Radikal Guru „Subconscious” tour // 07.12.2013 // Warszawa

subconscious-posterMoonshine Recordings i Mystic Dubs zapraszają na wyjątkowe wydarzenie jakim jest premiera drugiego solowego albumu Radikal Guru „Subconscious”oraz pierwsza wizyta w Polsce amerykańskiej ikony muzyki reggae/dubstep Roommate’a, znanego również z projektów Babylon System czy OSC.

Zagrają: RADIKAL GURU

ECHO RANKS (UK)

ROOMMATE (USA)

ROOTS REVIVAL SOUNDSYSTEM

MACK

SYNTOPA

KGS

Nagłośnienie: Roots Revival Heavyweight Sound System

Miejsce: Czarny Rynek (1500m2) ul. Solec 18

Data: 7.12.2013

Start: 22:00

Bilety: 20zł do 23:00 / 25 zł po 23:00

 

RADIKAL GURU – Urodzony w Polsce Mateusz Miller na światowej scenie znany jest jako jeden z pionierów fascynującego i unikatowego łączenia muzyki Dub, Reggae oraz Dubstep, którą przez ostatnie lata tworzył pod pseudonimem Radikal Guru. Jego kariera na dobre rozpoczęła się w 2008 roku kiedy to zdobył szerokie grono słuchaczy dzięki wydanej w Wielkiej Brytanii serii singli na płytach winylowych, które przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów sklepów z muzyką niezależną. Jego produkcje zaczęły pojawiać się w audycjach radiowych stacji takich jak BBC Radio One, BBC Asian Network, Sub Fm, Rinse FM oraz wielu innych. Kolejne lata to setki występów na festiwalach i w klubach w całej Europie, wydanie świetnie odebranego albumu „The Rootstepa” oraz kilku singli. Jesienią tego roku ukaże się drugi solowy album Radikal Guru zatytułowany „Subconscious”, będący hołdem w kierunku niskich częstotliwości oraz kolejnym krokiem artysty w stronę muzyki dub.

http://www.facebook.com/RadikalGuruOfficial

http://www.radikalguru.com/

‘Warning’ ft Echo Ranks (Klip wideo do singla promującego nadchodzący album‘Subconscious’) http://www.youtube.com/watch?v=7QY43A-ssE0

 

ECHO RANKS (UK) to wokalista pochodzący z Leicester w Wielkiej Brytanii, który uważany jest za jeden z oryginalniejszych głosów współczesnego dub / reggae. Przez lata rozwijał swoje umiejętności jako MC czołowych Sound Systemów z Leicester oraz wokalista i gwiazda The Dub Factory. W studiu współpracował z takimi producentami jak Vibronics, Dub Providers czy Dub Terror, co zaowocowało długą listą singli winylowych wydanych dla takich labeli jak Scoops, Universal Egg oraz Reality Shock.

http://www.myspace.com/echoranks

 

ROOMMATE (USA) – Mieszkający w San Francisco artysta o pseudonimie Roommate (Justin McCauley) to nieszablonowa osobowość która poprzez niezłomną i konsekwentną działalność na polu produkcji oraz umiejętności dj’skich dotarła na szczyty ogólnoświatowego środowiska szeroko pojętej muzyki basowej. Jego kariera trwa ponad dekadę i ciągle ewoluuje a jej fundamentem jest niezliczona ilość oryginalnych produkcji i nieprzeciętne umiejętności dj’skie co ugruntowało jego pozycję w skali międzynarodowej. Muzyczna przygodę rozpoczynał od lekcji gry na gitarze w wieku lat 11 by następnie rozwinąć swój kunszt z powodzeniem integrując dźwięki organiczne i elektroniczne.Wydając w 2003 roku swój pierwszy solowy album (Dubfunk vol1) szybko zyskał rozpoznawalność w środowisku amerykańskiej kultury alternatywnej. Kiedy dubstep wyrwał się ze swojej kolebki i dotarł za ocean Roommate natychmiast zafascynował się nowym gatunkiem i rozpoczął jego produkcje. Łącząc siły ze swoim mieszkającym w Los Angeles przyjacielem No Hing stworzyli razem część historii muzyki dubstep powołując wspólnie do życia projekt Babylon System. Roommate / Babylon System przyczynili się do wielu kluczowych amerykańskich tzw elary dubstep wydawnictw min. „50 Blocks Away”,” Examination of TIme”, and „Loaded” wymieniając tylko niektóre. Po wydaniu masy wybitnych numerów Roommate niezwykle szybko zdobył światową sławę co zaowocowało wieloma ogólnoświatowymi trasami gdzie przez lata czarował pasją i energią podczas każdego swojego występu.Kolejnym olbrzymim krokiem w przód dla Roommate’a było podjęcie współpracy z Labelem Hollow Point Recordings. Poprzez ciągłe wydawnictwa i świetną sprzedaż swoich singli umacniał swoją marke na międzynarodowej scenie. Roomate wykorzystuje ten label aby przełamac wszelkie granice dźwięku i ekspresji muzycznych gustów. Poprzez Hollow Point Roommate rozwija się i tworzy dwa nowe muzyczne matryce. King Dubbist oraz Avocaudio są jego najnowszymi ucieleśnieniami zorientowanymi na przyszłość. Skupiając się na potężnej wibracji labele te manewrują na granicach dubstepu, reggae i trip-hopu łącząc i zawierając w sobie wszechstronność producenta oraz jego miłość do muzycznej świeżości. Rommate obecnie podróżuje po świecie rozprzestrzeniając swój klasyczny styl gdziekolwiek się nie pojawi, międzyczasem skupiając się na wydaniu dwóch pełnych albumów dubstep/reggae i trip-hop w najbliższej przyszłości. Jego sety nigdy nie rozczarowują i zawsze pokazują niezwykłą energię i umiejętności techniczne artysty. Sprawdźcie również jego pozostałe projekty: Babylon System ( z No Thing), OSC ( z Antiserum ) oraz Krttyr (z E Pill ).

