Zion Train „STATE OF MIND” Tour

zion trainZION TRAIN
„STATE OF MIND” TOUR
support:
JOINT VENTURE SOUND SYSTEM

17.11, 20.00
Wrocław Alibi
ul. Grunwaldzka 67
[www.alibi.com.pl]

45 PLN pierwsze 200 szt., przedsprzedaż w klubie Alibi
50/55 PLN w klubie Alibi oraz sieci TicketPro
Support: Robbie Culture

18.11, 22.00
Poznań Eskulap
ul. Przybyszewskiego 39
[www.lubiszto.org]

40 PLN www.muno.pl & Centrum Informacji Miejskiej, ul. Ratajczaka 44
55 PLN w dniu koncertu
Support: Grabadub (Dubside New Bass Order), Freedom (Feel Like Jumping),
+Respirator

19.11, 21.00
Warszawa 1500m
ul. Solec 18
[www.1500m2.com]

45 PLN przedsprzedaż Ticketpro, Shortcut oraz w klubie 1500m
50 PLN na miejscu w dniu imprezy
Support: MesBrutah

20.11, 20.00
Gdynia Ucho
ul. Św. Piotra 2
[www.ucho.com.pl]

40 PLN przedsprzedaż Klub Ucho, Cafe Cyganeria (Gdynia, ul. 3-go Maja 27), Salon Muzyczny PULS (Gdynia, Centrum Gemini) oraz www.eventim.pl
45 PLN na miejscu w dniu imprezy

ZION TRAIN
“State of Mind”
Data premiery: 03.10.2011

“Kochamy ten zespół i ich muzykę”
UK Reggae Guide

“Nie można mieć żadnych wątpliwości odnośnie znaczenia Zion Train na polu brytyjskich zespołów dub reggae.”
The Other Side Magazine

“Zion Train stali się mózgami dubu”
Penny Black Music

„State of Mind” to pierwszy autorski album Zion Train od czasu wydania zdobywcy jamajskiego Grammy „Live As One”. Pionierzy tanecznego dubu i od 20 lat niekwestionowani liderzy tego stylu są jednym z najlepszych występujących na żywo zespołów dub. Zion Train wyróżnia od innych mieszanka niezwykle dynamicznego dubowego mixu na scenie z grą instrumentów akustycznych i najlepszymi wokalistami.
Założyciel grupy Neil Perch występuje na scenach całego świata od ponad 20 lat i jest zaangażowany w różne formy upowszechniania informacji od muzyki do pism, CD-romów i stron internetowych. Jego kompozycje wykorzystane były w filmowych soundtrackach (m.in. do zdobywcy nagrody na festiwalu filmowym w Wenecji – „Chemiczny głód” („Fame Chimica”) Antonio Boccoli).
Będąc absolwentem Uniwersytetu Oxford oraz doktorantem biochemii, Perch dawał również wykłady związane z polityką i muzyką na Uniwersytecie Mexico City. Inicjował spotkania na „Reggae University” podczas największego europejskiego festiwalu reggae Rototom Sunsplash. W podobnej roli występował również na Ostróda Reggae Festival w 2010 roku.
Po romansie z China Records w 1999 roku Zion Train powrócili do swojej własnej firmy Universal Egg i od tamtej pory kontynuują wydawanie wysokiej jakości dubu, elektroniki oraz tanecznej muzyki world. Ich dokonania sprzed wielu lat wciąż brzmią świeżo dla wymagających uszu. W 2007 roku Zion Train wydał swój dziewiąty i niezwykle wysoko oceniany album „Live As One”. Grając koncerty na całym świecie, od lat występują na znaczących letnich festiwalach takich jak Glastonbury, WickerMan Festival, Reggae Geel w Belgii, Rototom Sunsplash we Włoszech czy Reggae Sun Ska we Francji.
„State of Mind” wydany jest świeżo po pierwszej przekrojowej kompilacji najważniejszych utworów w historii zespołu „Dub Revolutionaries”.
Na najnowszej płycie stałe składniki grupy w postaci sekcji dętej, mocnego basu oraz elektronicznych beatów zostały rozszerzone o skrzypce, altówkę i poezję dubową, powodując że to wydawnictwo jest kolejnym krokiem w rozwoju Zion Train.
Wśród wokalistów usłyszeć można Brinsley’a Forde z legendarnej brytyjskiej grupy reggae Aswad w towarzystwie śpiewającego na żywo z Zion Train Dubdadda oraz dwóch kobiet – Lua oraz wschodzącej jamajskiej gwiazdy poezji dubowej Jazzmin Tutum. Pierwszym singlem był utwór „Rainbow Children” – nowe podejście do klasyka Aswad.
Po letnich festiwalach Zion Train rozpoczyna jesienną trasę promującą album. Na 2012 przewidziana jest już kolejna trasa w USA, piąta wizyta w Japonii, trasa w Ameryce Południowej oraz wizyty w Dubaju i na Karaibach.
Na oddzielny rozdział zasługują związki Zion Train z Polską, którą odwiedzają praktycznie co roku począwszy od pamiętnej pierwszej wizyty w 1996 roku.
Na przestrzeni czasu występowali u nas w różnych składach i oprócz niezliczonej ilości koncertów klubowych, pojawili się na takich czołowych imprezach jak Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Reggae Dub Festiwal w Bielawie czy „Tam Gdzie Biją Źródła”. Dodatkowo Neil Perch współpracuje producencko z wieloma polskimi artystami –dokonał remixów dla Vavamuffin, Kapeli Ze Wsi Warszawa czy ostatnio Fireinthehole. Produkcje Zion Train były remixowane i masterowane przez warszawskie Studio As One Activatora Mario Dziurexa i Smoka. To wszystko składa się na ich wyjątkową i niezachwianą pozycję w Polsce.

Linki:

[www.wobblyweb.com]
[www.myspace.com]
[soundcloud.com]

video:

Zion Train 'Rainbow Children’ Volksfest 2011:

Zion Train 'Give Me Good Sensi’ Bournemouth 2010:
[youtu.be]
Zion Train live Ostroda Reggae Festival 2010:
[youtu.be]
[youtu.be]
Neil Perch, wywiad Glasgow 2010:
[youtu.be]
[youtu.be]

JOINT VENTURE SOUND SYSTEM

Joint Venture to pionierzy polskiej sceny sound system. Ich pierwsza taneczna impreza miała miejsce 23 lata temu w Zgorzelcu i była jedną z pierwszych tego typu w Polsce.
W międzyczasie pojawiły się w Polsce setki sound systemów. W nowej rzeczywistości Joint Venture wciąż pozostają wierni zasadom oryginalności i eklektyczności. JVSS prezentuje radykalne brzmienia muzyki reggae: electro dub, old school dub oraz nowoczesną, zahaczającą o elektronikę world music.
Ich sety w dużej mierze opierają się na utworach, które rzadko usłyszeć można w trakcie występów innych polskich sound systemów. Jest tu miejsce dla wersji specjalnych, niepublikowanych, specjalnie nagranych dla JVSS dubplate’ów czy efektów własnej twórczości remixerskiej Activatora i jego Studia As One.
Activator Mario Dziurex to jeden z bardziej doświadczonych polskich specjalistów od dźwięku. Od lat jest stałym akustykiem Kapela Ze Wsi Warszawa, pracował na koncertach i w studio z prawie wszystkimi wielkimi polskiej sceny reggae i nie tylko. W JVSS pełni funkcję dub mastera – wykorzystuje na żywo umiejętność posługiwania się efektami i dba o czyste i ekstremalne brzmienie całości sound systemu. Na wielu płytach można usłyszeć jego produkcje, wliczając w to między innymi remixy dla Adriana Sherwooda, Zion Train czy Dreadzone.
DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I to założyciel JVSS – selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj występujący na scenie w sutannie. Na co dzień prowadzi agencję koncertową i od lat zaprasza do Polski wielu znakomitych artystów z zagranicy. Od ponad czterech lat pracuje również w Programie 4 Polskiego Radia „Czwórka”, prowadząc cotygodniowy program z muzyką korzeni „Jak Maken Zasiał”. Współpracuje też z TVP Kultura i innymi mediami. Był producentem wykonawczym pierwszych polskich sesji nagraniowych na Jamajce – Rastasize oraz Star Guard Muffin. Od początku 2011 co miesiąc Joint Venture Sound System występują na żywo w Czwórce z VJ’em Majonezem, dogłębnie wykorzystując nową formułę radia na wizji.
Maken i Activator Mario Dziurex są współproducentami pionierskiego na naszym rynku cyklu kompilacji „Dub Out Of Poland” oraz kolekcji remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”.
Na przestrzeni lat JVSS zagrali setki imprez w całym kraju i zagranicą i przeżyli wiele ciekawych przygód.

Linki:

[www.myspace.com]

video:
Joint Venture Sound System Polskie Radio Program 4 „Czwórka”, 2011
[vimeo.com]
[vimeo.com]
„20 lat prucia głośników” – urodziny Joint Venture Sound System, Warszawa, CDQ, 2008

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted