Brain Damage meets Vibronics – „Empire Soldiers” już wkrótce!

noname

Długo oczekiwany album „Empire Soldiers” dwóch wielkich artystów współczesnej sceny dub – Vibronics i Brain Damage – już wkrótce będzie dostępny w sklepach.

Muzycznie jest to wielkie spotkanie dwóch muzycznych geniuszy dubu ciężkiego kalibru, spotkanie brytyjskiej szkoły z francuską. Oprócz wspaniałych dźwięków, mikstury charakterystycznych stylów, dostajemy także bogatą, bardzo odważną i ciekawą warstwę liryczną, w której Madu Messenger, Parvez, Sir Jean i Mohammed El Amraoui opowiadają nam o I Wojnie Światowej w kontekście doświadczeń żołnierzy – przewija się w nich tematyka śmierci, cierpienia, ale i przyjaźni i tęsknoty za domem.

artworks-000056251182-q67rbz-t500x500Pierwsza część płyty – nazwana The Album – zmiksowana jest przez Brain Damage, natomiast druga – The Dubplates – przez Vibronics. Płyta dostępna będzie w październiku (CD/LP), cieszy niezmiernie fakt, że wydane zostaną też 3 płyty 10” z miksami typowo pod sound systemy! A jeszcze bardziej cieszy fakt, że zapowiadany jest cykl koncertów promocyjnych, który zacznie się w tym roku – oby Polska znalazła się na liście!

Podsumowując – zapowiada się chyba jedno z najciekawszych wydawnictw dubowych tego roku (i nie tylko). Polecamy!

 

 

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted