Ostróda Reggae Festival Promo Tour 2014

Ostroda Reggae Festival 2014 promo tour plakat

Wszystkich, którzy nie mogą doczekać się lata i kolejnej edycji Ostróda Reggae Festival zapraszamy do uczestnictwa w przedfestiwalowej rozgrzewce czyli Ostróda Reggae Festival Promo Tour. Oprócz możliwości zobaczenia występów znakomitych zespołów i sound systemów, na imprezach trasy będziecie mogli zakupić karnety na festiwal w najniższych cenach.

DUB PISTOLS
(Wielka Brytania)

Dub Pistols promo 2014_2_resizeW 2013 podbili Ostródę swoim wysokoenergetycznym show pomiędzy hip-hopem, ska, dubem i reggae polanym klubowym sosem. Potęga brytyjskiej muzyki tanecznej, zdobywcy prestiżowej nagrody „DJ Mag Best Live Act 2011”, powracają by wystąpić w roli headlinera Ostróda Reggae Festival Promo Tour. Usłyszycie klasyki z całego ich dorobku oraz dźwięki niewydanego jeszcze nowego albumu „White Lines”.

Ich umięjetność zacierania międzygatunkowych barier doprowadziła do ​​pracy nad remiksami dla takich gwiazd jak Moby, Crystal Method, Limp Bizkit, Bono, Korn czy Ian Brown. Pracowali z legendą hiphop Busta Rhymes czy top reggae/ska – Horace Andy, Earl 16. Ich wyjątkowa fascynacja muzyką The Specials doprowadziła do kolaboracji z ich wokalistami Terry Hall’em oraz Neville’m Staple, z którym obecnie prezentują się na brytyjskiej trasie i którego głos usłyszycie na pierwszym singlu z nowej płyty. Podczas Glastonbury wykonał już z nimi cover pamiętnego pierwszego singla  The Specials – „Gangsters”. W ostatnich latach zespół przekształcił się ze studyjnego duetu do pełnoprawnej żywej formacji, często gościnnie wykorzystującej talenty zaproszonych wokalistów.
Wyjątkowy frontman grupy Barry Ashworth jest również znany z  bardzo energetycznych setów DJ’skich, granych w klubach i na festiwalach na całym świecie. Rok 2012 rozpoczęli od sylwestrowego koncertu na wrocławskim Rynku, transmitowanym na żywo przez TVP2 do prawie dwóch milionów widzów. W ramach wytwórni Roba Da Bank z BBC Radio 1 Sunday Best Recordings w ub. roku ukazał się ich piąty album zatytułowany „Worshipping the Dollar”. To powrót do tekstowych tematów w stylu wcześniejszych albumów, z głębszymi i bardziej świadomymi treściami.
„Jest tu więcej piosenek manifestów, więcej strawy dla duszy” – mówi główny człowiek w zespole, Barry. „Tempa są szybsze, usłyszysz trochę drum & bass, ale teksty są głębsze i mroczniejsze.” Tytuł albumu pochodzi od utworu zaśpiewanego przez Akala, brata Ms Dynamite: „Żyjąc w nędzy i wielbiąc dolara, nie masz flagi na tyle dużej, aby przykryć nią cały horror”. Usłyszysz te słowa w antywojennym „Stories West End” – zjadliwym oskarżeniu amerykańskiego imperializmu. „Worshipping the Dollar” to też powrót bohatera brytyjskiego hip-hop Rodney’a P, który stał się częścią rodziny Dub Pistols. Rodney prezentuje się w kilku z drum & bassowych utworów na albumie jak „Gunshot” czy „Mucky Weekend”. Inni wokaliści to m.in. Lindy Layton, ongiś w pierwszym zespole Fatboy Slim’a Beats International, legenda reggae Red Star Lion z Barbadosu, Dan Bowskill czy regularni MCs Dub Pistols, TK i Darrison.
Ich zaraźliwa mieszanka stylów w ciągu ostatnich 16 lat zdobyła im wielu fanów na całym świecie. Wielokrotnie występowali również w Polsce, budując sobie bardzo silną markę na lokalnym klubowym rynku.

