Dub Mass #14 // 14.12.2013 // Gdynia

dubmassXIV-plakat-webDUB MASS to flagowa impreza trójmiejskiego kolektywu Pandadread Sound System. Wyznawcy surowych, transowych brzmień muzyki dub, których korzenie nierozerwalnie związane są z Jamajką, z pewnością nie będą zawiedzeni. Dla reszty to okazja do wzięcia udziału w nietypowym zjawisku, gdzie przez całą noc potężny bas trzęsie fundamentami, a rytm skutecznie zastępuje wszelkie używki. Organizatorzy cyklu odwołując się do etosu D.I.Y., szukają rozwiązań pozasystemowych, które pozwolą nie tylko na zachowanie niezależności twórczości i jej przekazu, ale także na umożliwienie uczestnictwa w niej wszystkim, niezależnie od możliwości fizycznych czy ekonomicznych. Próby wymykania się konsumpcyjnym gettom współczesnej kultury klubowej zaprowadziły ich tym razem do opuszczonego Zespołu Pałacowo-Parkowego w Gdyni Kolibkach. Dzięki przychylności zarządzającego obiektem kolektywu tuBaza, na potrzeby najbliższego Dub Mass zaadoptowane zostanie klimatyczne wnętrze zabytkowej wozowni.

TARPAN (Equus gmelini) – gatunek doszczętnie wytępionego dzikiego konia, który zamieszkiwał obszary leśne Europy. Koń był mały, umaszczony myszato, z ciemną, wyraźną pręgą wzdłuż kręgosłupa, krótką i stojącą grzywą oraz pręgowanymi nogami. Ostatnie tarpany wymarły na stepach Ukrainy na początku lat 80. XIX wieku. Na terenie Polski w okolicach Puszczy Białowieskiej tarpany przetrwały do 1786 roku, kiedy to zostały odłowione i umieszczone w zwierzyńcu hrabiów Zamoyskich koło Biłgoraja. Na początku XIX wieku tarpany Zamoyskich zostały rozdane okolicznym chłopom, gdzie krzyżowano je z lokalnymi końmi. W latach 30 XX wieku z krzyżówek tych wyodrębniono nową rasę hodowlaną nazwaną konikiem polskim. Jedyne znane zdjęcie żywego tarpana, wykonane w końcu XIX wieku w moskiewskim zoo.
—————————————————————————————————————————————————

Dub Mass #14
Data: 14.12.2013, sobota
Miejsce: Wozownia na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Gdyni Kolibkach, ul. Zwycięstwa 291 (vis-avis
CH Klif, skm Gdynia Orłowo)
Start: 21:00, koniec: ~6:00
Wsparcie: 15 zł
Zagrają:
– Pandadread Sound System
– Psychokot
– I-Voi
– Ledu
… oraz goście
O wzmocnienie sił w tańcu, ciepłym i bezkrwawym posiłkiem zadba Vege Family z Gdańska:
http://www.facebook.com/diyvegefamily
Wydarzenie na FB: http://www.facebook.com/events/462466317205780/
Serdecznie zapraszamy wszystkich o otwartych głowach i sercach!
—————————————————————————————————————————————————
Więcej informacji:
promo-pandadreadPANDADREAD SOUND SYSTEM to półtoratonowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu: bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne nagłośnienie, które pozwoliło im nie tylko na organizacyjną niezależność, ale przede wszystkim na realizację własnej koncepcji prezentowania muzyki. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia. Podczas cyklu Dub Club Trójmiasto zadbają także o niezbędną ilość osiemnastocalowych głośników niskotonowych pogłębiający odbiór prezentowanej na nich muzyki.
http://pandadread.reggaenet.pl/

promo-psychokotPSYCHOKOT SOUND – trójmiejski selectorsko-djski kolektyw powstały w 2008 roku. Jego rdzeniem i mózgiem są Parch i Wojtek. Ich sety to mieszanka bardzo różnych muzycznych doznań opierających się na rootsowej pulsacji rodem z Jamajki. Energiczny styl Psychokotów wykracza poza klasyczne rub’a’dubowe, medytacyjne sesje, łącząc w sobie klasyczne jamajskie brzmienia, brytyjskie skoczne stepersy, unikatowy styl francuskiej sceny dub, roots dubstepowe wariacje, oraz wszystko to, co wpadło w ich kocie łapy i uznali za warte zagrania. Od pewnego czasu Psychokot Sound zajmuje się także animowaniem trójmiejskiej sceny spod szyldu reggae-dub, organizując imprezy i wydarzenia mające na celu propagowanie kultury sound systemowej. Ich najnowszym „dzieckiem” jest organizowana w „stoczniowym” klubie Buffet w Gdańsku cykliczna impreza o nazwie „Dub Your Stress Out”.
http://facebook.com/psychokotsound

promo-ivoiI-VOI (CSC, Jahpan, Regulacja, C.O.) – pochodzący z Kaszub niepokorny selektor Cannabis Social Club, wokalista digital dubowego projektu Jahpan Sound Selectors, bębniarz formacji Regulacja i perkusista punkowego C.O. Na trójmiejskiej scenie reggae od ponad 7 lat.

 

 

 

 

promo-leduLEDU – młody selektor i MC (deejay) pochodzący z Kaszub, a związany z trójmiejską sceną sound sytemową. Jego selekcja to szeroka gama muzyki reggae – od kołyszących ballad po medytacyjne steppersy. Na mikrofonie prezentuje sound systemowy chanting.
—————————————————————————————————————————————————
Współpraca i patronaty:
http://www.facebook.com/halotubaza
http://www.trojmiasto.pl
http://www.toksyna.fm
http://www.reggaenet.pl
http://www.dubmassive.org
http://www.riddim.pl
http://www.facebook.com/diyvegefamily
http://www.lokaah.pl

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted