Sounds 4 Unity – Pandadread spotyka Roots Melody // 22.02.2014 // Łódź

pandaPo udanym sylwestrze Roots i Dubwise na drugim piętrze starej fabryki, w domówkowej atmosferze, chyba zdążył zapisać się już jako norma. Dwa soundsystemy grające na zmianę, to idealna okazja, by poznać dwa różne brzmienia, style grania, dwa różne sposoby doboru selekcji… Daleka od klubowej, nasyconej przepychem, sieki atmosfera pozwala każdemu odpiąć się, a i zaangażować w „zjawisko” jakim jest soundsystem.

Specjalnie z tej okazji zapraszamy jeden z 3 największych, a zarazem najstarszych i najbardziej doświadczonych soundsystemów w Polsce. Z Pomorza przyjadą do nas Pandadread, aby stanąć obok Roots Melody soundsystem i całą noc za pomocą potężnych głośników ładować pozytywny, świadomy wajb w ciała i dusze wszystkich obecnych.

………………………….

Pandadread Sound System (3-miasto)
to oparta na potężnym basie dziesięciokilowatowa, mobilna tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu: bratrat (selekcja, fx) i DHS (selekcja, mic), czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej nowoczesnymi, elektronicznymi mutacjami. Rytm, miłość, wolność i bezkompromisowa walka z wszechobecnym aparatem przemocy są uniwersalnym przesłaniem, które wyraźnie bije z doboru prezentowanych przez nich utworów.

http://www.facebook.com/pandadread

YES JAH, MUSIC WITHOUT ROOTS? NO WAY!! Roots Melody SOUND SYSTEM (Ras Qki, Mic Liper, JR), to kolektyw, który przekazuje pozytywne, kojące, niskie wibracje i korzenne wiadomości za pomocą muzyki płynącej ze ścianki głośników. Roots Melody to nie tylko głośniki, operatorzy nagłośnienia, selekcji i mikrofonu, ale również cała rzesza cennych współpracowników, bez których nie obyłaby się żadna sesja. Kolektyw ten powstał w 2011 roku, w Pabianicach by szerzyć rootsową wibrację, której podstawą jest równość i brak jakichkolwiek uprzedzeń. W rok później, bo 2012 owocem ciężkiej pracy stanęła ścianka głośników.

Roots Melody, to korzenna roots reggae, dub, UK dub selekcja i forma grania zainspirowana soundsystemowymi mistrzami z Wielkiej Brytanii i Jamajki. Silne brzmienie basu i perkusji, to również wiadomość w rub-a-dubowym stylu na mikrofonie. A przede wszystkim, to ludzie którzy wspierają tę misję, poruszając swoimi ciałami w rytm muzyki.

facebook.com/rootsmelody

WJAZD 10 PLN
Na miejscu bar oraz I-tal jedzenie
ALL TRIBES WELLCOME

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted