Dub Your Stress Out #5 // 28.02.2014 // Gdańsk

dysoMinął już prawie rok od ostatniego Dub Your Stress Out w post stoczniowych pomieszczeniach klubu Buffet. Z wielu powodów dopiero teraz udaje nam się zorganizować kolejną 5 edycję tej imprezy. Powraca ona jednak ze zdwojoną siłą, by zająć 2 piętra wspomnianego wyżej klubu. Tak jak na poprzednich edycjach na górnej scenie nie zabraknie wszelkiej maści dubowych brzmień  zaprezentowanych przez gości zaproszonych specjalnie na tę okazję. Psychokot Sound wraz z Dub Radix’em z wielką przyjemnością informują, że o basowy masaż tego wieczoru i nocy zadbają reprezentanci południa polski Mystical BattaLion wprost z Krakowa i jego okolic oraz zaprzyjaźniony stołeczny skład Jah Love, lokalnie wspierać ich będą Dub Radix + Psychokot, a na mikrofonach zagoszczą King Scoobie, Ledu oraz Jah-kub Ru.

Dolna scena, która mieścić się będzie w tak zwanej palarni,  zostanie owładnięta przez bardziej elektroniczne i techniczne brzmienia spod znaku dnb i IDM. O jej ostateczny kształt zadbał gdański dj i producent Material…

 

Na dole będzie na pewno ambitnie, eksperymentalnie i dojrzale. Usłyszymy głównie breakbeatowe dźwięki wokół dnb i IDM. Czterech artystów zaprezentuje na dole eksperymentalne sety z użyciem efektorów. Gwarantujemy satysfakcję nawet najbardziej wymagającym słuchaczom.

 

Możecie być pewni że tej nocy będzie można uciec od zgiełku i stresu codziennej egzystencji na przynajmniej kilku płaszczyznach. Zadbają o to dwie, specjalnie na tę okazję, wyselekcjonowane sceny wypełnione muzyką niespotykaną na typowych dyskotekach. Zebrani ludzie i płynąca przez całą noc muzyka, z pewnością stworzą klimat pozwalający odciąć się od codzienności i wyścigu szczurów…  Poza tym, świetnie zaopatrzony bar zadba o tych, którzy do zabawy potrzebują też czegoś więcej niż tylko dobrej muzyki i grupy wyjątkowych ludzi…

 

28.02.2014

Dub Your Stress Out numer pięć

 

Klub Buffet

Godzina: 22:00

Wjazd: 10 pln

 

Scena Górna:

Mystical BattaLion (Chrzanów/Kraków)

Jah Love (Mystic Dubs/ Warszawa)

Dub Radix + Psychokot Sound

 

Scena Dolna:

SOYALEE (PSH/ Be Psychedlic)
Sourone (Zenon Records, Glitchy, Tonic Records)
Jaqp (ja Jebie Rec.)
Material (Urban Poetry/ Tech:Noir)

 

Mikrofony:

King Scoobie

Ledu

Jah-kub Ru

 

Scena Górna:

 

MYSTICAL BATTALION (CHRZANÓW/KRAKÓW)

Jesteśmy oddziałem wojowników szerzących pozytywny i świadomy przekaz kulturowo-światopoglądowy, uzbrojonych w mobilny sound system o mocy ok 4 kW wspierany tworzonymi przez nas efektami dźwiękowymi jak np. dub syreny czy własna wersja efektu Coron. Za amunicję służy nam selekcja bogata w głębokie DUB-wibracje, własne produkcje muzyczne oraz błogosławieństwo JAHJAH RastafarI!

https://www.facebook.com/pages/Mystical-BattaLion/438930489479614?ref=hl

https://soundcloud.com/symeonarizal

 

 

JAH LOVE (WARSZAWA)

Jah Love to dwóch warszawskich selektorów kochających trzeszczenie winylowych płyt i pulsujący bas. Poprzez ciężkie dubowe brzmienia niosą świadomy przekaz. Idea założenia soundsystemu zrodziła się w2009r w Lublinie. Na początku Jah Love zajął się organizacją cyklicznych imprez w Niezależnym Centrum Kultury. Imprezy te wpisały się w warszawską scenę muzyki reggae nie tylko przez swoje walory muzyczne ale też przez specyficzny klimat panujący na squacie. Po dwóch latach i wielu
różnych imprezach został zbudowany soundsystem. Jah Love w czerwcu 2011 roku założył wraz z Syntopą kolektyw Mystic Dubs, w ramach którego współorganizował wiele imprez między innymi Warsaw Underground Festiwal czy Dub Club Warsaw. Ponadto grał z takimi wykonawcami jak Pandadread Soundsystem, Bush Chemists, King General, Jah Seal, Radikal Guru, Mystic Mc, MessenJAH Youth czy Jah Free! 

https://www.facebook.com/JahLoveSoundsystem
http://mysticdubs.org/2011/09/26/jah-love/

 

DUB RADIX (GET DUB REC.)

To alter ego producenta i promotor pochodzącego z Częstochowy Radosława Kobusa, absolwenta gdańskiej ASP, współtwórcy i rezydenta Koloni Artystów w Stoczni Gdańskiej. Tworzy muzykę inspirując się roots reggae, dubem, industrialem, elektroniką. Uczestniczył w wielu wydarzeniach kulturalnych oraz festiwalach, miedzy innymi Berlin dub festiwal. Cyklicznie od 5 lat można go usłyszeć na Ostródzkim molo w trakcie Ostróda reggae festiwalu, jest także organizatorem obozu muzycznego Dub Sound Camp, którego celem jest między innymi edukacja w zakresie produkcji i realizacji dźwięku Prowadzi netlabele Get Dub Records ,Trinity Records ,Calm Rec.

soundcloud.com/get-dub-records

http://getdub.dubstore.eu/

 

PSYCHOKOT SOUND:

to trójmiejski selectorsko-djski kolektyw powstały w 2008 roku. Ich sety to najczęściej mieszanka bardzo różnych muzycznych doznań opierających się na rootsowej pulsacji rodem z Jamajki. Ich energiczny styl wykracza poza klasyczne rub’a’dubowe, medytacyjne sesje, łącząc w sobie klasyczne jamajskie brzmienia, brytyjskie skoczne stepersy, unikatowy styl francuskiej sceny dub, roots dubstepowe wariacje, oraz wszystko to, co wpadło w ich kocie łapy i uznali za warte zagrania.
Od pewnego czasu Psychokot Sound zajmuje się także animowaniem trójmiejskiej sceny spod szyldu reggae-dub, organizując imprezy i wydarzenia mające na celu propagowanie kultury dub. Ich najnowszym „dzieckiem” jest organizowana w „stoczniowym” klubie Buffet w Gdańsku cykliczna impreza o nazwie „Dub Your Stress Out”.
A więc nie czekajcie i spróbujcie jak ostre pazury ma Psychokot. 
Dubwise!

https://www.facebook.com/psychokotsound

 

Mikrofony:

KING SCOOBIE

Selektor i wokalista związany z trójmiejską sceną soundsystemową. Debiutujący przed latami w pierwszych składach musicalu Metro, dziś najlepiej odnajduje się w harmoniach jamajskiego roots reggae i improwizacjach wokalnych do muzyki drum’n’bass. Współzałożyciel nieistniejącego już, bardzo aktywnego swego czasu projektu No Matta Name. Aktualnie współpracuje z Pandadread Sound System i Psychokot Sound.

 

LEDU:

Młody selektor i MC (deejay) pochodzący z Kaszub, a związany z trójmiejską sceną sound sytemową. Jego selekcja to szeroka gama muzyki reggae – od kołyszących ballad po medytacyjne steppersy. Na mikrofonie prezentuje sound systemowy chanting.

 

JAH-KUB RU

 

Scena Dolna:

 

SOYALEE (PSH/ Be Psychedlic)

https://www.facebook.com/soyaleeland

 

SOURONE(Zenon Records, Glitchy, Tonic Records)

http://memoriesofaghost.bandcamp.com/album/moag002-sourone-sylphid-sprouts

http://www.ektoplazm.com/free-music/sourone-beyond-the-beyond

http://looneymoonexperiment.bandcamp.com/

 

JAQP(ja Jebie Rec.)

https://soundcloud.com/jajebierecords/jaqp-promo-mix

MATERIAL(Urban Poetry/ Tech:Noir)

https://soundcloud.com/materialdnb

http://www.mixcloud.com/tomekdnb/

 

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted