Radikal Guru „Subconscious” release party // 06.12.2013 // Kraków

RG foraa06.12.2012 szykujemy wybuchową muzyczną mieszanke!  Z jednej strony świętujemy wydanie pełnowymiarowego albumu „subconscious” Radikal’a Guru, którego set wokalnie uświetni Echo Ranks, z drugiej natomiast Kraków odwiedzi amerykańska ikona muzyki reggae dubstep Roommate!  Nie zabraknie też solidnego lokalnego supportu. Szykujcie się na totalny „maszap” gatunków na granicy dub/reggae i dubstep. Wszystko w podziemiach Kawiarni Naukowej napędzane przez Dubseed SS.

 

06.12.2013 Kraków, Kawiarnia Naukowa ul. Dajwór 16

Start: 21.00

Wstęp: 25pln

 

RADIKAL GURU feat. ECHO RANKS (UK)

ROOMMATE (USA)

MACK  (Trójmiasto)

JASZOL (Wawa)

JAH BASS

DUB THERAPIST

DUBSEED SOUND SYSTEM

 

RADIKAL GURU – Urodzony w Polsce Mateusz Miller na światowej scenie znany jest jako jeden z pionierów fascynującego i unikatowego łączenia muzyki Dub, Reggae oraz Dubstep, którą przez ostatnie lata tworzył pod pseudonimem Radikal Guru. Jego kariera na dobre rozpoczęła się w 2008 roku kiedy to zdobył szerokie grono słuchaczy dzięki wydanej w Wielkiej Brytanii serii singli na płytach winylowych, które przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów sklepów z muzyką niezależną. Jego produkcje zaczęły pojawiać się w audycjach radiowych stacji takich jak BBC Radio One, BBC Asian Network, Sub Fm, Rinse FM oraz wielu innych. Kolejne lata to setki występów na festiwalach i w klubach w całej Europie, wydanie świetnie odebranego albumu „The Rootstepa” oraz kilku singli. Jesienią tego roku ukaże się drugi solowy album Radikal Guru zatytułowany „Subconscious”, będący hołdem w kierunku niskich częstotliwości oraz kolejnym krokiem artysty w stronę muzyki dub.
http://www.facebook.com/RadikalGuruOfficial
http://www.radikalguru.com/

‘Warning’ ft Echo Ranks (Klip wideo do singla promującego nadchodzący album ‘Subconscious’)
http://www.youtube.com/watch?v=7QY43A-ssE0

 

ECHO RANKS (UK) to wokalista pochodzący z Leicester w Wielkiej Brytanii, który uważany jest za jeden z oryginalniejszych głosów współczesnego dub / reggae. Przez lata rozwijał swoje umiejętności jako MC czołowych Sound Systemów z Leicester oraz wokalista i gwiazda The Dub Factory. W studiu współpracował z takimi producentami jak Vibronics, Dub Providers czy Dub Terror, co zaowocowało długą listą singli winylowych wydanych dla takich labeli jak Scoops, Universal Egg oraz Reality Shock.

http://www.myspace.com/echoranks

 

ROOMMATE / San Francisco, USA

Mieszkający w San Francisco artysta o pseudonimie Roommate ( Justin McCauley) to nieszablonowa osobowość która poprzez niezłomną i konsekwentną działalność na polu produkcji oraz umiejętności dj’skich dotarła na szczyty ogólnoświatowego środowiska szerokopojetej muzyki basowej. Jego kariera trwa ponad dekade i ciągle ewoluuje a jej fundamentem jest niezliczona ilość oryginalnych produkcji i nieprzeciętne umiejętności dj’skie co ugruntowało jego pozycję w skali międzynarodowej.

 

Muzyczna przygodę rozpoczynał od lekcji gry na gitarze w wieku lat 11 by następnie rozwinąć swój kunszt z powodzeniem integrując dźwięki organiczne i elektroniczne.

Wydając w 2003 roku swój pierwszy solowy album (Dubfunk vol1) szybko zyskał rozpoznawalność w środowisku amerykańskiej kultury alternatywnej. Kiedy dubstep wyrwał się ze swojej kolebki i dotarł za ocean Roommate natychmiast zafascynował się nowym gatunkiem i rozpoczął jego produkcje. Łącząc siły ze swoim mieszkającym w Los Angeles przyjacielem No Hing stworzyli razem część historii muzyki dubstep powołując wspólnie do życia projekt Babylon System. Roommate / Babylon System przyczynili się do wielu kluczowych amerykańskich tzw elary dubstep wydawnictw min. „50 Blocks Away”,” Examination of TIme”, and „Loaded” wymieniając tylko niektóre. Po wydaniu masy wybitnych numerów Roommate niezwykle szybko zdobył światową sławę co zaowocowało wieloma ogólnoświatowymi trasami gdzie przez lata czarował pasją i energią podczas każdego swojego występu.

 

Kolejnym olbrzymim krokiem w przód dla Roommate’a było podjęcie współpracy z Labelem Hollow Point Recordings. Poprzez ciągłe wydawnictwa i świetną sprzedaż swoich singli ciągle umacniał swoja marke na międzynarodowej scenie. Roomate wykorzystuje ten label aby przełamac wszelkie granice dźwięku i ekspresji muzycznych gustów. Poprzez Hollow Point Roommate rozwija się i tworzy dwa nowe muzyczne matryce. King Dubbist oraz Avocaudio są jego najnowszymi ucieleśnieniami zorientowanymi na przyszłość. Skupiając się na potężnej wibracji labele te manewrują na granicach dubstepu, reggae i trip-hopu łącząc i zawierając w sobie wszechstronność producenta oraz jego miłość do muzycznej świeżości.

 

Rommate obecnie podróżuje po świecie rozprzestrzeniając swój klasyczny styl gdziekolwiek się nie pojawi, międzyczasem skupiając się  na wydaniu dwóch pełnych albumów dubstep/reggae i trip-hop w najbliższej przyszłości. Jego sety niegy nie rozczarowują i zawsze pokazują niezwykłą energię i umiejętności techniczne artysty. Sprawdźcie również jego pozostałe projekty: Babylon System ( z No Thing), OSC ( z Antiserum ) oraz Krttyr (z E Pill ).

www.kingdubbist.com

www.avocaudio.com

Soundcloud.com/roommatedubs

Soundcloud.com/roommate-babylon-system

 

MACK – Dj i promotor, od blisko dekady działa na scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył pierwszy poważny polski label wydający dubstep – Moonshine Recordings, rok później kolejny skupiający się na głębokich brzmieniach – New Moon Recordings. Jest winylowym maniakiem z ciężką torbą pełną świeżych produkcji. Jego sety djskie to mieszanka ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień.

http://www.facebook.com/Moonshine.Rec

http://www.mash-up.pl

 

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted