Sounds For Freedom już niedługo!

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza edycja festiwalu kultury niezależnej Sounds For Freedom. 24 czerwca niesamowity kompleks Starej Rzeźni w Poznaniu  zamieni się w dzielnicę muzyki, wizualiów i artystycznych akcji. Organizatorzy tak piszą o głównej idei tego wydarzenia:

To wizja kiełkująca od dawna w sercach i umysłach osób zaangażowanych w jego przygotowanie, której motyw przewodni „muzyki i wolności” jest na tyle wymowny iż stał się fundamentem jego organizacji od samej nazwy po dobór zaproszonych artystów. Jego uczestnicy będą mieli możliwość degustacji wszelkich muzycznych odcieni, których wspólnym mianownikiem jest hasło INDEPENDENT. Independent nie tylko w kontekście gatunkowym, ale też międzyludzkim. W mieście, które wiele lat temu przyjęło fenomem basu z otwartymi ramionami tego dnia zabrzmi cały wachlarz gatunków zbudowanych na jego sile m.in. dub,
drum&bass, postindustrial, dubstep czy minimal. Festiwal angażujący i integrujący większość lokalnych środowisk twórczych ma zbudować przestrzeń do wzajemnej inspiracji, edukacji i przede wszystkim dobrej zabawy, czemu sprzyja min. różnorodność programu imprezy oraz jej stylistyczny i etniczny MIX. Tego dnia nawołujemy do miłości, tolerancji, braterstwa, wzajemnego szacunku i….radości. Bo nie zaprzeczymy, że to muzyka i związana z nią zabawa jest ogniwem, które spaja wszystkich ludzi bez względu na ich kulturowy kontekst.

Na miejscu czekać będą na Was 4 sceny:

  • King Tubby’s – czyli coś dubhead’ów. Na scenie poświęconej pamięci króla dubu – Kinga Tubby’ego wystąpią Iration Steppas w wersji live, Adrian Sherwood i Rhythm and Sound (Tikiman i Mark Ernestus). Różni artyści, różne style – od najcięższego po minimalne i oszczędne dźwięki – ale jeden wspólny mianownik – DUB! Polskę reprezentować będą m.in. Globyman, DJ Ridm, Jam Vibez i Papa Musta.
  • Dobry Temat! – scena dubstepowa z absolutną czołówką wykonawców – m.in. Kromestar i Riskotheque. Polskie wsparcie zapewni załoga Dubside i Ictus Sound.
  • Deeper Than Deep – drum’n’bass w natarciu – Loxy, Big Bud oraz połączone siły ekip odpowiedzialnych za imprezy spod szyldu Deeper ThanDeep i Drum Obsession.
  • Boring – muzyczny eksperyment, na tej scenie będziecie mogli zobaczyć m.in. Jakoba Muncka Mortensen, Tomasza Cebo, Lusia Nubiole z Qledub, Marka Maksimowich’a i Jacka Mazurkiewicza

Informacji o wszystkich artystach znajdziecie na głównej stronie festiwalu – www.4freedom.pl. Wydarzenie znajdziecie też na Facebooku.

i jeszcze garść przydatnych informacji:

Stara Rzeźnia – Poznań, ul. Garbary 111

Bilety:

29PLN (do wyczerpania puli)
35PLN (do 23.06)
45PLN (w dniu imprezy)
Sprzedaży Online – ticketpro

Sprzedaż Stacjonarna:
sieć Empik, Saturn, MediaMarkt oraz Ticketpro, informacje na ticketpro.pl
bilety kolekcjonerskie:
Od połowy czerwca w punktach: CiM / RockLongLack / Acid Cartoon Shop

Uwaga!
Opiekunowie osób niepełnosprawnych wchodzą na imprezę za symboliczną złotówkę, wkrótce podamy
kontakt do osoby zajmującej się koordynacją akcji ,,Impreza dostępna dla osób niepełnosprawnych”
Z uwagi na specyfikę imprezy organizatorzy nie przewidują osobnych platform, natomiast zostanie
wydzielona strefa parkingowa dla tych osób.

Na terenie festiwalu będą działały małe punkty gastronomiczne oraz powstanie strefa NGO a także parking dla rowerów.

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted