Ostróda Reggae Festival 2013 – dubowy rozkład jazdy

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

969373_10151474224865882_1829456894_n

Wielkimi krokami zbliża się trzynasta już edycja Ostróda Reggae Festival. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 8-11 sierpnia i co bardzo ważne, wszystko będzie się działo w zupełnie nowym miejscu. Przeniesienie festiwalu do wiele większego i nieco inaczej usytuowanego kompleksu byłych koszar, umożliwiło rozszerzenie formuły festiwalu o nowe sceny i atrakcje oraz otworzyło perspektywę na przyszłość. Również dzięki temu tegoroczna edycja festiwalu w Ostródzie ma wiele do zaoferowania wszystkim dubowym maniakom.

Już w czwartek (7 sierpnia 2013) odbędzie się oficjalna soundsystemowa rozgrzewka przed festiwalem. Przedbiegi w wydaniu roots&culture zapewni ze swoim nagłośnieniem Roots Melody Soundsystem, a oprócz nich zagrają m.in, Roots Revival Soundsystem, Bass Invaders, Rise Up!, Maken oraz Dubseed. Impreza odbędzie się na przystani “U Ździcha” na ulicy Słowackiego w Ostródzie. Bardzo ważne jest także to, że impreza jest darmowa. Start godzina 20:00. https://www.facebook.com/events/547562708624619/

73538_10151757955453739_1729280092_n

Dubowych atrakcji nie zabraknie także na samym festiwalu. Na scenie głównej wystąpi wielu artystów związanych z muzyką dubową. Usłyszymy m.in. U Roy’a, Dub Pistols, Dona Carlosa, Gentleman’s Dub Club, czy Luciano. Na Red Stage nie zabranie także polskiego dubowego akcentu. Zadbają o to m.in. Zebra i Duberman.

Scena zielona eksploduje dubem ostatniego dnia festwialu. Na soundsystemowej sali zagrają Dubmatix, Radikal Guru & Cian Finn oraz lration Steppas!

Nie zabranie również Yellow Stage napędzanej przez ekipę RiseUp. Przez 3 festiwalowe dni na żółtej scenie wystąpi blisko 20 składów i selektorów prezentujących szerokie spektrum stylów skupionych wokół muzyki reggae i dub.

Nowością są 3 nowe sceny, które pojawią się w tym roku na terenie festiwalu. Jedną z nich jest RedBullTourBusStage na której na przeciw siebie staną dwa soundsystemy wielkiej mocy: Roots Revival i Pandadread. W ciągu dnia na scenie wystąpią m.in Maken, Love Sen-C Music, Roots Defender, a od 20 do białego rana stery przejmować będą gospodarze sceny prezentując bezkompromisową soundsystemową selekcję roots&culture.

 

Dubowe dźwięki zabrzmią także na Ras Bass&Mystic Dubs Station. Oprócz gospodarzy swoją selekcję zaprezentują tu m.in. Roots Melody, Jah Love Sound, KGS, Jah Wind, Eta Hox, Pass The Chalice i wielu innych.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na festiwalowej stronie pod adresem http://www.ostrodareggae.com

Do zobaczenia w Ostródzie!

 

 

Posted by King_DuBear