Ostróda Reggae Festival 2013 – dubowy rozkład jazdy

969373_10151474224865882_1829456894_n

Wielkimi krokami zbliża się trzynasta już edycja Ostróda Reggae Festival. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 8-11 sierpnia i co bardzo ważne, wszystko będzie się działo w zupełnie nowym miejscu. Przeniesienie festiwalu do wiele większego i nieco inaczej usytuowanego kompleksu byłych koszar, umożliwiło rozszerzenie formuły festiwalu o nowe sceny i atrakcje oraz otworzyło perspektywę na przyszłość. Również dzięki temu tegoroczna edycja festiwalu w Ostródzie ma wiele do zaoferowania wszystkim dubowym maniakom.

Już w czwartek (7 sierpnia 2013) odbędzie się oficjalna soundsystemowa rozgrzewka przed festiwalem. Przedbiegi w wydaniu roots&culture zapewni ze swoim nagłośnieniem Roots Melody Soundsystem, a oprócz nich zagrają m.in, Roots Revival Soundsystem, Bass Invaders, Rise Up!, Maken oraz Dubseed. Impreza odbędzie się na przystani „U Ździcha” na ulicy Słowackiego w Ostródzie. Bardzo ważne jest także to, że impreza jest darmowa. Start godzina 20:00. https://www.facebook.com/events/547562708624619/

73538_10151757955453739_1729280092_n

Dubowych atrakcji nie zabraknie także na samym festiwalu. Na scenie głównej wystąpi wielu artystów związanych z muzyką dubową. Usłyszymy m.in. U Roy’a, Dub Pistols, Dona Carlosa, Gentleman’s Dub Club, czy Luciano. Na Red Stage nie zabranie także polskiego dubowego akcentu. Zadbają o to m.in. Zebra i Duberman.

Scena zielona eksploduje dubem ostatniego dnia festwialu. Na soundsystemowej sali zagrają Dubmatix, Radikal Guru & Cian Finn oraz lration Steppas!

Nie zabranie również Yellow Stage napędzanej przez ekipę RiseUp. Przez 3 festiwalowe dni na żółtej scenie wystąpi blisko 20 składów i selektorów prezentujących szerokie spektrum stylów skupionych wokół muzyki reggae i dub.

Nowością są 3 nowe sceny, które pojawią się w tym roku na terenie festiwalu. Jedną z nich jest RedBullTourBusStage na której na przeciw siebie staną dwa soundsystemy wielkiej mocy: Roots Revival i Pandadread. W ciągu dnia na scenie wystąpią m.in Maken, Love Sen-C Music, Roots Defender, a od 20 do białego rana stery przejmować będą gospodarze sceny prezentując bezkompromisową soundsystemową selekcję roots&culture.

 

Dubowe dźwięki zabrzmią także na Ras Bass&Mystic Dubs Station. Oprócz gospodarzy swoją selekcję zaprezentują tu m.in. Roots Melody, Jah Love Sound, KGS, Jah Wind, Eta Hox, Pass The Chalice i wielu innych.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na festiwalowej stronie pod adresem http://www.ostrodareggae.com

Do zobaczenia w Ostródzie!

 

 

Posted by King_DuBear