Dub Temple #49 – Mighty Souljahs, Violinbwoy, Dub Therapist, Rootzkilla – 28.09.2013 / Kraków

web posterDUB TEMPLE # 49

 

28.09.2013, Kraków, Kawiarnia Naukowa ul. Dajwór 16 (Kazimierz)

Start: 21.00

Wstęp: 10

 

MIGHTY SOULJAHS (CZ)

VIOLINBWOY (PL)

ROOTZKILLA

DUB THERAPIST

DUBSEED SOUND SYSTEM

 

28.09 Kraków zatrzesię się ponownie od basu. W miejsce niedoszłego bookingu Slimmah Sound zaprosiliśmy osadzoną w czeskim mieście Hradec Kralove ekipę Mighty Souljahs oraz podbijającego ostatnimi czasy Europę wybitnego polskiego producenta ciężkiego i klimatycznego dub’u Violinbwoy’a. Czesi zaprezentuja dwugodzinnego strictly dubwise seta oraz jeśli tylko im pozwolicie zamkną sesje solidnymi basowymi jungami!! Violinbwoy natomiast w środku nocy przejmie kontrole nad kilkunastoma kilowatami mocy Dubseed Sound System odkrywając swoje najnowsze, świeżutko „wypieczone” numery i dubplates od czołowych europejskich producentów, zabierając Was tym samym w najcięższą dubową podróż z możliwych. Do zobaczenia pod sound systemem!

 

VIOLINBWOY / Wrocław

Wykształcony muzycznie multiinstrumentalista oraz producent inspirujący się brytyjską sceną dub. Muzyczną edukację zaczął w wieku 7 lat od gry na gitarze. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia we Wrocławiu w klasie skrzypiec, naukę gry na skrzypcach kontynuował pod okiem wybitnej profesor Cecylii Kędzi, uczęszczał też na zajęcia w klasie wiolonczeli. Do muzyki wrócił w momencie podjęcia studiów na angielskim Uniwersytecie w Derby na kierunku technologii i produkcji muzyki. Drugą uczelnią, na którą trafił podczas pobytu w Wielkiej Brytanii był londyński cykl sesji sound systemowych University of Dub. Tam właśnie poznał muzykę dub w jej najbardziej bezkompromisowej formie. Pierwsze jego produkcje dedykowane sound systemowemu graniu powstały w 2007 roku. Dzięki częstym wyjazdom na dubowe sesje do Bristolu, Birmingham i Londynu poznał wielu soundmanów, w śród których znalazł się syn niekwestionowanego króla sound systemów Jah Shaki – Young Warrior, który jako pierwszy zaprezentował szerszej publiczności ekskluzywne produkcje od Violinbwoya. Wśród sound systemów regularnie grających jego dubplate’y znajdują się między innymi: Jah Shaka, Blackboard Jungle, Young Warrior, oraz wiele innych z całego świata. Muzykę Violinbwoya można także usłyszeć w audycjach radiowych, jak: Mystic Sound w Nowym Jorku, Zona Reggae w Portugalii, United Nations of Dub oraz Dublife w Wielkiej Brytanii, Kumina Beat we Włoszech, Positive Vibration we Francji. We wrześniu 2012 roku wydał własnym sumptem EP „Los Alamos”, na której wokalnie udzielił się Dan I, w kwietniu 2013 roku ukazała się jego pierwsza płyta winylowa z remiksem klasycznego utworu Joy White – „Dread Out Deh”. 23 września Moonshine Recordings wyda 12″ winylowy singiel Radikala Guru pt. Warning! na którym znajdzie się również wersja zremixowana przez Violinbwoy. 

https://www.facebook.com/violinbwoy
https://soundcloud.com/violinbwoy

 

muza:

http://www.youtube.com/watch?v=o2RNv1-eDq0

https://soundcloud.com/moonshine-recordings/ms013-radikal-guru-ft-echo

http://www.youtube.com/user/violinbwoy
http://www.youtube.com/watch?v=Wrh9FwGUo9c

 

MIGHTY SOULJAHS / Czechy

To pochodzący z czeskiego miasta Hradec Kralove czteroosobowy kolektyw i sound system wagi ciężkiej specjalizujący się we wszelkich odmianach muzyki reggae o szczególnym zamiłowaniu do dubu i jungle. Co tu więcej pisać. Sound systemowi zboczeńcy, muzyczni pasjonaci, promotorzy i w pełni oddani swojej pasji wariaci 😉 W Krakowie zagraja zarówno solidnego dubowego dwugodzinnego seta jak i porannego junglowego showcase’a. Sprawdźcie koniecznie!

https://www.facebook.com/MightySouljahs?fref=ts

 

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted