Dubblestandart ponownie w Polsce

Agencja MAKEN zaprasza wszystkich fanów nowoczesnych dubowych brzmień na koncert formacji DUBBLESTANDART z Wiednia, która powraca do Polski by wystąpić jako headliner wskrzeszonego festiwalu Winter Reggae w Gliwicach 16.03.2013.

Miejsce:
Gliwice, Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Klub Spirala, ul. Pszczyńska 85

supporty:

Ras Luta z zespołem, Jafia Namuel, Cała Góra Barwinków, Ziemia Kanaan, Rise Up!
Bilety: 29 zł
przedsprzedaż (kolekcjonerskie: Klub Spirala, Salon Czas Gliwice, Ticketpro cały kraj),
w dniu koncertu: 35 zł

http://www.facebook.com/Winterreggae
http://www.winterreggae.pl/

DUBBLESTANDART
(Austria)

Dubblestandart promo smallDroga Dubblestandart rozpoczęła się w Wiedniu, mieście Mozarta i Haydna, na początku lat 90-tych. Na gwiazdę prowadzącą ich na swej drodze wybrali muzykę dub. Dopracowali swoje umiejętności grania na żywo pracując jako backing band dla takich artystów reggae jak Lee Scratch Perry, Dillinger, Topcat, Lilian Allen i Ari Up. Ich koncerty są niczym sesje live, ze stylem muzyki odpowiadającym wibracjom publiczności, w interakcji w trakcie dubowania. Teraz współpracują z chórzystką Boba Marleya Marcią Griffiths oraz nagrywają dubowy album z Adrianem Sherwoodem.

To niesamowita fuzja wysokiej technologii, klasycznych syntezatorów i analogowych efektów, zmieszana z mocnymi dubowymi beatami, eksperymentująca z innymi stylami które wyłoniły się z reggae. Ekipa z Wiednia zdecydowała się rozwijać ścieżkę produkcji On-U Sound Adriana Sherwooda.
W 2002 roku wydali bardzo wysoko oceniany album Streets Of Dub nakładem niemieckiej wytwórni Select Cuts. Wydany w 2004 roku Heavy Heavy Monster Dub ukazał ich w kolaboracji z takimi ekipami jak Sly & Robbie, Dreadzone, Manasseh, Mad Professor, Keith Le Blanc, Seven Dub, Sounds From The Ground, Mikey Dread czy Carl Douglas. Rok 2006 to wydanie Are You Experienced wyjątkowego i energetycznego albumu koncepcyjnego z podziałem wokal kontra dub. Więcej scratchu, dźwięków, więcej piosenkowych wpływów to Dub to be good…Vibes z udziałem Ariup, Gudrun, Camel, Noa More oraz G-Rizo.
2007 zaznaczył się wydaniem już ich dziesiątego albumu Immigration Dub. To wycieczka do odległego świata sennego dub-rockadelic, dźwiękowego szaleństwa, czy parafrazując to wszystko: Jak konopie, Mozart, Radio FM4, rastamańscy partyzanci i Adrian Sherwood pomogli wiedeńskim pionierom dubowego hałasu stworzyć jedną z najbardziej niespokojnych płyt wczechczasów!
W 2009 roku ponownie nakładem Echo Beach z Niemiec wydali Return From Planet Dub – efekt kolaboracji z guru reggae Lee Scratch Perrym i legendarną punk / reggaeową wokalistką Ari Up z grupy The Slits.
Oprócz nowych wersji Blackboard Jungle czy I Chase the Devil usłyszycie tam Chrome Optimism Oxygene Dub utwór bazujący na motywie z  Oxygene Jean Michelle Jarrea, gdzie pojawia się również znany reżyser David Lynch.
Dubblestandart z Lee Scratch Perrym oraz nowojorską ekipą Subatomic Sound System występowali latem 2009 w USA, m. in. w nowojorskim Central Parku.
Wytwórnia Subatomic Sound wypuściła również dubstepowe remixy na 12 singlach. W 2010 wydali swój kolejny znakomity album Marijuana Dreams, a obecnie planują wydanie płyty Women in Dub gdzie zgodnie z tytułem zaśpiewają same panie. Wydawnictwo to promuje singiel z jedną z członkiń legendarnego trio wokalnego I-Threes Boba Marleya Marcią Griffiths Holding You Close, który doczekał się też sporej kolekcji remixów.
Załoga Dubblestandart po raz pierwszy pokazała w Polsce na co ich stać w trakcie Reggae Dub Festival w Bielawie w 2008 roku. Ponownie powtórzyli to na festiwalu Independent Dub Day we Wrocławiu rok później. Jako backing band samego Lee Scratch Perryego pojawili się również na One Love Sound Fest w 2010 roku.

Linki:

http://www.dubblestandart.com

http://www.myspace.com/dubblestandart

https://soundcloud.com/dubblestandart
Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted