United Soundz presents: Joint Venture Sound System, Dubabuse // 05.04.2014 // Kraków

plakat-page-001Muzyka ma łaczyć, a nie dzielić – między innymi dla tego powstał kolektyw UNITED SOUNDZ.
Muzyka nie ma granic zapraszamy zatem na imprezę na której usłyszysz szeroki przekrój dźwięków :
—–> REGGAE , DUB, DANCEHALL, JUNGLE & DRUM AND BASS <—–

W edycji kwietniowej postaraliśmy się o wsparcie i to nie byle jakie – dawno już nie słyszany w Krakowie JOINT VENTURE SOUND SYSTEM oraz ktoś kogo to miasto nie miało jeszcze okazji gościć – miłosnik głębokiej dubowej wibracji- prosto z Anglii – DUBABUSE.
Dobra muzyka potrzebuje dobrego nagłośnienia – zatem wsparcie techniczne zapewni DUBSEED SOUND SYSTEM
Oczywiście ekipa UNITED SOUNDZ zaprezentuje się w pełnym składzie :
DON YELLOW + JAH DAVE/FLY HI SOUND + EL’ CORRONERO + W JAMAISKIM STYLU + N.G.E + DZIUBASS

->05.04.2014
->START 21:00
->wjazd: 15zl(przedsprzedaz,wyslij maila: unitedsoundzkrk@gmail.com, znajdziesz sie na liscie)
20zl(w dniu imprezy)
->kawiarnia naukowa ul.dajwor 16

JOINT VENTURE SOUND SYSTEM
Joint Venture to pionierzy polskiej sceny sound system. Ich pierwszataneczna impreza miała miejsce 25 lat temu w Zgorzelcu i była jedną zpierwszych tego typu w Polsce. Kładli podwaliny sceny sound systemowejw Polsce ale mimo upływu czasu wciąż pozostają wierni zasadomoryginalności i eklektyczności. Zgodnie z hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego”ich sety okraszone są dubową dynamiką w iście punkowym stylu – DJ BassReprodukktor Xiądz Maken I wciąż przemierza scenę w uniformie księdza, aActivator kręci efektami jak nikt inny w tym kraju. JVSS prezentuje radykalne brzmienia muzyki roots: reggae, elektro dub, nowoczesnamuzyka etniczna, rasta jungle & dubstep. Nie usłyszysz tu przesłodzonych melodiiani tekstów. Ich sety w dużej mierze opierają się na utworach, które rzadko usłyszećmożna w trakcie występów innych polskich sound systemów. Jest tu miejsce dlaunikalnych wersji specjalnych i niepublikowanych dubplate’ów, efektów własnejtwórczości remixerskiej Activatora Mario Dziurexa i jego Studia As One oraz innychmuzycznych smakołyków zachęcających do tańca i walki o lepsze jutro.Activator to jeden z bardziej doświadczonych polskich specjalistów od dźwięku. Odlat jest stałym akustykiem Kapela Ze Wsi Warszawa, pracował na koncertach i wstudio z prawie wszystkimi wielkimi polskiej sceny reggae i nie tylko. Na wielu płytach można usłyszeć jego remixy, wliczając w to między innymi wydawnictwaAdriana Sherwooda, Rootsmana czy Zion Train. W 2003 roku wytwórnia HomeAppliance wydała jego kompilację Activator Mario Dziurex – „Remixy”,licencjonowaną potem na rynek francuski. Studio As One odpowiedzialne jestrównież za mastering m.in. wydawnictw Zion Train czy Dubterror. W JVSS Activatorpełni funkcję dub mastera – wykorzystuje na żywo umiejętność posługiwania sięefektami oraz dba o czyste i ekstremalne brzmienie całości sound systemu. DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I to selektor muzyki, MC i sceniczny performer,zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie – swoim stałym stroju roboczym. Od ponad 5 lat pracuje również w Programie 4 Polskiego Radia „Czwórka”,gdzie prowadzi cotygodniowy program z muzyką korzeni „Strefa Dread”. W ramachtego programu od początku 2011 roku Joint Venture Sound System prezentował się comiesięcznie na żywo. Jest promotorem reggae i muzyki etnicznej, pracując m.in.dla Ostróda Reggae Festival. Razem z Activatorem są odpowiedzialni za pionierski na naszym rynku cyklkompilacji „Dub Out Of Poland” oraz kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa„Wymixowanie”.Na przestrzeni lat JVSS zagrali setki imprez w całym kraju i zagranicą (Francja, Wlk.Brytania, Czechy, Słowacja, Niemcy, Rosja) i przeżyli wiele ciekawych przygód. Linki:

https://www.facebook.com/Jointventuresoundsystem
https://www.facebook.com/StrefaDread
www.myspace.com/jointventuresoundsystem
http://www.mixcloud.com/makenmiroslawdzieciolowski/

DJ SONNY DUBABUSE /LIVERPOOL /UK
bezkompromisowe dubowe dzwieki prosto z Liverpool -u
DUBABUSE zaczynał w roku 1993 wspierając swoimi dj -setami i samplowaniem na zywo z plyt vinylowych Liverpool – ski zespół ZEB. Natomiast jego pierwsza solowa prezentacja miała miejsce kilka lat pózniej jako suport ROOTSMAN w legendarnym klubie VOODOO w Liverpool-u. Od połowy lat 90-tych miał okazję współpracowac podczas organizowanych przez siebie klubowych sesji z takimi artystami jak :Zion Train, Mad Profesor, Henry and Luis , Jah Free , Iration Stepaz , Oxman( dub Vendor ) niejednokrotnie dając okazje do zaprezentowania się dubowym pionierom po raz pierwszy na lokalnej scenie.
z czasem jego muzyka i wystepy na żywo ewoluowały dając początek THE CORINTHIANS – live show bazującego na orginalnych dubowych dżwiekach z wykorzystaniem kaossilatora, klawiszy , unikalnych sampli, efektów i wokali ( często ze wsparciem bębniarza Joey Zeb , rozmaitych wokalistów i mc’s )
Duabuse & The Corinthians live shows można było do tej pory zobaczyć w zasadzie w całej Anglii , Walii , Irlandii , Niemczech oraz Polsce podczas Dub Sound Camp w Dębkach w 2013 .
Obecnie jest rezydentem klubie ROOT i z projektem Dubabuse and Corinthians regularnie występuje w Liverpool-u

Dubabuse : The people’s Dub

UNITED SOUNDZ KOLEKTYW :

# DON YELLOW #
Sympatyk,selektor oraz promotor jamajskich brzmień. Early Dancehall to jego konik. Nie zamyka się jednak na jeden gatunek, więc w jego setach można również usłyszeć klasyki roots reggae czy nowe dubowe produkcje. Strictly vinyl style!
Jego selekcja opiera sie o dźwięki, które nie pozwola Ci stać w miejscu, wyzwolą Twoje ciało do tańca!
Jako selektor wspolpracowal z m.in Lightman I, Mic Liper, Daddy Bozo. Gral na naglosnieniu Rise Up Soundsystem, Mystical Battalion Soundsystem czy Dubseed Soundsystem.
Zagral na wielu imprezach w tym na najwiekszym polskim festiwalu Ostroda Reggae Festival czy Dub Sound Camp.
Organizowal cykl „All Fruits Ripe!” w klubie Awaria oraz „Cross The Dancehall” w Kawiarni Naukowej.
Obecnie wspoltworca kolektywu United Soundz z ktorym organizuje cykl imprez „United Soundz Presents:”

https://www.facebook.com/pages/Don-Yellow/320173121438621?ref=hl
https://www.youtube.com/watch?v=GB0R2IgpaPk
Wywiad(23.04.2013) ->http://www.podajdalej.info.pl/news/chodzi-o-to-zeby.html

# W JAMAJSKIM STYLU #
Projekt muzyczny Romana Husarskiego mający na celu promowanie pozytywnej wibracji z Karaibów na antenach radia i różnych wydarzeniach kulturowych.
Celem projektu jest zapoznanie odbiorcy z różnymi aspektami muzyki tworzonej na Karaibach a w szczególności na Jamajce.
Bob Marley rozpropagował wibracje w latach 70tych i dziś wpływy reggae można odnaleźć na całym świecie.
Jamajka to kraj, który zrodził wiele talentów muzycznych jak i wiele gatunków m.in.
roots reggae, rocksteady, dub czy ragga. Nie mały wpływ na twórców miał też ruch Rastafari, stąd też ważny aspekt duchowy pojawiający się w wielu utworach.
Roman Husarski w ramach projektu prowadził audyjcję w Jamajskim Stylu na antenach Radia Alfa w 2011/2012 roku. Obecnie gra gościnnie na różnych Sound Systemach skupionych na jamajskim brzmieniu.
Romek prowadzi też bloga podróżniczego:
wloczykij.org

https://www.facebook.com/wjamajskimstylubless?fref=ts

# N.G.E #
fan wszelkich odmian muzyki łamanej : Breakbeat / Jungle / Drum & Bass i nie tylko. Świadomy faktu że gatunki te nigdy by nie zaistniały gdyby tradycja sound systemów i muzyka rodem z Jamaiki nie zderzyły się z brytyjską kulturą Rave rodzącą się w Londynie we wczesnych latach 90 -tych – Dlatego też został jednym z pomysłodawców – założycieli kolektywu UNITED SOUNDZ .
oczywiście jego fascynacje muzyką klubową czy elektroniczną sięgają dużo głebiej 😉
Na tej imprezie , w póznych godzinach nocnych aprezentuje skoczny set w klimatach nu skool jungle/ragga drum n bass a kto wie , może jakieś breakbeatowe uderzenie okraszone ragga wokalem też się znajdzie 😉
A poniżej małe próbka selekcji sprzed kilku miesięcy :

https://soundcloud.com/lukaszbreakz/friday-13th

# JAH DAVE/FLY HI SOUND #

# EL’ CORRONERRO #

# DZIUBASS #

Posted by yarecki

writer @ dubmassive.org # selecta @ Steppa Warriors Steppa Warriors # Dub and sound system addicted