http://www.kingdubbist.com

http://www.avocaudio.com

http://soundcloud.com/roommatedubs

http://Soundcloud.com/roommate-babylon-system

 

ROOTS REVIVAL SOUNDSYSTEM to projekt, którego głównym celem jest promocja kultury soundsystemowej w Polsce i na całym świecie. Jego początki sięgają roku 2006 kiedy to po okresie występowania w innych kolektywach Rootskontrolla i Jaszol postanowili połączyć siły dając początek projektowi pod nazwą Roots Revival Soundsystem. Wkrótce potem zbudowali prawdopodobnie pierwszy w kraju system dźwiękowy na wzór nagłośnień znanych jamajskich potańcówek i parkietów dubowych sesji w UK. Jakiś czas później okazało się, że potrzeba czegoś więcej. Takim sposobem przy pomocy Matta Abyssiniana, Roots Revival Soundsystem rozrósł się do ośmiu 18” basowych głośników. Nie był to koniec zmian. Projekt rozwija się z dnia na dzień, tak by w miarę możliwości prezentować muzykę roots & culture w jak najlepszych do tego warunkach.

Roots Revival to nie tylko samo nagłośnienie. To przede wszystkim sporo grupa ludzi pracująca nad szerokim spektrum zadań w imię pasji jaką dla nich wszystkim jest muzyka roots/dub. Organizacja impez, sesji soundsystemowych, koncertów reggae i dub, plany związane z własnym wydawnictwem, a także produkcja muzyki przeznaczonej stricte do prezentowania na wielkim nagłośnieniu – wszystko to mieści się w ramach działalności Roots Revival Soundsystem. Dzięki nim polska publiczność mogła usłyszeć między innymi takich artystów jak The Disciples, Manasseh, Jah Free, Slimmah Sound, Mungo’s Hi Fi, Kenny Knots, Dixie Peach, Earl 16, Dubateers, Bush Chemists, Nick Manasseh czy Ramon Judah. Nigdy się nie zatrzymują, wciąż się rozwijają, pod znakiem roots&culture nieustają w promowaniu soundsystemowego grania i muzyki roots/dub w Polsce.

www.rootsrevival.org

http://soundcloud.com/rootsrevivalsound

 

MACK – Dj i promotor, od blisko dekady działa na scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył pierwszy poważny polski label wydający dubstep – Moonshine Recordings, rok później kolejny skupiający się na głębokich brzmieniach – New Moon Recordings. Jest winylowym maniakiem z ciężką torbą pełną świeżych produkcji. Jego sety djskie to mieszanka ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień.

http://www.facebook.com/Moonshine.Rec

http://www.mash-up.pl/

 

KGS Pod tym trzyliterowym skrótem ukrywa się głęboko basowe alter ego Klona Gibbsona Splifftona, DJ-a i selektora znanego dotychczas przede wszystkim z występów w ramach warszawskiego soundsystemu reggae/dancehall Soundz of Freedom. W ramach kolektywu Mystic Dubs, KGS udziela się przede wszystkim jako producent oraz DJ, dając upust swojej fascynacji muzyką dub, dubstep i reggaestep, oraz cyfrowym brzmieniem reggae wywodzącym się z połowy lat 80-tych poprzedniego stulecia. Wierny wyznawca King Tubby’ego – nie wyobraża sobie życia bez charakterystycznego, ciepłego dźwięku analogowego, taśmowego echa.

http://soundcloud.com/kgsdubsteppa

http://kgsdubsteppa.bandcamp.com/

 

SYNTOPA To selektor, dj, promotor soundsystemowej kultury i reprezentant jej elektronicznej odmiany – dubstep i jungle. Obiera za cel granie strictly reggae dubstepu i ragga jungli z silnym natężeniem Jah, aby szerzyć idee rasta na coraz większe grono odbiorców i docierać do każdego, zarażając ich pozytywem, negatywem, rebelią i pokojem! Zapalony słuchacz najlepszej selekcji i kolekcjoner płyt winylowych z najróżniejszych gatunków. Reprezent! Przede wszystkim duuużo basssu!

http://mysticdubs.org/syntopa/

http://soundcloud.com/syntopa_mistic

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted