w relaksie po ciężkim dniu 🙂

http://aldenterecords.com/index.php/blog/show/ADR.COM53.html

Jak co miesiąc netlabel Orginal Dub Gathering wydaje jakieś cudo i tym razem jest to Panda Dub – Blackbamboo. Kolejny Francuz, który pokazuje swoje podejście do dubu lecz tu więcej jest inspiracji uk dubami, co w połączeniu z francuską szkołą dubu daje niespodziewany efekt. Od pierwszych dźwięków „Dubwise attraction” noga zaczyna rytmicznie tupać, by pomedytować w „Soul Rebel” i dalej wpaść w trans z „La Chasse …”, a później podążać drogą „Dub music is my way”, by dotrzeć do połowy trasy z „lnterlude pour Manutension”, a na koniec oddać hołd zmarłemu Manutesionowi (chyba nadal nieodżałowanemu gitarzyście Improvisators dub). Z „In dub we Trust” pędzimy przed siebie, by pomyśleć nad końcówką podróży „Three ways choose one” i tak mamy już „Monady Night”, i powoli wracamy do rzeczywistości, która jest brutalna „Brutal Stepper” lecz kończymy na „Axion Esti 3.0” z nadzieją na ciąg dalszy magicznych wypraw.

http://odgprod.com/wp/2010/03/panda-dub-black-bamboo/

Trzecia i zarazem ostatnia propozycja tego miesiąca to Bandulu dub. Prezentują mocno elektroniczne podejście do dubu, często wkraczając w rejony dubstepu. Na wydawnictwie „Spiritual Revolution” pojawiają się tacy goście jak Liquid Stranger (USA), Nomurai (Austria), ReZiNdRiP (USA), Ras Bruno (UK), Jerry Coox (Francja) i Dubalizer (Brazylia).

http://banduludub.bandcamp.com/

1 comment

Świetnie świetnie !! ciekawy ten Bandulu 🙂 kocham ten portal ! 🙂 pozdrasy !