W dubowych pistoletach nigdy nie kończy się amunicja!

Linki:

http://dubpistolsmusic.co.uk
https://www.facebook.com/dub.pistols
http://www.myspace.com/thedubpistols

video:   

Dub Pistols – live Ostróda Reggae Festival 2013
http://youtu.be/gjosCWO2jl8
„Peace of Mind” live Sylwester Wroclaw 2011/12
http://youtu.be/r26YHdTDAT8
Dub Pistols 'Rock Steady’ – feat. Rodney P & Lindy Layton
http://youtu.be/cBzoesnhFJI
Dub Pistols 'Alive’ – feat. Red Star Lion
http://youtu.be/pH2Fn0MIQaQ
Dub Pistols – Mucky Weekend feat. Rodney P
http://youtu.be/3jgUfIKsu9M
Dub Pistols – 'Ganja’ feat. Rodney P
http://youtu.be/ro9LLHJIvtA
Dub Pistols feat Terry Hall 'Rapture’
http://youtu.be/wPT1GsuUyqQ
I’m in Love feat Rodney P & Lindy Layton
http://youtu.be/FUORDmTcbXw
Dub Pistols – Armageddon
http://youtu.be/BXQOoGybL8s

MESAJAH

Mesajah w ostatnim czasie bardzo skutecznie roznieca ogień w Babilonie i głosi prawdę, choćby była brudna i szczera do bólu. Jego ubiegłoroczny album „Brudna prawda” spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, przekraczającym granice środowiska reggae. Jego teledyski mają miliony widzów. Koncertuje ze znakomitym zespołem Riddim Bandits i trudno oprzeć się jego urokowi na scenie.

Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz, to wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Dobrze znany jako frontman i współzałożyciel zespołu Natural Dread Killaz, z którym w 2003 roku rozpoczął swoją przygodę z muzyką.
W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie równoległej solowej kariery wydając swój pierwszy album „Ludzie prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces i promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom reggae (11 mln odsłon na YT).
W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi album „Jestem stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Płyta przyniosła mega przebój z gościnnym udziałem Kamila Bednarka „Szukając szczęścia”.
2013 rok to ostatni krążek „Brudna Prawda”. Przy produkcji płyty pomagali Adry i Paxon z Popular Station Studio oraz House of Riddim, Riddim Bandits, Dreadsquad i Emir Kobolic – twórcy warstwy muzycznej. Dopełnieniem całości jest doborowe towarzystwo gości: Abradab, paXon, Yanaz, OnaManArmy, Tallib, Grizzlee, Blackout JA oraz żeńskie chórki I-Grades, które wspierają poczynania Mesajah zarówno w studio, jak i na scenie. Sam artysta określa stylistykę płyty jako „modern roots”.
Komunikatywność jego przekazu i muzyczny dar pozwoliły mu wystąpić na najważniejszych imprezach muzycznych – One Love Sound Fest, Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Regałowisko i wielu innych. Towarzyszył na scenie takim artystom jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie.

„Muzyka reggae łączy ludzi, łączy pokolenia. Wśród naszej publiczności nie dominują ani młodzi, ani starsi. Gramy dla wszystkich.”

Linki:

https://www.facebook.com/MESAJAHofficial

video:   

Mesajah feat. Grizzlee – „Ten kraj” clip
http://youtu.be/v-1XTt0_7TU
Mesajah feat. Kamil Bednarek – „Szukając szczęścia” clip
http://youtu.be/yHzBXTu3Hqw
Mesajah – „Każdego dnia” clip
http://youtu.be/WbTuQ4S4jQc
Mesajah – „Babilon” clip
http://youtu.be/MYrrG1yBjn4
Mesajah – „Ogień” clip
http://youtu.be/dDVpnVb4n1o
Mesajah & Riddim Bandits – „Jestem stąd” live One Love 2011
http://youtu.be/Zi2ykYzP_Bs
Mesajah koncert w Czwórce:
http://www.polskieradio.pl/10/976/Artykul/988238,Mesajah-zagral-na-zywo-w-Czworce

RAGGAFAYA

Raggafaya z Koszalina to nazwa szeroko znana głównie dzięki energetycznym koncertom, będących najlepszym miejscem do prezentacji  ich wybuchowej mieszanki ska, reggae, hip-hopu, funka i rocka. Ich kariera nabrała rozpędu po pamiętnym zwycięstwie w konkursie podczas Ostróda Reggae Festival 2007.

Raggafaya istnieje od stycznia 2004 roku. Zespół założony został przez sześć osób, z których każda posiada inne zainteresowania muzyczne oraz doświadczenie w zakresie wykonywania przeróżnej muzyki – od metalu do lekkiego rozrywkowego grania. W efekcie prezentują energetyczną mieszankę reggae, ska, hip-hopu, funka i rocka. W 2007 roku Raggafaya zdobyła pierwsze miejsce w Konkursie Młodych Polskich Zespołów Reggae podczas Ostróda Reggae Festival, co zaowocowało wydaniem debutanckiej EP-ki „Bongoizm”, dołączonej do ósmego numeru czasopisma „Free Colours”. W marcu 2010 nakładem Lou & Rocked Boys ukazał się ich pierwszy album „Karrambol” promowany singlem „Dźwiękoszczelni”. Wiosną 2011 Raggafaya uczestniczyła w dużej części ogólnopolskiej trasy Kamila Bednarka i zespołu StarGuardMuffin. W lipcu wygrali pierwszą nagrodę w konkursie na Festiwalu „Reggae na Piaskach” w Ostrowie Wielkopolskim. Idąc za ciosem, muzycy wzięli udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock, gdzie spośród kilkuset zgłoszonych zespołów okazali się bezapelacyjnym zwycięzcą całego konkursu. Owocem tego sukcesu był wyjątkowo udany i  bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność koncert na dużej scenie Przystanku Woodstock w Kostrzynie. Koszalińska ekipa jest bardzo aktywnym koncertowo zespołem. Uczestniczyli w programie „Must Be the Music” na antenie Polsatu, gdzie dotarli do ścisłego finału i złożyli premierowi słynną publiczną propozycję. Listopad 2011 to singiel „Dźwiękoszczelni”, a grudzień to pierwsze koncertowe DVD z koncertu na Przystanku Woodstock 2011.
W kwietniu 2012 ukazał się kolejny gorący album Raggafaya – „Mixturrra”, który zespół zaprezentował m.in. podczas Ostróda Reggae Festival.
2013 rok to same sukcesy koncertowe – m.in. Jarocin Festiwal, Afryka Reggae Festival, Gdańsk Dźwiga Muzę czy wielki powrót na Woodstock.
Obecnie zespół przymierza się do wydania nowego albumu.

Linki:

http://www.raggafaya.pl
https://www.facebook.com/raggafaya

video:

„Siemasz Brat” clip
http://youtu.be/oiGHASERppw
„Cała Sala” live Przystanek Woodstock 2011
http://youtu.be/RV7Mh8-ARtA
„To nie Babilon” live NMNZ 2013
http://youtu.be/fNt_l0wNjlo
„Bakagenci” clip
http://youtu.be/PhJi4DPEwug

JOINT VENTURE SOUND SYSTEM

Joint Venture to pionierzy polskiej sceny sound system. Ich pierwsza taneczna impreza miała miejsce 25 lat temu w Zgorzelcu i była jedną z pierwszych tego typu w Polsce. Kładli podwaliny sceny sound systemowej w Polsce ale mimo upływu czasu wciąż pozostają wierni zasadom oryginalności i eklektyczności. Zgodnie z hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” ich sety okraszone są dubową dynamiką w iście punkowym stylu – DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I wciąż przemierza scenę w uniformie księdza, a Activator kręci efektami jak nikt inny w tym kraju.

Linki:
https://www.facebook.com/Jointventuresoundsystem

video:

Joint Venture Sound System, Polskie Radio „Czwórka”, 09-05-2011
http://vimeo.com/maken/jvsslive

PANDADREAD SOUND SYSTEM

Półtoratonowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu, bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. Pandadread wzywają do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia.

Linki:
https://www.facebook.com/pandadread

Video:

Muzyczny Rentgen – Pandadread Soundsystem
http://youtu.be/WnhdcOO-7vI

MADMAJK & MALIK (SINGLEDREAD)

Singledread to warszawski sound system, którego trzon stanowią byli mieszkańcy Węgorzewa, bracia Malik i MadMajk. Powstali w 2002 roku. Pasjonaci winylowych płyt – kolekcja Malika liczy ok. 8 tysięcy 7″ singli i LP, po które jeździł min. na Jamajkę.
MadMajk jako głos soundu charakteryzuje się wieloma stylami nawijania przeplatanymi śpiewanymi refrenami. Jego koncerty to wybuchowa mieszanka ragga, hip-hopu i reggae. Wydał dwie płyty w klimacie jazz-hiphop z Bauaganem Mistrzów oraz album solowy „Wartości system”. Usłyszysz go również w charakterze gościa m.in. na płytach KaCeZeta, NDK, Grubsona, Junior Stresa, Sokół i Pono i wielu innych.

Linki:

https://www.facebook.com/singledreadofficial
http://www.singledread.com/
https://www.facebook.com/madmajkofficial

Video:

MadMajk – Wartości system (clip)
http://youtu.be/WcoA6AYzzHA

ROOTS REVIVAL SOUNDSYSTEM
 
Ich początki sięgają roku 2006, kiedy po okresie występowania w innych kolektywach Rootskontrolla i Jaszol postanowili połączyć siły. Wkrótce potem zbudowali swój własny system nagłośnieniowy na wzór jamajskich potańcówek i dubowych sesji w UK. Roots Revival to jednak przede wszystkim grupa ludzi pracująca nad szerokim spektrum zadań w imię pasji, jaką jest muzyka roots/dub. Ich nagłośnienie wykorzystane zostanie w trakcie warszawskiej imprezy na trasie.

Linki:

www.rootsrevival.org
https://www.facebook.com/rootsrevivalsoundsystem

Video:

Roots Revival live Ostróda 2009
http://youtu.be/0QpeIr1hm3E

17.04.2014, 20:00 WROCŁAW ALIBI CLUB
 
DUB PISTOLS /GB/, MESSAJAH /PL/, JOINT VENTURE SOUND SYSTEM /PL/

Bilety 35 PLN w przedsprzedaży
W dniu koncertu 40 PLN

18.04.2014, 19:00 WARSZAWA PROXIMA

DUB PISTOLS /GB/, ROOTS REVIVAL SOUND SYSTEM /PL/, JOINT VENTURE SOUND SYSTEM /PL/, MADMAJK & MALIK (SINGLEDREAD) /PL/
Nagłośnienie w czterech rogach sali – system klubowy dodatkowo wzmocniony zestawem Roots Revival!

Bilety 35 PLN w przedsprzedaży
W dniu koncertu 40 PLN

19.04.2014, 20:00 SOPOT SFINKS700

DUB PISTOLS /GB/, RAGGAFAYA /PL/, PANDADREAD SOUND SYSTEM /PL/

Bilety 35 PLN w przedsprzedaży
W dniu koncertu 40 PLN

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA POJEMNOŚCIĄ KLUBÓW:-)

Przedsprzedaż biletów na wszystkie imprezy promo tour:
http://www.ostrodareggae.com/bilety
Przedsprzedaż rusza od poniedziałku 24.02

UWAGA!

W trakcie koncertów do nabycia będą 4 dniowe karnety na Ostróda Reggae Festival 2014 w promocyjnej cenie 110 PLN. Każdemu uczestnikowi koncertów ORF Promo Tour 2014 przysługuje prawo do nabycia wyłącznie jednego karnetu w promocyjnej cenie.

Posted by King_DuBear