Natural Unite #7 – Jonah Dan i Will Tee / Kraków / 02.03.2013

Krótko, zwięźle i na temat – 2-go marca dostarczamy Wam kolejną dawkę roots’n’culture w stylu sound systemowym, czyli to co wszyscy lubimy najbardziej. Muzyka prosto z serca, specjalnie dla Was, popłynie tym razem przede wszystkim od weterana sceny dub – Jonah Dana. Liczne wydawnictwa, kooperacje, masa wyprodukowanych riddimów oraz bogate doświadczenie na dubowych parkietach – tak najkrócej można scharakteryzować postać Francisa Jones’a – niezmordowanego wojownika muzyki reagge i dub.
Co najmniej dotrzymywać kroku będzie mu Will Tee, którego wyśmienitą selekcję mieliście już okazję poznać na edycji poprzedniej, w październiku roku minionego. Will nie ma już wątpliwości, że Kraków dub’em stoi, dlatego z wielką chęcią poczęstuje Was zawartością swojego bogatego case’a. Na mikrofonie wspomagać go będzie Robbie z ekipy Steppa Warriors.
Całe zamieszanie będzie miało miejsce w Forcie nr 7 na Bronowicach, a bilety zakupić będzie można na bramce, w dniu wydarzenia, w cenie 20-tu złotych.
Take your frenids and come along!

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/531036526916830/

Jonah Dan [Londyn, UK] – producent, instrumentalista, nawijacz, jednym słowem weteran na scenie reggae/dub. Silnie związany z ekipą Alpha&Omega, Shades Of Black, a przede wszystkim swoim niezwykle płodnym labelem Inner Sanctuary Records. Etatowy nawijacz na sesjach granych przez Disciples. Cóż więcej można napisać? Na pewno to, że od roku 1994 nie zwalnia tempa, zarówno na płaszczyźnie produkcyjnej, wydawniczej, jak i koncertowej. W Krakowie Jonah zagości po raz pierwszy i z pewnością, zadba o to aby jego występ na długo pozostał w Waszej pamięci.

– Dyskografia labelu Inner Sanctuary: http://www.discogs.com/label/Inner+Sanctuary
– Dyskografia Jonah Dan’a: http://www.discogs.com/artist/Jonah+Dan
– Set Jonah Dana z audycji Dublife [rok 2012]: http://www.talawa.fr/media/dublife-show-with-jonah-dan-K2jJ4
– Wywiad z Jonah Dan’em, wraz z wybraną muzyką: http://www.facebook.com/notes/natural-unite/gość-specjalny-natural-unite-7-jonah-dan-w-wywiadzie-dla-wwwculturereggaecouk/431986783544621
– Profil na MySpace’ie: http://www.myspace.com/jonahdan

Will Tee [Sheffield, UK] – jest pochodzącym z brytyjskiego Sheffield producentem muzyki reggae/dub. Swoją twórczość rozpoczął zainspirowany muzyką graną na imprezach roots, na które uczęszczał regularnie jako nastolatek. Szybko okazało się, że dysponuje sporym talentem do produkcji, dostarczając sound systemom licznych dubplates. Równocześnie z grupą przyjaciół ukierunkowanych na ten sam rodzaj grania, zbudowali własny sound system pod nazwą „Descendant Sound”. Nie minęło wiele czasu i obecnie Will Tee współpracuje z wieloma szanowanymi artystami z Jamajki i Wielkiej Brytanii jak choćby Cornell Campbell czy Christine Miller. Jego produkcje, które usłyszeć można już na sound systemach taki legend jak Iration Steppas, Channel One czy Jah Shaka, charakteryzuje rootsowa pulsacja połączona z głębokim brzmieniem basów, wprowadzająca mimowolnie każdego w taneczny nastrój.

– Profil Will’a na Soundcloud’zie: http://soundcloud.com/will-tee
– Profil na MySpace’ie: http://www.myspace.com/dubwisesurprise

Robbie Culture – promotor i organizator, producent, soundman i wokalista. Jest także częścią kolektywu Steppa Warriors. Odpowiedzialny za wrocławskie koncerty artystów takich jak Jah Observer Sound System, O.B.F. & Shanty D, Indica Dubs, Stamina Li (Kibir La Amlak) i innych. Obecny na scenie od niemal 8 lat.

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted